Share on whatsapp

האדמו"ר מצאנז בשבע ברכות האחרון: לא לבטל תורה בגלל קמפיין

במעמד פתיחת המערכה – האדמו"ר מצאנז הפתיע את הציבור ודרש: לא לבטל תורה בגלל קמפיין • בחצר חסידות צאנז - אשר נמצאת בימים אלו במערכת ענק למען החזקת כלל המוסדות ברחבי הארץ, ערכו מעמד ענק בהשתתפות אלפי החסידים, בשילוב עם שמחת שבע ברכות לנכד מרן האדמו"ר שליט"א.
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

צילום: משה גולדשטיין

קודם לכניסתו של האדמו"ר למעמד נערכה במקום רתימת הקהל שלקחו על עצמם יעדים של מיליוני שקלים לגיוס למען התאחדות המוסדות בכל רחבי הארץ. עיני הציבור כולו היו נשואות למשאו של האדמו"ר שליט"א אשר צפוי היה לעורר את החסידים לפעול ולהפעיל למען החזקת התורה ולומדיה.

אולם עם תחילת משאו, הופתעו אלפי החסידים לשמע דרישתו המפתיעה של האדמו"ר שאמר, "הן אנחנו עושים את כל המערכה הזו, למען התורה ולומדיה, זו הייתה דרכו של מרן אאדמו"ר זיע"א, אשר מסר נפשו לתורה ולומדיה, והנה איך יתכן שדווקא הפעילות למען התורה גורמת לרפיון וחלילה לביטול תורה?" שאל האדמו"ר.

"אני מבקש בכל עוז, שאברכי הכוללים הממיתים עצמם באוהלה של תורה, לא יעסקו בגיוס כספים יותר משעתיים ביום! מובטחני שאברך אשר ימשיך בלימודיו כרגיל, ואדרבה אף יוסיף להצלחת המערכה, בשעתיים אשר יעסוק בזיכוי הרבים – הוא יראה ברכה והצלחה במעשי ידיו כהנה וכהנה הרבה יותר מאלו אשר עמלים על כך כל היום, כי ברכה מיוחדת שורה על מי שממית עצמו על התורה".

"בוודאי זו היא זכות וחובה לכל אחד להתגייס למערכה, לסייע בידי המנהלים להחזיק את עולם התורה והחינוך, אבל חס ושלום שיגרם מזה ביטול תורה, אלא על ידי שנוסיף חיילים לתורה, ונעשה נחת רוח לבורא כל עולמים, לזכותו הטהור של כ"ק מרן אאדמו"ר זיע"א, ע"י לימוד התורה – אדרבה נראה כולנו הצלחה גדול למעלה מדרך הטבע ולמעלה מהמשוער בסייעתא דשמיא".

מיד עם הישמע דברות הקודש, החלו החסידים כולם בהתעוררות רבתית, כשאברכי הכוללים מקבלים על עצמם יעדים גדולים יותר לאור הבטחתו של הרבי שיראו ברכה בעמלם כהנה וכהנה בזכות לימוד התורה. בתוך כך, הוכרזו היום בכל רשתות הכוללים של חסידי צאנז, מבצעי עידוד ללימוד שעות רצופות בתענית הדיבור בימי הקמפיין שיתקיימו בשבוע הבא לקראת יומא דהילולא של הרבי בעל ה'שפע חיים' מצאנז זיע"א.

כתבות קשורות

יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
איש התקשורת שיתף את הנס שאירע לו: "בנותי היו הופכות ליתומות" • צפו
אברומי ברקו ותזמורתו מבצעים מחרוזת משירי ישי ריבו
"ההונאה היקרה בהיסטוריה": זה הסכום שהממשלה המנופחת עולה לאזרחים
ראש העיר בני ברק חשף את מצבו הרפואי והרגיע: "אני חש ב"ה בטוב"

תגובה אחת

 1. הייתי שם כקרוב, הצטמררתי מהישארות נקודת האמת בדורנו, עומד אדמור בראש ארוע ענק שנועד להתחלת המרצת החסידים למאצ'ינג והבאת כספים להצלת מוסדותיו בהתחייבויות גדולות, ואומר את האמת, כסף כסף אבל לא על חשבון לימוד התורה,
  אשרי הדור שאלו מנהיגיו!

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן