Share on whatsapp

הכנסת ספר תורה לקהילת בית אבא פתח תקוה

עם סיומה של תקופת הקורונה, קיימה קהילת "בית אבא" הכנסת ספר תורה מהודר ומפואר במיוחד תרומת עו"ד שלמה לינצר ומשפחתו. באירוע שהחל בכתיבת אותיות והסתיים בזיץ מיוחד השתתפו רבים מתושבי העיר, רב הקהילה, הרב הראשי לישראל, רב העיר, ראש העיר ונכבדי העיר.
 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

בסיומה של תקופת הקורונה, ביטול ההגבלות וחזרת בתי הכנסת לשגרה, זכתה פתח תקווה בספר תורה נוסף ומיוחד. משפחתם של רבקה ושלמה לינצר סיימו לכתוב בסמוך לחג הפסח האחרון ספר תורה לע"נ קרוביהם ולמרבה הצער מספר ימים לאחר סיום כתיבת הספר, הלכה הגב' רבקה לינצר ע"ה לעולמה. בעלה – עו"ד שלמה לינצר לא ויתר והחליט להכניס את הספר תורה באירוע מכובד כמו שתכנן עם רעייתו רק שלדאבונו הוא נאלץ להכניס את הספר לע"נ רעייתו וקרוביהם. ספר התורה הוכנס בר"ח תמוז לקהילת בית אבא שקבעה את מקומה כאחת הקהילות החשובות עבור ציבור החרדים העובדים וכקהילה מרכזית בפ"ת אשר משפחת לינצר קשרה קשר של הערכה וחיזוק הדדים בינם לבין הקהילה מאז הקמת הקהילה.

שילוב דמותם של משפחת לינצר ושלמה כיקיר העיר פ"ת ושל הקהילה שהתקבעה במזרח העיר הביאו להשתתפות מאות רבות מתושבי העיר והקהילות השונות לצד כללי נציגי העיר: רב העיר הרב מיכה הלוי שליט"א, ראש העיר מר רמי גרינברג, הרב ינון נשר שליט"א, יו"ר המועצה הדתית ראובן יוסופוב חברי הכנסת אוריאל בוסו, אליהו ברוכי ומשה ארבל, מספר מחברי מועצת העיר ובתוכם סגן ראש העיר עו"ד איציק דעי, ראשי ישיבות ורבנים ושופטים ועורכי דין. אורח הכבוד היה הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו שליט"א שדיבר בענייני דיומא על כך שבמחלוקת קורח ועדתו צריך ללמוד ממשה וכוחו של יהודי שאיננו מסתפק במה שיש לו מבחינה רוחנית אלא שואף תמיד לעלות וזה גדלותם של שלמה שיחי' ורבקה ע"ה שתמיד שאפו לעלות ולהתקדם ברוחניות ומהכירותו עם רב הקהילה הרב מיכאל שוהם שליט"א וחלק ממשפחות הקהילה הוא יודע שאלו גם שאיפותיהם והכנסת ספר התורה היא בבחינת ענבי הגפן בענבי הגפן.

בסעודת המצווה שהתקיימה סביב שולחנות ערוכים באולמי "אודל"  המפוארים, נשא דברים רב העיר הרב מיכה הלוי שליט"א שדיבר על קביעות לתורה ושאדם צריך לקבוע שכל העשיה שלו בכל  העתים תהיה קבועה ומחוברת לתורה ולכן נשאל האדם "קבעת עיתים לתורה" ולא "עיתים לתורה קבעת", הרב בירך מהיכרותו את כל המעורבים שכולם אנשים שכל עשייתם היא סביב קביעת עיתים לתורה שאותה תורה והשירה שעולה מספר התורה יגיעו עד כסא הכבוד. ראש העיר מר רמי גרינברג סיפר על השנים הרבות שבהם משפחת לינצר פעלה ופועלת למען הכלל עד שהנהלת העיר אף החליטה להעניק לשלמה את תואר יקיר העיר ושהקשר של משפחת לינצר משתלב היטב במרקם של קהילת בית אבא שביססה את עצמה כקהילה שחבריה עצמם מעורבים בתהליכי עזרה וסיוע רבים בעיר.

בהמשך דיבר רב הקהילה הגאון הרב מיכאל שוהם שליט"א שאחרי מילות תודה חמות לראש העיר על עזרתו לקהילה במשך כל השנה סיפר על המיוחדות שהייתה ברבקה לינצר ע"ה ועל כך שבמקום עבודתה כאחות אנשים ראו כדוגמא את הזוגיות וביקשו טיפול דווקא על ידה והוא כרב שחי ונושם את הקהילה וחבריה מבין היטב מהיכן הגיע החיבור הדדי העמוק והאמיתי בין משפחת לינצר לבין קהילת בית אבא.

חתם בדברים הרב ינון נשר שליט"א שסיפר על היכרותו רבת השנים עם המשפחה ועם רבקה ע"ה וכמה צריך ללמוד ממנה שידעה מה היעוד שלה בחיים והלכה איתו עד הסוף לא בעבור תמורה גשמית אלא כי ראתה את היעוד שלה בחסד.  כמיטב המסורת של אירוע קהילת בית אבא, האירוע שולב בתוכנית מוזיקלית עשירה ומגוונת יחד עם החזן ישראל רנד והיוצר משה פלד, בליווי מוזיקלי של מוטי גלזר ובזיץ שירי נשמה וראש חודש עד השעות הקטנות של הלילה.

כתבות קשורות

סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
איש התקשורת שיתף את הנס שאירע לו: "בנותי היו הופכות ליתומות" • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן