דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

סערה בנאום בנט במליאה: "הנוכל מרעננה – תוציא ספר איך מנצחים את עם ישראל"

ראש הממשלה המיועד הופסק פעם אחר פעם במהלך נאום הצגת ממשלתו. עוד לפני שעלה לנאום צעקו לעברו "נוכל" ו"שקרן!". בעת נאום בנט הרימו חברי כנסת את תמונותיהם של נרצחים בפעולות הטרור וח"כ בן גביר הניף דגל שחור במליאת הכנסת
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

ראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט, שבתרגיל פוליטי מביש צפוי להתחיל היום (ראשון) לכהן בתפקיד ראש הממשלה, נאם לראשונה מאז החתימה על ההסכמים הקואליציוניים שלמעשה הפרו את כל הבטחות הבחירות של מפלגתו.

כצפוי, בנט סופג קריאות מחאה עוד לפני שעלה לדוכן וניסה לנאום במליאה אך הופסק פעם אחר פעם על ידי מפלגות הימין והחרדים. כשבנט עלה לנאום צעקו לעברו ״הנוכל מרעננה״, "נוכל" ו"שקרן!".

בהמשך, לאור בקשת המשפחות השכולות, בעת נאום בנט הרימו חברי כנסת את תמונותיהם של בני המשפחה הנרצחים בפעולות הטרור. בני המשפחות השכולות ביקשו מחברי הכנסת לזעוק את זעקתם במליאה בעת השבעת ממשלת השקר שנתמכת על תומכי הטרור. חברי הכנסת מסיעות שונות מהאופוזיציה נענו לבקשתם והביעו את זעקתם בתוך מליאת הכנסת.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הניף דגל שחור במליאת הכנסת בעת נאומו של נפתלי בנט המיועד לראשות הממשלה והוצא מהמליאה. ח"כ בן גביר אמר כי "זאת ההונאה הגדולה ביותר בפוליטיקה הישראלית, מעל הממשלה מתנוסס דגל שחור, דגל של שקר, דגל של מכירת המדינה לאחים המוסלמים ונעשה הכל כדי להפיל את הממשלה הרעה הזו".

בין הצעקות, בנט הצליח לנאום ואמר: "מדינת ישראל היא לא עוד מדינה. היא חלומם של דורות של יהודים ממרקש ועד בודפשט מבגדד ועד סן פרנסיסקו שזכינו והוא מתגשם מדי יום למול עיננו. לכל דור יש את האתגרים שלו ולכל דור מחלץ מתוכו את המנהיגים שיוכלו להם. האתגרים החיצוניים שעומדים. מולנו אתגרים גדולים פרויקט הגרעין האיראני שהתקדם לעבר נקודה מכרעת המלחמה המתמשכת בטרור תדמיתה של ישראל בעלום והיחס הלא הוגן שהיא מקבלת במוסדות הבינלאומיים כל אלה משימות גדולות".

בשלב זה חברי האופוזיציה המשיכו לצעו. אמסלם לבנט: "אל תחלק לנתניהו ציונים". ח"כ גלית דיסטל אטבריאן: "שקרן, שקרן, שקרן". בנט מממשיך: "כשאני רואה את הערות הביניים שהן בהחלט לגיטימיות אני לא יכול שלא לחשוב שאבות אבותינו היו חולמים שיש מצב של כנסת ישראל… בתוך מדינה ריבונית אני שומע את זה וגאה גם לשמוע ביקורת. בעת הזו, אנחנו ניצבים גם בפני אתגר פנימי הקרע המתמשך בעם כפי שבא לידי ביטוי בדקות אלה ממש. הקרע הזה שהלך ופרם את החוטים שמחזיקים אותנו יחד הטיל אותנו מערכת בחירות אחת אחרי השנייה למערבולת של שנאה וריב אחים".

חברי הכנסת השיבו לעבר בנט. השר אקוניס צועק: "זה לא הוטל עליך. העם לא בחר בך!". השר דודי אמסלם: "הוא שקרן וזאת לא קללה, זאת עובדה. תוציא ספר איך מנצחים את עם ישראל". יו"ר הכנסת היוצא לוין מתקשה להשתלט על הח"כים, ומאיים גם לסלק מהדיון שרים כמו אמסלם.

מליאת הכנסת מתכנסת אחר הצהריים לישיבה המיוחדת שבה – אם לא תהיה דרמה של הרגע האחרון – תושבע ממשלתם של נפתלי בנט ויאיר לפיד, ויבוא הקץ ל-12 שנות שלטונו הרצופות של בנימין נתניהו. ממשלת הרוטציה שתמנה 27 שרים צפויה לזכות לתמיכה של 61 ח"כים.

אחרי נאום בנט עלה ראש הממשלה החליפי ושר החוץ המיועד ח"כ יאיר לפיד לדבר אך החליט לוותר על הנאום שהכין ולמחות על הפגיעה בבנט: "אני אוותר על הנאום שתכננתי לשאת, עליתי הנה רק מסיבה אחת, אני רוצה לבקש סליחה מאימא שלי אימא שלי, בת 86. אנחנו לא בקלות מבקשים ממנה לעלות לירושלים ועשינו את זה כי בכך הנחתי שאתם תצליחו להתגבר על עצמכם ולנהוג בממלכתיות ברגע החשוב הזה, והיא תראה איך מתחלף שלטון".

לפיד הוסיף: "כשהיא נולדה עוד לא הייתה מדינת ישראל, לא היה לנו פרלמנט ורציתי שהיא תהיה גאה בהליך הדמוקרטי הישראלי. ובמקום זה היא וכל אזרח ישראלי אחר גם מתבייש בכם וגם נזכר למה הגיע הזמן להחליף אתכם."

כתבות קשורות

חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד

3 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן