הודעת הנשיא ביידן: מברך את הממשלה הנבחרת – מצפה לעבוד עם בנט

הבית הלבן

הנשיא ביידן: "מברך את הממשלה הנבחרת – מצפה לעבוד עם בנט"

ביידן בירך את בנט ולפיד: מצפה לעבוד עם ראש הממשלה ולחזק את היחסים הקרובים בין האומות. לישראל אין חברה טובה יותר מארה"ב. הממשל שלי מחוייב במלואו לעבוד עם ממשלת ישראל החדשה לקידום הביטחון, היציבות והשלום עבור ישראלים, פלסטינים ואנשים בכל האזור.
 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

הדרמה הפוליטית בישראל אינה נעלמת מעיני העולם ונשיא ארצות הברית ג'ו ביידן מיהר לשגר הודעת ברכה לממשלה החדשה. "בשם העם האמריקני אני מברך את ראש הממשלה נפתלי בנט, את ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד ואת כל חברי הקבינט הישראלי החדש", נכתב בהצהרה מטעם הנשיא.

ביידן הוסיף: "אני מצפה לעבוד עם ראש הממשלה בנט בכדי לחזק את מערכת היחסים ההדוקה והמתמשכת בין שתי מדינותינו". עוד נכתב בהודעה שפרסם הבית הלבן: "ישראל אין חברה טובה יותר מארצות הברית. הקשר המאחד את עמנו הוא עדות לערכים המשותפים שלנו ולעשרות שנים של שיתוף פעולה הדוק וכאשר אנו ממשיכים לחזק את השותפות שלנו, ארצות הברית נותרת בלתי מעורערת בתמיכה בביטחון ישראל".

לסיום כתב נשיא ארצות הברית כי "הממשל שלי מחויב במלואו לעבוד עם ממשלת ישראל החדשה לקידום הביטחון, היציבות והשלום עבור ישראלים, פלסטינים ואנשים בכל האזור".

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס להודעה הברכה שפרסם הבית הלבן: "תודה אדוני הנשיא! אני מצפה לעבוד איתך ביחד כדי לחזק את הקשרים בין שתי מדינותינו".

ב'כאן חדשות' דווח הערב כי הערכה היא ששיחת נשיא ארצות הברית ביידן עם ראש הממשלה הנכנס בנט תתקיים בתוך ימים. לפי הדיווח, בממשל נותנים לבנט "צ'אנס" ורוצים לראות את התנהלותו בתקופה הקרובה סביב צעדת הדגלים וסביב יחסי ישראל והרשות הפלסטינית כמו האם יאפשר מחוות ביחס לפלסטינים, האם יקדם בנייה ביו"ש.

גורמים בממשל אומרים כי "הם לא נפלו מהכסא" כשבנט הודיע שיתנגד להסכם הגרעין עם איראן – אבל השאלה הגדולה: איך בנט יביע את ההתנגדות, האם בפומבי או בחדרי חדרים.

קנצלרית גרמניה מרקל בירכה את ראש ממשלת מדינת ישראל, נפתלי בנט: "גרמניה וישראל חולקות ידידות ייחודית שאנו רוצים להעמיק. אני מצפה לעבוד בשיתוף פעולה הדוק איתך".

גם קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ שיגר הודעת ברכה לבנט ולפיד: "ברכות לראש הממשלה נפתלי בנט ולראש הממשלה החליפי יאיר לפיד על הקמת הממשלה. אני מצפה לעבוד איתכם. אוסטריה מחויבת לישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ותמשיך לעמוד לצד ישראל".

כתבות קשורות

קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – כ"ד באב ה'תשפ"א
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן