העולם מגיב לחילופי השלטון: "מלך ישראל 'השורד הגדול' ירד מהבמה"

כלי תקשורת בעולם דיווחו בהרחבה על הדרמה הפוליטית בישראל ועל השבעתו של "מנהיג מתנחלים לשעבר שהדיח את נתניהו" נפתלי בנט לראשות הממשלה • "ישראל מסיימת את עידן נתניהו עם קואליציה רחבה חדשה", נכתב באתר ספרדי שכנראה לא ממש ספר את התומכים בממשלה
 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

כלי התקשורת בעולם דיווחו הערב (ראשון) בהרחבה ובפירוט על הדרמה הפוליטית בישראל וחילופי השלטון תפסו מקומות בולטים בעיתונים המרכזיים. רוב הכותרות הופנו לסיום שלטונו של נתניהו ופחות עסקו במחליפיו והעיתונים העלו כתבות פרופיל המסכמות את 12 שנות שלטונו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

רשת CNN דיווחה לקוראיה: "בנימין נתניהו מאבד את השלטון אחרי 12 שנה". ורשת BBC כתבה ש"הכנסת אישרה קואליציה לא-יציבה בראשות נפתלי בנט". הרשת אף הקדישה כתבת פרופיל גדולה על ראש הממשלה תחת כותרת מחמיאה. "נתניהו: מנהיג פיקח שעיצב מחדש את דמותה של ישראל". עוד נכתב: "הוא כונה 'מלך ישראל' או 'השורד הגדול', במשך שנות דור, בנימין נתניהו, המכונה ביבי, שלט בפוליטיקה הישראלית".

העיתון האמריקני "ניו יורק טיימס" הקדיש כתבת פרופיל גדולה לראש הממשלה היוצא תחת הכותרת "נתניהו, 'מלך ישראל' יוצא מהבמה ששלט בה. ראש הממשלה המכהן זמן רב ביותר בישראל היה דמות מפלגת שהצליח לדחוק לשוליים את המאמצים לפתור את הסכסוך עם הפלשתינים, אך פתח גשר ליחסים עם ארבע מדינות ערביות".

"ישראל מסיימת את עידן נתניהו עם קואליציה רחבה חדשה", נכתב באתר החדשות הספרדי אל פאיס שכנראה לא ממש ספר את מספר התומכים בממשלה הרעועה של בנט. בכותרת הראשית של הגרדיאן הבריטי נכתב: "הקואליציה הדיחה את נתניהו מראשות הממשלה אחרי 12 שנה".

באתר האיטלקי לה-רפובליקה הכריזו: "תם עידן נתניהו, ממשלת בנט צלחה את הצבעת האמון". ה"ליברסיון" הצרפתי הקדיש לראש הממשלה נתניהו את השער שלו שם נכתב שמו של ראש הממשלה לצד המילה האנגלית ל"החוצה". "לאחר 12 שנות שלטון ימני קיצוני, נתניהו הוכרע על ידי קואליציה שכל מטרתה הייתה להפילו", נכתב.

כתבות קשורות

ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – כ"ד באב ה'תשפ"א
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"
לוחמים עצרו שני חשודים שהחזיקו נשק ברכבם בסמוך לבסיס מג"ב שבחברון
פרשת שחיתות חדשה: ראש רשות מקומית ושבעה עובדים נחקרו

5 תגובות

 1. זה כזה מצחיק שהיום אי אפשר לדעת כלום מה שכן אני מקווה מאד שלא יהיו עוד בחירות ויבוא המשיח ויראו את האמת בתגלמותה בתפארת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן