Yonatan Sindel/Flash90

פגישת חפיפה קצרה במיוחד בין בנט לנתניהו; השרים מסמנים יעדים

שרי הממשלה החדשה נכנסים לתפקידם. בצהריים הגיע ראש הממשלה נפתלי בנט לפגישה עם קודמו בנימין נתניהו שבחר לא לקיים טקס. שרת הפנים שקד: "אפעל להשיב מסתננים לארצם". בנט עלה לקבר של חברו, סא"ל עמנואל מורנו ז"ל
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

יום לאחר השבעת הממשלה ה-36, השרים החדשים עסקו היום בעיקר בטקסי החילופים במשרדיהם החדשים ובצילום התמונה המסורתית בבית הנשיא. ראש הממשלה נפתלי בנט הגיע ללשכתו החדשה בירושלים שם נפגש עם יו"ר האופוזיציה וראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו לפגישת חפיפה, שלקחה רק כחצי שעה.

בתום הצילום המסורתי בבית הנשיא, עלה בנט לקבר של חברו, סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, שנפל בסיום מלחמת לבנון השנייה. "בכל צומת חשוב בחיי אני חושב על חברי ואחי, עמנואל", רשם בטוויטר. "תחושת המסירות, השליחות והנתינה של עמנואל למען העם והארץ מלווים אותנו תמיד".


צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

27 שרי הממשלה החדשים נכנסו ללשכות החדשות שלהם, שניים מהם החליטו שלא לקיים את טקס החילופים. השר לביטחון הפנים הנכנס עמר בר-לב הסביר את החלטתו בכך שאינו מעוניין שהמשטרה תעסוק במסדרי כבוד."המשטרה צריכה לפעול ביעילות ובשקט. לכן הנחייתי הראשונה היא לבטל את טקס חילופי השרים שנקבע. המפכ"ל וצמרת המשטרה יהיו בשטח ולא בטקסי כבוד. קדימה לעבודה".

בנוסף, השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' ממרצ ביטל את פגישת החפיפה שלו עם אופיר אקוניס במשרד לשיתוף פעולה אזורי, זאת לאחר שאקוניס אמר שהמשרד שבראשו עמד הוא "מיותר" – וכי אינו מעוניין בטקס חילופים.

שר השיכון היוצא, ח״כ יעקב ליצמן, נאם היום טקס חילופי השרים במשרד השיכון ואיחל לשר הנכנס זאב אלקין שלא יאריך ימים בתפקיד, "מאחל לך שלא תהיה כאן הרבה זמן", אמר ליצמן לקול צחוק המשתתפים והוסיף, "זו ממשלה רפורמית". אלקין אמר ש״ח"כ ליצמן הוא מורי ורבי בפוליטיקה הישראלית והיה זה שלימד אותי רבות בעשיה הציבורית", ליצמן הגיב: "מסתבר שלא הצלחתי בתפקיד מורה".

בטקס החילופים במשרד הפנים, אמר השר היוצא אריה דרעי כי הוא מקווה שהממשלה שהוקמה אמש לא תחזיק מעמד זמן רב, ״זו לא הממשלה שאני ציפיתי שתקום", אמר ח"כ דרעי, "אני ציפיתי לממשלה ימנית, כיו״ר ש״ס אעשה הכל כדי להפיל את הממשלה הזו״.

השרה הנכנסת איילת שקד התחייבה לפעול להחזרת המתסננים לארצם. "אפעל בכל כוחי ליישם מדיניות הגירה אחראית, תוך מתן מענה הולם במצבים הומניטריים מבוססים", אמרה שקד והוסיפה: "אפעל להשיב מסתננים לארצם ולעודד יציאה מרצון למדינות שלישיות בטוחות".

ראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, נכנס לתפקידו כשר החוץ לאחר טקס חילופים עם השר היוצא גבי אשכנזי בו אמר, "אנחנו צריכים להיערך מהר מול החזרה להסכם הגרעין עם איראן", אמר לפיד. "זה היה הסכם רע. התנגדתי לו. אני עדיין מתנגד לו. ישראל הייתה יכולה – בהתנהלות אחרת – להשפיע עליו הרבה יותר. חלק מהעבודה שלנו הוא כמובן חיזוק הנוכחות שלנו באזור. אנחנו צריכים להמשיך את המגמה שהחלה עם הסכמי אברהם. לשאוף לחזק את השלום עם מדינות המפרץ, עם מצרים וירדן".

שר המשפטים הנכנס גדעון סער אמר: "בכוונתי לקדם שינויים חיוניים למען אזרחי המדינה ושיפור מערכת המשפט. אני אתווה את המדיניות, אלמד, אתייעץ ואשתף. אשתדל לגבש הסכמה רחבה ככל שניתן לתיקונים הנדרשים. אבל בסוף היום אבצע את אותם השינויים, לא אוכל לעשות זאת לבד, אצטרך לעזרתכם".

כתבות קשורות

סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – כ"ד באב ה'תשפ"א

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן