Zack Wajsgras/Flash90

פריסת כוחות מתוגברת לקראת מצעד הדגלים; גנץ: "למנוע חיכוך"

חמאס: "המתווכים המצרים ביקשו שלא להוביל להסלמה, אך כל האפשרויות פתוחות בפנינו" • משטרת ישראל השלימה היערכותה לקראת אירוע "מצעד הדגלים" שיתקיים היום בירושלים • בפנים: מפת החסימות המלאה
 • הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי התפעל מאותם אלו שזוכים לקיים את המצווה הזו

  תוכן מקודם

 • מה דעתו של מרן שר התורה על רכישת קרקע לקיום מצוות שמיטה

  תוכן מקודם

 • קרבה שנת השבע: קיימו מצוות שמיטה בהידור ע"י רכישת יחידת קרקע שתירשם על שמך בטאבו

  תוכן מקודם

 • צפו: מרן שר התורה מתפלל על שמות התורמים לועד הרבנים

  תוכן מקודם

שר הביטחון גנץ קיים הערכת מצב לקראת מצעד הדגלים הערב (שלישי) בהשתתפות הרמטכ"ל, מפכ"ל המשטרה, סגן ראש השב"כ, ראש אמ"ן, מתאם פעולות הממשלה בשטחים וראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון.

בהערכת המצב הוצגה תמונת המודיעין, ההיערכות בכלל הגזרות ואבטחת המצעד. שר הביטחון עמד על הצורך למנוע חיכוך ולשמור על ביטחון כלל האזרחים- יהודים וערבים. עוד הנחה שר הביטחון, על העברת מסרים ברוח זו לכלל הגורמים הרלוונטיים.

בתוך כך, משטרת ישראל השלימה היערכותה לקראת אירוע "מצעד הדגלים" שיתקיים היום בירושלים. שוטרי משטרת ישראל, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים ייפרסו לשמירה על הסדר הציבורי, ביטחון הנפש והרכוש, הסדרת והכוונת התנועה ושמירה על מרקם החיים ככל שניתן ושמירה על מהלכה התקין של "מצעד הדגלים".

הסדרי תנועה

החל מהשעה 15:30 יסגרו הרחובות הבאים בהדרגה: הנביאים, דבורה הנביאה, הלני המלכה, סולטאן סולימאן ושבטי ישראל לשני הכיוונים.

מהשעה 17:00, יסגרו הרחובות הבאים: חיים בר לב לשני הכיוונים (פרט לתחבורה ציבורית) , כיכר צה"ל, מנהרת צה"ל לשני הכיוונים, דרך חברון ממרים החשמונאית לשני הכיוונים, עליאש לשני הכיוונים (פרט לתחבורה ציבורית).

הצירים יפתחו בהתאם להתקדמות הצועדים, על מנת לאפשר מרקם חיים ככל שניתן. במשטרה מציינים כי חל איסור על הטסת רחפנים \כלי טייס מכל סוג. התחבורה הציבורית תתנהל בצירים חלופיים. למידע נוסף יש לפנות למוקד אגד 2800*.

היערכות המשטרה מגיעה ברקע האיומים להסלמה ביטחונית בעקבות המצעד. דובר סניף ירושלים של חמאס שפועל מרצועת עזה, מוחמד חמאדה, אמר הבוקר כי "המתווכים המצרים ביקשו מהפלגים שלא להוביל להסלמה בגלל צעדת הדגלים, אך אנו מבטיחים כי כל האפשרויות פתוחות בפנינו". בה בעת, במצרים דווח כי המתווכים מקהיר דרשו מארגון הטרור לנקוט באיפוק.

גם בג'יהאד האסלאמי איימו בתגובה "לפרובוקציות הישראליות בירושלים". לדברי הארגון: "נעמוד כסכר בלתי חדיר מול מי שמנסה לפגוע במסגד אל-אקצא, כי האדמה הזו היא אדמתו, המסגד הוא המסגד שלנו. לישראל אין דריסת רגל בה. גם אם יישפך דם, זה זול לעומת חשיבות אל-אקצא".

ארגון טרור נוסף שהצטרף לאיומים הוא החזית העממית שמסר: "אנחנו מוכנים להגיב לתוקפנות הישראלית ולהגן על האתרים הקדושים. התעקשות ישראל לקיים את מצעד הדגלים תפוצץ את האזור כולו".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

רגעי אימה: האבא רץ אחרי הכובע - עגלת התינוק הידרדרה לכביש • תיעוד
יום טוב טאנץ! שיע פריד ובעלי המנגנים באלבום מתנה לתורמים של בעלזא
התושבים שמעו פיצוץ: פינוי דיירים בשל חשש לקריסת מבנה בחיפה • צפו
המלחמה על רפורמת הכשרות: ח"כ אבי מעוז הגיש עתירה לבג"ץ
פְּרִי עֵץ הָדָר: סיור מצולם בשוק ארבעת המינים של מחנה יהודה
סוכות מירושלים: גדולי הזמר המזרחי והחסידי במחרוזת שמחה לחג • צפו
אברומי סמט מרקיד אתכם עם 25 דקות של שמחת בית השואבה
מנחם מאשקאוויטש מארח את ארהל'ה סמט לביצוע מקפיץ של הניגון החב"די
מוישי וולס ויואלי גרינפעלד בדואט מרגש לסוכות: "טאטע"
אהרלה סמט ומוטי ויזל מרקידים עם "אין סגולה כתורה"
קצין צה"ל דחף פעיל שמאל והוביל התכתשות סוערת בקואליציה • צפו
תיעוד נדיר: עדר של 16 ראמים שנולדו בטבע נצפו בנחל ציחור • צפו
אוֹצְרוֹת הַחֵן • חג הסוכות • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
כך פינו השוטרים באלימות את המתבצרים בסוכת הפוסק במאה שערים • צפו
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני חג הסוכות להורדה ולהדפסה
האמת נחשפת אחרי ההסתה החמורה: ביטלו את חקירת מרבית השבים מאומן
יום הכיפורים במחיצת מרן נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן והגר"ש בעדני
קבינט הקורונה אישר: חובת הצגת בדיקת קורונה בכניסה לבתי הספר

תגובה אחת

 1. יש אנשים שקיבלו תפקיד על בטחון הפנים ועליהם מוטלת התפקיד לדאוג ולשמור על אזרחי ישראל מכל צר ואוייב. אנו רואים סדקים בהתערבותם של גורמים בעלי השקפות קיצוניות בשמאל שרחוקים מאידיאלים ומפטריוטיזם ובמקום זאת יוצרים רפידות כנועה עד שמוטה, והתנהגות מפורסמת זו, מזמינה את אוייבנו המאותגרים לנסות לפגע בנו.
  אם כן מדוע לא שותקים ומבצעים את תפקידי הבטחון כנדרש ייראו אוייבנו והיבשו ובשלב המציאות אם יידרש, יחושו שלא כדאי להסתבך איתנו. זו הרתאה . ולא ייבוב מילים של בכירים שכאילו הם חכמים ויודעים יותר.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו