‏בתגובה לשיגור בלוני התבערה: צה

המשוואה השתנתה? צה"ל תקף בעזה בתגובה לשיגור בלוני התבערה

חיל האוויר החל בתקיפת יעדי טרור ברצועת עזה. זאת בתגובה על הפרחת בלוני התבערה היום אל שטח ישראל. זוהי התקיפה הראשונה של צה"ל ברצועה מאז נכנס נפתלי בנט לתפקיד ראש הממשלה. בצה"ל הדגישו כי הם ערוכים לחידוש הלחימה
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (בין שלישי לרביעי) ברצועה בתגובה לשיגור בלוני התבערה מוקדם יותר. בלוני התבערה מעזה גרמו ליותר מ-20 דליקות בעוטף. יממה לפני מצעד הדגלים שהתקיים אתמול בירושלים ישראל העבירה לארגון הטרור חמאס מסר מאיים שלפיו אם הירי יחודש – ההבנות המתגבשות בתיווך מצרים יקרסו.

דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב תקפו מתחמים צבאיים של חמאס ששימשו כמחנות ואתרי מפגש של פעילי טרור בחטיבות חאן יונס ועזה. בצה"ל מדגישים כי במתחמים שהותקפו התקיימה פעילות טרור וכי התקיפה בוצעה בתגובה להפרחת בלוני התבערה לשטח ישראל.

בנוסף, בצבא הטילו את האחריות על שיגורי הבלונים על חמאס, "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וישא בהשלכות לפעולותיו", נמסר. דובר צה"ל הוסיף כי הצבא ערוך לכל התרחישים וביניהם חידוש הלחימה, למול המשך פעולות הטרור מרצועת עזה.


תיעוד תקיפות צה״ל ברצועה

לפי דיווחים פלסטיניים, אתר צבאי של ארגון הטרור חמאס הותקף בח'אן יונס על ידי חיל האוויר. בשלב זה מסתמן כי המקום שהותקף הוא אתר צבאי גדול של חמאס בדרום הרצועה. בהמשך התקבלו דיווחים נוספים כי כלי טיס ערכו סבב תקיפה נוסף על אותו אתר חמאסי בח'אן יונס. בד בבד, בסמוך לשעה 01:00 התקבל דיווח נוסף על תקיפת אתר חמאס בדרום העיר עזה.

בחמאס כנראה קיבלו את המסר אך סברו כי שיגור בלוני תבערה התקבל בישראל. גורם מדיני צוטט ב'חדשות 12' לאחר הדיווחים על שריפות בעוטף מבטיח: "תהיה תגובה על טרור הבלונים, ישראל תבחר את העיתוי". מדובר בתקיפה הראשונה של צה"ל ברצועה מאז נכנס נפתלי בנט לתפקיד ראש הממשלה.

מוקדם יותר הערב התגאו בחמאס ביעילות איומיהם על ישראל כתגובה למצעד הדגלים בירושלים. לדבריהם, "עמדת ההתנגדות והחלטותיה הכריחו את ישראל לשנות את תוואי המצעד הרחק ממסגד אלאקצה, לשנות את נתיבי הטיסות האזרחיות ולעבות את פריסת מערכות כיפת ברזל. זוהי הוכחה להשגת משוואת ההרתעה החדשה שהצבנו במערכה האחרונה והצלחתנו לכפות משוואה חדשה על ישראל".

כתבות קשורות

שלומי ברנשטיין, יואלי קליין ושעיה גרוס שרים: "משכני"
שרולי ברונכר מארח את ישי לפידות: לב שמח • צפו
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture