Share on whatsapp
תגובה על כל בלון? בממשלה החדשה שוקלים להכיל את שיגור בלוני הנפץ

תגובה על כל בלון? בממשלה החדשה שוקלים להכיל את שיגור בלוני הנפץ

לאחר מבצע שומר החומות אמרו בצה"ל כי יגיבו על כל פעילות מכיוון עזה, גם שיגור בלוני תבערה, אולם נראה שבממשלה החדשה מסתפקים האם לאמץ מדיניות זאת או להכיל שיגורי בלונים לעוטף • למרות התקיפות בעזה, הפרחת הבלונים נמשכה גם היום
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

בדרג המדיני בישראל בוחנים מהו אופן הפעולה הנכון מול חמאס בשאלה כיצד להגיב מול שיגורי בלוני הנפץ מרצועת עזה, שגורמים לשרפות ולנזק רב בעוטף – זה היום השני ברציפות. לאחר מבצע שומר החומות אמרו בצה"ל כי יגיבו על כל פעילות מכיוון עזה, גם שיגור בלוני תבערה, אולם נראה שבממשלה החדשה מסתפקים האם לאמץ מדיניות זאת או להכיל שיגורי בלונים לעוטף.

ב'חדשות 12' דווח כי הדרג המדיני שוקל האם להגיב על כל שיגור של בלון נפץ לשטחה ואף להחריף את התגובה בכל פעם שבלון פוגע בעוטף, מדיניות שעלולה להוביל לימי קרב נוספים שיכללו שיגור רקטות לעבר ערי ויישובי ישראל. לבין אפשרות שלישית להכיל את האירוע.

בישראל העבירו מסר למתווכים המצרים לפיו צה"ל מוכן להגביר את עוצמת התגובות על כל שיגור של בלוני הנפץ. המסר הועבר למרות ההתלבטות של הדרג המדיני ובמערכת הביטחון נערכים לכך שמדיניות של תגובה על כל שיגור של בלון נפץ תוביל לתגובה חריפה יותר מצד חמאס או גורם אחר שיחליט לשגר רקטות. עם זאת, גורמים בישראל הדגישו שאם יישמר השקט – ניתן יהיה לחזור לשיחות ולדיונים על נושא השבויים והנעדרים ושיקום הרצועה.

אתמול (שלישי) פרצו 20 דליקות בעוטף עזה שנגמרו כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו על-ידי פעילי חמאס ברצועת עזה. במהלך הלילה מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתחמים צבאיים של חמאס ששימשו כמחנות ואתרי מפגש של פעילי טרור בחטיבות חאן יונס ועזה. צה"ל עדכן כי במתחמים שהותקפו התקיימה פעילות טרור. דובר צה"ל מסר כי התקיפה בוצעה בתגובה להפרחת בלוני התבערה לשטח ישראל. "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וישא בהשלכות לפעולותיו", מסרו בצה"ל, שהוסיפו כי "צה"ל ערוך לכל התרחישים וביניהם חידוש הלחימה, למול המשך פעולות הטרור מרצועת עזה".

למרות התקיפה, היום פעלו צוותי כבאות והצלה בלפחות 4 שריפות שרובם בשדות קוצים בתחום מועצה אזורית אשכול. מרבית השריפות היו קטנות ולא מסכנות. חוקרי שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבעו כי השריפות נגרמו מבלוני תבערה.

בתוך כך, צילומי רחפן מעוטף עזה שפורסמו היום, חשפו את הנזק האדיר שגרמו למעלה מ-20 שרפות שפרצו אתמול כתוצאה משיגור בלוני התבערה מעזה. משעות הבוקר המוקדמות ובמהלך כל שעות היום, החלו יערני קק״ל ב"נטיעות ביטחוניות" של עצים בוגרים. היערנים נטעו מאות עצים חדשים וגדולים ביער כיסופים, בצד המערבי של היער בעוטף עזה. בהמשך, מתכננים בקק"ל, בשיתוף עם כוחות הביטחון והצבא, לטעת עצים למניעת ירי ישיר גם באזורים נוספים. מטרת הפרויקט היא לטעת עצים מסביב ליישובים וסמוך לכבישים, על מנת שיהוו מחסום טבעי ויספקו מענה מיידי למצב.

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

תגובה אחת

 1. ברור שהם יצטרכו "להכיל" את זה.
  הם נתמכים על ידי רע"ם הרשימה המשותפת ומר"צ.

  זאת הסיבה שסמוטריץ לא רצה את רע"ם בממשלה. כי על כל פעולה נגד ה'עם' של עבאס (שהצהיר על כך בפומבי) הם ישתקו את הממשלה ולא יאפשרו חקיקה.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן