צילום: פלאש 90

מעצר המסית: המשטרה עצרה את אימאם לוד בחשד להסתה לטרור

בלשי יאחב"ל בלהב 433, עצרו במהלך הלילה את האימאם מלוד שפרסם לפני יומיים פוסט ברשת החברתית עם הפנייה לסרטון, הקורא לכאורה לפגיעה בשוטרים. בפוסט שעלה בפרופיל נכתב: "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק..."
 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

במסגרת המאבק של משטרת ישראל בעבירות ההסתה המתבצעות ברשת ובהתאם לאישור פרקליטות המדינה. בלשי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) בלהב 433, ביצעו במהלך הלילה מעצר של תושב לוד, האימאם מלוד יוסוף אל באז, החשוד כי פרסם לפני יומיים פוסט ברשת החברתית עם הפנייה לסרטון, הקורא לכאורה לפגיעה בשוטרים. בפוסט שעלה בפרופיל נכתב: "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק…",

המעצר התבצע בגין החשד להסתה לאלימות, טרור ואיומים. החשוד נחקר ברגעים אלה במשרדי היאחב"ל ובכוונת המשטרה להביאו במהלך היום לבית המשפט לדיון הארכת מעצר.

ח"כ בן גביר אמר בתגובה למעצרו של השייח' מלוד: "שמח שהמשטרה נענתה לפנייתי. השלב הראשון במעצרו של המחבל הרוחני מבורך, עכשיו הגיע השלב למצות איתו את הדין ולהושיבו בכלא ולעקוב שלא ימשיך גם משם להפיץ את דברי השטנה וההסתה נגד יהודים". ח"כ בן גביר הוסיף: "אמשיך להאבק נגד הסתה לטרור ונגד מחבלים באיצטלה רוחנית, אין להם זכות לרגע אחד של נחת".

מתנועת רגבים שהגישה נגדו תלונה מפורטת במשטרה כבר במהלך החודש שעבר מברכת על המעצר, ודורשת למצות עימו את מלוא חומרת הדין. "האלימות המחרידה שהופנתה כנגד יהודי לוד, הושקתה ברעל ההסתה האנטישמית מפי האימאם אלבאז, חבר הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצא מחוץ לחוק. ההסתה הסתיימה במחיר דמים כבד של הלינץ' בו נרצח יגאל יהושע, בפצועים רבים, ובנזק כלכלי עצום. על רשויות החוק לגבות כעת את מחיר ההסתה של האימאם אלבאז. מוטב מאוחר מאשר לעולם לא".

כזכור, האימאם מלוד יוסוף אל באז שיתף ביום שלישי פוסט ברשת החברתית עם תיעוד של אזרח מצית שוטר וכתב מעל הסרטון: "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק". בסרטון רואים את השוטרים עוצרים את האדם בשל עבירת מהירות, והוא בתגובה תוקף אותם באלימות קשה.

על הסרטון שנמשך ה-7 דקות כתב אל באז: "תהיו איתי. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק". האימאם לא מחק את הפוסט והוא עודו מפורסם ברשת החברתית. מספר תושבים מלוד אף הגישו תלונה במשטרת מרחב השפלה והמשטרה פתחה בבדיקת האירוע.

תושב לוד אמר ל'חדשות 12': "בשעה שמחוץ למסגד שלו מתפרעים אלימים נאבקים לעבור את כוחות הביטחון ולהטיל שוב אימה ברחובות השכונה, שייח' יוסוף אל באז מוצא לנכון להדליק את הגפרור שיצית את חבית חומר הנפץ. חודש לאחר הפרעות – שיצאו מן המסגד של אל באז בתמיכתו ובעידודו – השייח' מכה שנית ומנסה להבעיר את השטח".

תושב נוסף אמר: "המצב ברחובות לוד מתוח ומדאיג וכל אמירה קיצונית שכזאת עלולה לדרדר את העיר כולה בחזרה אל האנרכיה שהשתוללה כאן רק לפני חודש. בכל יום מתרחשים אירועים לאומניים בדרגות אלימות שונות, ואם מסית כמו אל באז ממשיך להתבטא באין מפריע – אנחנו חוששים שההתלקחות הבאה היא רק עניין של זמן".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיש תלונה לפרקליט המדינה (תפקידים מיוחדים), שלומי אברמזון, נגד האימם בגין הסתה לאלימות וטרור. "לא מדובר בפרובוקציה זניחה, אלא בהסתה מהדרג החמור ביותר נגד שוטרים, מקומו של השייח' אלבאז בכלא", מסר. "המשטרה חייבת לפתוח בחקירה ולמצות איתו את הדין. הסתה מסוגלת להרוג וצריך להפסיק אותה לפני שיהיה מאוחר".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב בפנייה דחופה לשר הבט"פ בר לב לפתיחה בחקירה ומעצר של שייח יוסוף אלבאז, אימאם מסגד אל עומרי בלוד.

האימאם של לוד הציג אזרח מצית שוטר וכתב: "הדרך להתמודד עם חוסר צדק"

כתבות קשורות

דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן