David Cohen/Flash90

הממשלה אישרה הקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון • צפו

הוועדה תחקור את השתלשלות האירוע ותקבע ממצאים ומסקנות בכל הנוגע למכלול ההיבטים של האירוע. להנהלת בתי המשפט יוקצו 6 מיליון ש"ח באופן חד פעמי וכן 5 תקני כח אדם זמניים שישמשו להוצאות הועדה
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

הממשלה אישרה היום (ראשון) את הקמת ועדת חקירה ממלכתית בעניין האסון שהתרחש בהילולת ל"ג בעומר בהר מירון. במסגרת ההחלטה, הוועדה תחקור את השתלשלות האירוע ותקבע ממצאים ומסקנות בכל הנוגע למכלול ההיבטים של האירוע.

לפי נוסח ההחלטה שאושרה' הוועדה תחקור את הנושאים הבאים: מעגלי קבלת ההחלטות שהובילו לאישור האירוע וקביעת המתווה שאושר ותנאיו, מכלול השאלות המקצועיות והמשפטיות הנוגעות לבטיחות אירועים המוניים ובתוכם גם אירועי פולחן דתיים והמקומות המשמשים את הציבור לעריכתם, לרבות ובמיוחד מקומות המשמשים לקיום אירועים רבי משתתפים.

בתוך כך, להנהלת בתי המשפט יוקצו 6 מיליון ש"ח באופן חד פעמי וכן 5 תקני כח אדם זמניים שישמשו להוצאות הועדה. ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר בפתח ישיבת הממשלה: "כפי שהבטחנו, אנחנו מעלים לאישור הממשלה את הצעתם של ידידיי – שר הביטחון, בני גנץ ושר האוצר, אביגדור ליברמן, להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון בהר מירון. 45 אנשים איבדו את חייהם באסון הנורא ועל כתפינו מוטלת האחריות להפיק את הלקחים ולמנוע את האסון הבא. הוועדה לא תוכל להשיב לחיים את אלו שאינם, אבל הממשלה כן יכולה לעשות הכל כדי למנוע אובדן מיותר בעתיד. כפי שאמרנו, ועדת חקירה קום תקום".

לדברי בנט, "לצד הוועדה, חשוב לומר למתפללים ולכל האנשים שמגיעים למירון – אנחנו נעשה הכל כדי שמסורת החגיגות בל"ג בעומר, ובכל ימות השנה, תמשיך. למירון מגיעים אנשים מכל המגזרים: חרדים, ציונות דתית, מסורתיים, ספרדים, אשכנזים, חילוניים. האחריות שלנו היא להבטיח את ביטחונם, זה תפקיד הממשלה וכך נעשה".

חקירת האסון במירון: ההבדל בין בדיקה לחקירה ומה הסמכויות של כל וועדה • כל הפרטים

שר הביטחון גנץ אמר לאחר האישור: "הקמת הוועדה היא חוב מוסרי לציבור הישראלי, וגם למשפחות. עלינו לוודא שלעולם לא יתרחש אירוע כזה. מדובר על ועדה שתפקידה קודם כל להציל חיים. אני מודה לשר האוצר ליברמן, לראש הממשלה בנט ולכלל חברי הממשלה שנרתמו לאישור מהיר של הקמת הוועדה כבר בישיבת הממשלה הראשונה".

שר האוצר ליברמן הוסיף: "היום אנו פותחים דף חדש, לא עוד התנהלות של כסת״ח על חשבון אזרחי המדינה. זו העת להסיק מסקנות, לקחת אחריות ולמנוע את האסון הבא, כך פועלת ממשלה שבאה לחזק את אמון הציבור. אני מביע שוב את תנחומיי הכנים למשפחות ההרוגים באסון. אנחנו כאן בשבילכן".

כתבות קשורות

טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 יהודים נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"

2 תגובות

 1. הם לא ידונו בפוגרום הנורא שהיה בערבים המעורבות, ואיך למנוע את זה בפעם הבאה, לא ידונו במאות השריפות שמוצתות על ידי ערביי ישראל, לא ידונו בנזקים שהם עושים לחקלאות, הם לא ידונו בפריצות על ידי פלסטינים לבתים במודיעין, כי זה עלול להרגיז את השותף בקואליציה מר מאנסור עבאס, הכי קל להתעסק בענין של החרדים, שם אף אחד לא יפריע, דמם הפקר, כאילו שמדאיג אותם אסון מירון, זוכרים מה שירון לונדון אמר

 2. הם לא ידונו בפוגרום הנורא שהיה בערים המעורבות, ואיך למנוע את זה בפעם הבאה, לא ידונו במאות השריפות שמוצתות על ידי ערביי ישראל, לא ידונו בנזקים שהם עושים לחקלאות, הם לא ידונו בפריצות על ידי פלסטינים לבתים במודיעין, וכמובן לא בכסף שהם שופכים לערבים, כי זה עלול להרגיז את השותף בקואליציה מר מאנסור עבאס, הכי קל להתעסק בענין של החרדים, שם אף אחד לא יפריע, דמם הפקר, כאילו שמדאיג אותם אסון מירון, זוכרים מה שירון לונדון אמר

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture