Olivier Fitoussi/Flash90

נתניהו במתקפה: התחייבותו של לפיד לארה"ב – פגיעה חמורה בביטחון

בנימין נתניהו תקף את לפיד וכינה אותו ראש הממשלה בפועל. במהלך הצהרתו אמר ראש הממשלה לשעבר, "ממשלת בנט-לפיד, שהיא בפועל ממשלת לפיד-בנט, אינה ראויה להנהיג את ישראל אפילו יום אחד. ולכן החלפת הממשלה היא משימה לאומית"
 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו מסר הצהריים (שני) הצהרה לתקשורת בה הוא תקף בחריפות את ממשלתם החדשה של נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

בדבריו אמר נתניהו, "ביום חמישי האחרון התחייב ראש הממשלה בפועל יאיר לפיד, למזכיר המדינה האמריקני בלינקן, על מדיניות ״אין הפתעות״ בעניין איראן. הצהרה רשמית בנושא זה פורסמה ביום שישי על ידי משרד החוץ בירושלים ומחלקת המדינה בוושינגטון".

"זוהי התחייבות ישראלית מדהימה שפוגעת פגיעה חמורה בליבת הביטחון הלאומי שלנו. אם בגין היה מתחייב למדיניות ״אין הפתעות״, לא היינו משמידים את הכור הגרעיני בעיראק. במשך 15 שנותיי כראש ממשלת ישראל נתבקשתי על ידי ידידינו האמריקניים לתת התחייבות כזאת פעמים רבות. תמיד סרבתי".

נתניהו הוסיף, "לפעמים עדכנתי אותם מראש על פעולות שבכוונתנו לעשות, ופעמים רבות לא עדכנתי אותם. אבל מעולם – מעולם – לא התחייבתי להודיע מראש על כל פעולותינו, שכן הודעה כזו מראש יכולה להזמין לחץ לא לבצע, או הדלפות לתקשורת שיסכלו את המבצעים הרגישים ביותר שלנו ועל ידי כך להפקיע מידינו את חופש הפעולה מול איראן בעניינים קיומיים".

"לכן סרבתי בעקביות להיענות לבקשה של ״אל תפתיעו״ אותנו בכל הקשור לגרעין האיראני. כך עשיתי רק לאחרונה כשבקשה זאת הופנתה אליי בשיחת טלפון מידידינו הנשיא ביידן ומשר ההגנה שלו אוסטין בביקורו כאן. התשובה שלי הייתה ״ניקח בחשבון את בקשתכם״ ותו לא".

ראש הממשלה לשעבר הוסיף בהצהרתו, "הסברתי שבנושאים הקשורים לעצם קיומנו אני שומר על חופש פעולה מוחלט בידי מדינת ישראל – ללא שום צורך בחובת דיווח מקדים".

"זו הייתה גם ההנחייה הרשמית – הדירקטיבה – שהעברתי באמצעות המזכירות הצבאית והמל״ל לכל גורמי הביטחון והממשל בישראל, כדי שיהיה לנו מענה אחיד לבקשה זאת מהממשל החדש בוושינגטון".

"והנה לא חלפו יותר משלושה ימים מאז כינון ממשלת השמאל המסוכנת, ובלי להניד עפעף, ראש הממשלה בפועל, יאיר לפיד, ויתר על עיקרון מקודש זה של ביטחוננו ועצמאותנו".

נתניהו הוסיף לתקוף, "בשעה שבנט מדבר גבוהה-גבוהה על ״התליין מטהראן״, הוא וראש ממשלתו לפיד הפקיעו מידי מדינת ישראל את חופש הפעולה לפעול ללא דיווח מקדים נגד משטר האייתולות בטהראן ונשק ההשמדה שהוא מפתח נגדנו".

"אני לא יכול לחשוב על מסר יותר חלש ויותר רופס לאויבינו באיראן. אני לא יכול לחשוב על מתנת כניסה טובה יותר לתפקיד שהיה יכול לבקש ״התליין מטהראן״. מעכשיו הוא וחבריו למשטר יודעים שאפשר לישון בשקט – אין הפתעות".

"מעכשיו ממשלת ישראל החדשה חייבת לתאם בפועל כל פעולה נגד הגרעין האיראני עם הממשל בוושינגטון, ממשל שדוהר קדימה לחזור להסכם הגרעין המסוכן, ושברור לכל שהוא לא יפעל צבאית נגד איראן".

"לפני שבוע אמרתי בכנסת: ״ראש ממשלה בישראל חייב להיות מסוגל להגיד ״לא״ לנשיא ארה״ב בנושאים שמסכנים את קיומנו״.והוספתי: ״ממשלה שאינה מסוגלת להתייצב באמת מול ארה״ב והקהילה הבינלאומית בנושאים שחורצים את גורלנו – אינה ראויה להנהיג את ישראל אפילו יום אחד״.

"חשבתי שזה יקרה אולי אחרי חודשים, אבל לא האמנתי שזה יקרה אחרי שעות. עכשיו הוכיחו לפיד ובנט שהם באמת ראויים לתואר של ממשלת שינוי – שינוי לרעה בשמירה על ביטחוננו ועתידנו".

נתניהו תקף, "ממשלת בנט-לפיד, שהיא בפועל ממשלת לפיד-בנט, אינה ראויה להנהיג את ישראל אפילו יום אחד.ולכן החלפת ממשלת לפיד-בנט היא משימה לאומית ראשונה במעלה. זה לא עניין פוליטי, זה עניין של ביטחון המדינה, של פיקוח נפש. ואנחנו, חבריי כאן וכל האופוזיציה, נעשה הכל כדי להחליף את הממשלה הזאת – וכמה שיותר מהר".

שר החוץ יאיר לפיד אמר בתגובה לדבריי יו"ר האופוזיציה נתניהו כי, "החלק הראשון של המשפט לא נכון והחלק השני לא יהיה. אני מודה ליו"ר האופוזיציה על העצות. אנחנו נמשיך מכאן".

כתבות קשורות

אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – כ"ד באב ה'תשפ"א
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"
לוחמים עצרו שני חשודים שהחזיקו נשק ברכבם בסמוך לבסיס מג"ב שבחברון

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן