מהטיש המשותף, ועד המעמד המרגש בציון: כך ציינו את הייארצייט הראשון בסאדיגורה • תיעוד

בליל שישי האחרון כ"א אב ציינו בעולם היהודי ובחצרות החסידים שנה ראשונה להסתלקותו של כבו"ק הרבי בעל ה"עטרת ישראל" מסאדיגורה זיע"א, למגינת ליבנו לאחר מחלה קשה בה התייסר במשך מספר שנים ל"ע.

כתבות נוספות בנושא:

המונים עלו לציון מרן האבי עזרי זי"ע • תיעוד
שמחת החתונה בחצרות גארליץ - סטריקוב - קאלושיץ
בקהילה החסידית מפחדים: ירי לתוך בית באמצע סעודת שבת • צפו
"פוטין נקרע מצחוק": השר נרדם באמצע הפגישה עם נשיא רוסיה
 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

בקרית סאדיגורה בי-ם ציינו את יום ההילולא הראשון בסדרת מעמדים ואירועים לזכרו. לאחר תפילת מעריב בראשות בניו ממשיכי דרכו כבו"ק האדמו"רים שליט"א כשהאח הרה"צ רבי אליהו אליקים געציל ניגש לעמוד, ערכו האחים טיש ייארצייט משותף ומאוחד לזכרו בבית המדרש הגדול בשילוב מעמד סיום הש"ס אשר נלמד ע"י "חבורת ש"ס במקהלים", יחד עם בני משפחת המלכות, ילדי ונכדי בעל ההילולא, ובהשתתפות רבנים ודיינים, אישי ציבור, חסידיו, תלמידיו ומוקירי זכרו.
בעיצומו של השולחן הטהור נשא דברות קודש כבו"ק האדמו"ר מסאדיגורה ירושלים שליט"א, אשר בראש הדברים הכריז על יום ההילולא כיום תחילת לימוד ספר החינוך כתקנת הקודש של בעל ההילולא זיע"א במסלול לימוד מיוחד וקבוע אשר יסתיים ביום ההילולא בשנה הבאה.
אחריו נשא דברות קודש אחיו כבו"ק האדמו"ר מסאדיגורה לונדון שליט"א אשר הגיע לארץ במיוחד לרגל הייארצייט. בין דבריו הביא את דברי הסב הרבי בעל הכנסת מרדכי זיע"א שישנם 2 בחינות של מסירות נפש, הדרגה הגבוהה יותר היא בבחינת "עליך הורגנו כל היום" שזה היה הרבי ז"ל שמסר את גופו ונפשו ואת כל כולו למען כלל ישראל.
בהמשך נשא דברים הרה"ג רבי שמעון הירשלר שליט"א מלונדון, אשר שימש חברותא לרבי זיע"א והיה מגדולי מקורביו במשך שנים רבות. לאחמ"כ נערך מעמד סיום הש"ס לזכרו הטהור של הרבי זי"ע ע"י בנו הגדול כבו"ק האדמו"ר שליט"א, כשבסיום כל הבנים נעמדו לקדיש, כשלאחמ"כ התחיל מחדש את הש"ס במסכת ברכות בן זקוניו של בעל ההילולא פע"ח הבח' שמעון מנחם נחום הי"ו, אשר נשא גם דברים נרגשים לרגל ההילולא.
בסיום הטיש נערך מעמד תחילת כתיבת ספר תורה לזכרון נצח של רבינו הקדוש זיע"א, אשר יוכנס לבית המדרש הגדול אשר נבנה בימים אלו בס"ד בלונדון. קודם לכן הכריז הגבאי הרה"ח ר' משה גרינבוים על מכירת מטבע ברכה מיוחד המסוגל לישועות, וכנהוג אצל רבוה"ק. את המטבע זכה לקנות הרה"ח ר' שמחה מרגליות אשר קיבלו מידי האדמו"רים אשר בירכוהו בשפע של כל טוב בגו"ר.
למחרת בבוקר לאחר תפילת שחרית נערך מעמד לחיים בראשות כבו"ק מרנן האדמו"רים שליט"א ופע"ח הרה"צ רבי אליהו אליקים געציל שליט"א, בבית המדרש הגדול בקרית סאדיגורה בירושלים, שם הרחיבו אודות הליכותיו בקודש ומורשתו הטהורה של אביהם העטרת ישראל זיע"א כשבסיום נסעו משם לציון הקדוש בבית החיים נחלת יצחק בגבעתיים.
במעמד מרגש ומאחד יחד עם בני המשפחה, ילדי ונכדי מרן בעל העטרת ישראל זיע"א, פקדו האחים האדמו"רים שליט"א את ציונו של אביהם זיע"א. בסיום אמירת התהילים וקודם קריאת הקוויטלך, נעמדו יחד עם אחיהם פע"ח הרה"צ רבי אפרים פישל, הרה"צ רבי אליהו אליקים געציל והבח' שמעון מנחם נחום לאמירת קדיש, כשבמעמד משתתפים גם הגיסים הרה"צ רבי צבי הירש אייכנשטיין והרה"צ רבי יוחנן שפירא, וכן פע"ח הבה"ח החתן גדליה, נכדו הגדול של בעל ההילולא, בן חדב"נ הרה"צ רבי יהושע מאיר פרישוואסער.
ציבור החסידים שהשתתף במעמד ציין את ההתרגשות הגדולה שחשו במעמד המרטיט, בראותם את בני המשפחה זרע קודש ברך ה', בראשות האדמו"רים שליט"א, מאוחדים בתפילה למען הכלל והפרט, לצד אמה של מלכות מחברתו הטהורה הרבנית שתבלחט"א, כרצונו הטהור של אביהם רבינו בעל ההילולא זיע"א, אשר כל ימיו התפאר באהבה ואחדות הקיימת בין בני משפחתו.

כתבות קשורות

המונים עלו לציון מרן האבי עזרי זי"ע • תיעוד
שמחת החתונה בחצרות גארליץ - סטריקוב - קאלושיץ
בקהילה החסידית מפחדים: ירי לתוך בית באמצע סעודת שבת • צפו
"פוטין נקרע מצחוק": השר נרדם באמצע הפגישה עם נשיא רוסיה
נערכים: בנט הודיע על רשת ביטחון כלכלית ורפואית של 10 מיליארד ש"ח
אחוזי התמיכה בנשיא ג'ו ביידן מתרסקים והוא רושם שיא שלילי חדש
המחבל שברח מהכלא לבג"ץ: "רוצה פוך לחורף, כריות וקניות בקנטינה"
אין עתיד: יו"ר הקואליציה תערוק מהמפלגה של בנט ללפיד?
מי מנסה לסכסך בתוך הליכוד? התשובה המפתיעה של הח"כ המככב בסקר
בציון ה''חזון איש'': מרן שר התורה העתיר לישועת תורמי ''קופת העיר'' • גלריה
הרמב"ם היומי • הלכות איסורי מזבח פרק ה' • צפו
סוף סוף זה קורה: במוצ"ש הקרוב - ישראל עוברת לשעון חורף
"מוסיפה חטא על פשע": סמוטריץ' חושף את השיטה של איילת שקד
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
אלקין חושף: מה היה בשקית שהחזיק בעת פגישת פוטין-בנט?
האדמו"ר מויז'ניץ בדאבוס שווייץ • תיעוד
שדרות: כך הצליחו הגנבים הבדואים לגנוב את הכספומט • צפו
תיעוד: החתונה הגדולה ביותר בתולדות איחוד האמירויות

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו