כך נפשו עשרות תינוקות בעלי נכויות עם הוריהם בצפון • תיעוד מפעים

לראשונה בישראל כנפשו עשרות תינוקות בעלי נכויות יחד עם הוריהם בצפון במסגרת הנופשון הייחודי והראשוני מסוגו שהפיק ארגון "רפואה ושמחה" • לראשונה בזכות הנופשון המדהים הזה זכינו למנוחת הגוף והנפש במשך ימים שהם נצח מבחינת הכוחות שצברנו שם להמשך. כך במילים מצמררות אלו מסכם בהתרגשות אחד ההורים • תיעוד מפעים

כתבות נוספות בנושא:

גם בשלג: הפרות סדר בא-טור בירושלים; 22 חשודים נעצרו • צפו
אבל בעולם ההלכה: זקן רבני אירופה הגאון רבי דוד משה ליברמן הסתלק לבית עולמו
שלג כבד בירושלים: מחר לא יתקיימו לימודים; כביש 1 נחסם לתנועה ונפתח בהמשך
השלג במשנת רבותינו • הרב יוסף חיים אוהב ציון
 • רוצים לדעת עוד על מעלות תיקון שובבי"ם?

  תוכן מקודם

 • אם הכלה: הצער שלה שבר אותי והחלטתי לפרסם את הסיפור

  תוכן מקודם

 • היתומים הרכים יחד עם האלמנה מתחננים לעזרה רגע לפני שהבית קורס

  תוכן מקודם

 • ממש בכמה צעדים אתם יכולים לעבור בנק לחצו לפרטים

  תוכן מקודם

"אנחנו עם דמעות בעיניים. משפחתנו עוברת תקופה מאתגרת במיוחד מאז שזכינו באוצר המיוחד שקיבלנו מרבש"ע. עד כמה שזה יישמע לא קל, בשנתיים האחרונות לא ישנו חצי שעה ברצף עקב תסמונת נדירה לילדנו המחייבת אותנו לטפל בו אחת לחצי שעה. השבוע קרה שינוי שלא יכולנו לחלום עליו. לראשונה בזכות הנופשון המדהים הזה זכינו למנוחת הגוף והנפש במשך ימים שהם נצח מבחינת הכוחות שצברנו שם להמשך". כך במילים מצמררות אלו מסכם בהתרגשות אחד ההורים את הנופשון הייחודי והראשוני מסוגו שהפיק ארגון "רפואה ושמחה".

הפרויקט הכביר הראשוני מסוגו בישראל, החל להתגלגל קדימה, לאחר שב'רפואה ושמחה' זיהו את המצוקה הקיימת אצל הורים לתינוקות זאטוטים בעלי נכויות אשר לא זכאים מהמדינה משום מה לקבלת ימי נופש ולא מתוקצבים בפרוטה עבור ימי מנוחה אשר להם הם זקוקים כל כך כאויר לנשימה. מנכ"ל הארגון מאיר קווין לקח על עצמו את המשימה הלא פשוטה שהביאה בעקבותיה גל של פניות מהורים המעוניינים להירשם לנופשון ולאגור מעט כח בשביל להמשיך לעמוד בגבורה באתגר חייהם.

חודשים של היערכות מקיפה והכנות קדחתניות קדמו עד להוצאת הנופשון הייחודי לפועל, במחשבה על כל פרט הנחוץ בכדי להרים פרויקט בסדר גודל שכזה בעלות מאות אלפי שקלים! כשהכל מתקציב העמותה בזכות הלב הרחב של עם ישראל, ללא סיוע מינימלי מהמדינה המעניקה זאת רק לנופשונים לילדים מעל גיל 3, כשכאן גולת הכותרת היא קהל היעד של הנופשון; תינוקות עד גיל 3.

עשרות הורים לתינוקות בעלי נכויות הצליחו לישון לילה שלם ברצף לראשונה מאז קיבלו את המתנה האנושית המיוחדת מהקב"ה, וזאת הודות למיזם הנופשון המרגש שהתקיים במלון ניר עציון, וכפי שרשם אבא יקר של אלחנן "אחרי למעלה משנתיים לא פשוטות, ויותר מחצי שנה מלחמה על החיים בפגיה, וממשיך בגידול ילד עם CP, עיכוב התפתחותי חמור, ליקוי ראיה ותת תזונה קיצוני, היו לנו 3 ימים של רוגע ומנוחה אמיתיים, כשהרגשנו על כל צעד ושעל את המחשבה שלכם איך למקסם לנו את הנופשון להרבה הרבה מעל ומעבר בכל תחום אפשרי, והצלחתם בגדול".

האב הנרגש הוסיף מילים חמות ומצמררות גם בשם בנו התינוק ורשם "אחרי שנתיים שאני נלחם על החיים, על הנשימות, על להצליח לאכול דרך הפה, לראות (!!), לזוז, להתהפך, לדבר, -פעם ראשונה שמישהו הבין שמגיע לי כמה ימי פינוק עם אבא ואמא בבית מלון, בלי שיש להם טרדות ודאגות מסביב והם פנויים רק לשמוח ולשחק איתי. תודה על המתנדבות שמבינות איך לטפל בי ולעשות לי נחמד. אני כבר מחכה לפעם הבאה". רק בשביל זה היה שווה את כל הטרחה וההוצאות בהפקת נופשון מאתגר שכזה.

במשך כל הימים בהם התקיים הנופשון בצפון, נהנו התינוקות והוריהם משלל פעילויות והפעלות המותאמות במיוחד עבורם, משחקים ומתנות, ממתקים וצעצועים, הכל מתנת הארגון שלא בחל בשום דרך בשביל למקסם את רגעי האושר וטעינת הכח של ההורים וילדיהם. לצד כל זה אלו היו ימים גדושי תוכן מגוון כשאל המקום הובאו בזה אחר זה מרצים ידועי שם, וכן קוסמים ופעלולנים שהגדילו את החוויה במקסימום.

כשביקשנו ממנכ"ל 'רפואה ושמחה' מאיר קווין החתום על הפרויקט הענק לסכם לנו בכמה מילים את המיזם הוא העדיף להמעיט במילים ולהרבות בהמשך מעשי החסד, אך מה שכן היה חשוב לו לומר הוא ש"הסיפוק הכי גדול הוא לדעת שהצלחנו לספק להורים ותינוקיהם חווית מנוחה ונופש שאף אחד לא העניק להם עד כה בשום צורה. דמעות ההתרגשות של התודה וההוקרה של ההורים בסיום הנופשון, הן הדלק שלנו להפקת הנופשון הבא שנמצא מעבר לפתח".

יו"ר רפואה ושמחה הרב ישראל צישינסקי אמר בסיומן של ימי הנופשון כי "המוטו של הארגון תמיד הוא להיות בשביל השני הנמצא במצוקה, היכן שאף אחד לא נמצא שם בשבילו. כך זה בכלל פעילות החסד הענפה על שלל אגפיה. לכן כשזיהינו את המצוקה הגדולה בתחום, הסכמנו לקחת על עצמנו את עלות הפרויקט המסתכם במאות אלפי שקלים, והכל בשביל לגרום לנשמות הגבוהות הללו רגעים של נחת, של אושר ושמחה, ובעיקר של תדלוק להמשך. אלו מליצי היושר הנאמנים ביותר, שנקח לעצמנו לקראת יום הדין הקרב ובא".

הכתבות המעניינות ביותר

השלג כיסה את ירושלים בצבע לבן • גלריה ראשונה מהעיר המושלגת
משרד החינוך במרוץ למנוע את שביתת הפתע של המורים והגננות
פרופ' אש דחה את המלצת הצט"מ: חיסון רביעי לבני 18 ומעלה - רק לסובלים ממחלות רקע
כך אלרעי-פרייס פעלה מאחורי הגב של בנט שדהר למתווה המסוכן
נס בבני ברק: רכב איבד שליטה ועף לתוך החנות - הולך רגל ניצל ברגע האחרון • צפו
בחסות השלג: ערבים זורקים אבנים מצופות בשלג על יהודים סמוך לשער שכם • צפו
הדיון על ביטול הבידודים: שאשא ביטון תקפה "איפה העומסים בבתיה"ח?"
המורים לוקחים אחריות במקום בנט: יפה בן דויד הורתה למורים לא להגיע מחר לבתי הספר
קרב על הירושה שאין עדיין: המועמדים לראשות הליכוד שמתחממים על הקווים
כמה ס"מ שלג ומתי הוא יפשיר? • חזאי 'חדשות JDN' אורי בץ עם התחזית
מנצלים את הרוחות: קייטסרפינג בחוף הים רגע לפני הסערה • תיעוד
שלג כבד בהרי ישראל: עדכונים, תיעודים ומפת החסימות • 'אלפיס' בישראל
נהג האוטובוס המשיך בנסיעה לפני שהאם הספיקה לקחת את העגלה עם התינוק; כך זה נגמר
עוגת שקדים / עטרה ז'ורנו
בדיקה אחת מחר - והמתווה שימנע בידוד לתלמידים נכנס לתוקף
דואט מפתיע של אברימי רוט ושמעון סיבוני: "שבת מאור עיניי"
התאזרו בסבלנות: מתי סוף סוף יגיע השלג לירושלים? • כל הפרטים
"לקחנו את ההחלטה הקשה", עדכן בוריס ג'ונסון שהודיע כי לא יתפטר
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איך אנשים יודעים על כזה דבר?
מי מיידע את ההורים לילדים נכים??????????
כבר כמה שנים אנחנו חיים בטרוף
כל המשפחה השתבשה
אין פרנסה כי הילדה לא יכולה ללכת לגן…………

היינו במלון ניר עציון באותם ימים סתם כזוג שבא לנפוש ולא קשור ליוזמה המקסימה הזאת. התפעלנו עד עומק נשמתנו מהיוזמה, מהפעילות, מהמתנדבים המטפלים, המשחקים עם הילדים, המתרוצצים כדי לתת מענה חם ואוהב למשפחות ולילדים. היה מרגש לראות את זה.
אנחנו הורים לבחורה בת 20 עם שיתוק מוחין ברוך ה' קל שהיום מתפקדת לחלוטין בחסדי ה'. זה החזיר אותנו אחורה לשנים הראשונות, המתישות, לחוסר הוודאות המשגע, לטיפול האינטנסיבי והריצות לטיפולים בכל יום, לאהבה ולקושי שמשמשים בערבוביא ופשוט רצינו לעמוד שם ולחבק את המלאכים המקסימים שבאו באהבה פשוטה לתת קצת מנוחת נפש וגוף להורים המסורים של הילדים הרכים והמתוקים. אשריכם ישראל. תמשיכו לעשות טוב.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture