ראשי החינוך העצמאי בביקור בתלמוד תורה סאדיגורה בת"א

בכנס למען הת"ת המאחד את הקהילות החרדיות שבלב תל אביב ובבת ים, השתתפו יו"ר 'יהדות התורה' ח"כ הרב משה גפני, מנכ"ל החינוך העצמאי הרב אליעזר סורוצקין, הרב מנחם שפירא מנהל המחלקה המוניצפאלית בדגל התורה וחבר הנהלת העיר ת"א הרב נפתלי לוברט

כתבות נוספות בנושא:

בַּמֶּה אֲבָרֶכְךָ • שולחן הטהור חמשה עשר בשבט בחצה"ק נדבורנה
צִלְּךָ נָאֶה • האדמו"ר מטשערנאוויץ ערך את שולחנו בעיר חריש
מרן גאב''ד ירושלים קיבל פירות מ'קופת מרן' בשליחות הנגידים
תיעוד: ט''ו בשבט אצל האדמו''ר מהרי''ד מלעלוב

עם פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב בת"ת 'אביר יעקב' סאדיגורה בתל אביב, זכה הת"ת לכנס חיזוק ראשון מסוגו, אותו אירח הגאון רבי מרדכי אויערבאך שליט"א, רבה של הקהילה החרדית בלב תל אביב, בהיכל ביהמ"ד שע"י מוסדות 'אביר יעקב' סאדיגורה בת"א. בכנס השתתף הרה"ג הרב משה גבאי שליט"א, רב הקהילה החרדית בבת ים, לצד יו"ר יהדות התורה ח"כ הרב משה גפני ומנכ"ל החינוך העצמאי הרב אליעזר סורוצקין.

הת"ת בהנהלת הרב ערן לוי מעמודי התווך של הקהילה, מאז נפתח לפני למעלה מעשור ע"ש ולזכרו של כ"ק מרן אדמו"ר ה'אביר יעקב' זי"ע מסאדיגורה, נותן מענה לקהילה התורנית המפורסמת בלב תל אביב בראשות הגר"מ אויערבאך שליט"א, ובשנים האחרונות זכה והחל לספק מענה מושלם לתלמידי הקהילה החרדית בבת ים הסמוכה – מה שהוכח כשילוב מצליח והביא מאז לשגשוגו של הת"ת.

בשנים האחרונות התפתחה קהילת בת ים כמקום תורה ועם התחזקותה באברכים עמלי תורה, נוצר צורך לתת מענה חינוכי לבני הקהילה. המענה נמצא בהסתופפות התלמידים בני קהילת הרב גבאי שליט"א בבת ים, תחת גג אחד עם תלמידי קהילת הגר"מ אויערבאך שליט"א בתל אביב, שילוב שצלח ועלה יפה כאמור. תלמידי בת ים מגיעים לת"ת בהסעות מאורגנות ושילובם בת"ת נותן מענה מצוין.

בכנס החיזוק המיוחד, נשאו דברים הגאונים רבני הקהילות שליט"א, אשר ציינו את חשיבותו של הת"ת הייחודי אשר מתמחה ונותן מענה למשפחות בני תורה מיוחדים הבאים ממקומות מעורבים.

ח"כ הרב משה גפני ציין בדברים שנשא, כי גם בימים אלו ועל אף שהציבור החרדי אינו חבר בקואליציה ימשיכו נציגי התנועה לדאוג לכך שתלמודי התורה לא יפגעו.

הרב אליעזר סורוצקין ציין את תנופת הפיתוח בחינוך העצמאי בכל רחבי הארץ וזאת בעזרתם של שלוחי דרבנן ובראשם יו"ר יהדות התורה חה"כ הרב משה גפני. גם בתל אביב בה פועלים 12 בתי ספר ותלמודי תורה של החינוך העצמאי אנו עדים לתנופת גידול והשקעה רבה בבתי הספר – אודות לפעילות הרב נפתלי לוברט.

הרב נפתלי לוברט חבר הנהלת העיר תל אביב ציין בדבריו את עזרת העיריה לתלמוד תורה זה כמו גם לרווחתם ופיתוחם של בתי הספר ותלמודי התורה בעיר תל אביב – יפו.

הדוברים כולם ציינו את החשיבות של קיום תלמוד תורה בלב העיר תל אביב דבר שמאפשר את התרחבות הקהילות המשפיעות על האזור כולו, ושבחו את מנהל התלמוד תורה הרב ערן לוי המקדיש את כל זמנו ומרצו למען התלמידים. כמו כן שבחו המשתתפים את הרב יונתן אלחרר נציג דגל התורה בבת ים על תרומתו המכריעה להצלחת שיתוף הפעולה בין הקהילות הבא לידי ביטוי בהצלחת הצטרפות בני קהילת בת ים לת"ת ועל פעילותו המסורה למען הפצת תורה בעיר בת ים.

בכנס נדונו הדרכים להרחיב את הקהילות שישלחו את ילדיהם להתחנך בתלמוד תורה.

עוד נכחו בביקור החיזוק, הגאון רבי אהרן אויערבך שליט"א, הרב יחיאל מיכל מונדרוביץ – מפקח החינוך העצמאי בתל אביב ומנכ"ל המוסדות הרב בערל אשר הי"ו האמון על פיתוח המוסדות והרחבת התלמוד תורה.

הכתבות המעניינות ביותר

‏‏שמחת הברית לנכד האדמו"ר ממודז'יץ • גלריה
המתיחות באירופה - ביידן מאיים על פוטין: "פלישה לאוקראינה תהיה אסון לרוסיה"
201 אלף מאומתים ב-3 ימים: ישראל בדרך לחסינות עדר לאחר הגל החמישי?
קהילת ‘קרעסטיר’ בשכונת ד’2, התכנסה לערב גיבוש לרגל ט”ו בשבט
בהפגנה מול ביתו של ראש עיריית ירושלים: שוטר דוחף באלימות את ח"כ מוסי רז
כ"ץ לפעילי ליכוד: "נתניהו בדרך החוצה, יותר מהר משאתם חושבים"
אחרי שהדיון נדחה: הממשלה צפויה לאשר הקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות
במבצע בזק: הרש"פ הקימה בתי קבע במאחז ערבי הסמוך לישוב כוכב השחר
פֵרוֹת הָאִילָן • ט"ו בשבט בחצר הקודש באסטאן ביתר
וּפִרְיוֹ מָתוֹק לְחִכִּי • חמשה עשר בשבט אצל האדמו"ר ממבקשי השם
המשבר בקואליציה נמשך: מרצ דורשת לעכב את חוק האזרחות - "הנוסח לא מקובל"
השיחה היומית: הרב שמעון שפיצר • לחקוק קרי"ש בלבו במיוחד בשעת הקושי
התרגשות בשכונת גוש שמונים ירושלים: לראשונה הוכנס ס"ת לביהכ"נ המרכזי 'זכרון זאב'
קוֹל מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים • שמחת השבע ברכות המרכזית בחצה"ק אונגוואר
פגישה נוספת של נתניהו עם פרקליטיו: הערכה שהסיכויים להסדר קטנים מאוד
ט''ו בשבט אצל האדמו''ר מסקווירא ב''פ‎‎‏
נחצה רף 2 מיליון המאומתים בישראל; יותר מ-72 אלף ישראלים אובחנו אתמול
נתוני תחלואת ילדים בגל החמישי: מחוסנים טריים מוגנים יותר מפני הדבקה באומיקרון

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture