דני שם טוב, דוברות הכנסת

"גנדי לא היה משלים עם ממשלה שהעומד בראשה בקושי עובר את אחוז החסימה"

מליאת הכנסת קיימה דיון מיוחד לציון 20 שנה לרצח השר רחבעם זאבי • בנט: "הוא היה יריב חד למול החולקים על דעותיו" • נתניהו: "גנדי לא היה משלים עם דיבורי סרק על ממשלה שהיא 10 מעלות ימינה בעוד שהיא 180 מעלות שמאלה"

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
מדינות אדומות ודיגום ביוב: המלחמה בהתפשטות הזן המפחיד של הקורונה
תגלית מרעישה: תמונה חדשה של הריי"צ מליובאוויטש - בליטא
הדולר שקיבל "אלי קיי" מהרבי הגיע למשפחתו של אלי קיי הי"ד
 • מכה גלים! מדוע החנוכייה של מרן רה״י תוגרל במסגרת מבצע ההתרמה?

  תוכן מקודם

 • "מרים לא פחדה למות" שלמה ברים משתף

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • "בואי אמא, אל תלכי יותר" הפרידה המזעזעת של מטי ברים

  תוכן מקודם

מליאת הכנסת קיימה היום בצהריים (רביעי) דיון מיוחד לזכרו של חבר הכנסת לשעבר והשר לשעבר רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל, בהשתתפות משפחת זאבי.

יו"ר הכנסת מיקי לוי אמר בפתח הדיון: "ההתנקשות בשר זאבי תוכננה ואורגנה במשך זמן רב. עקבו אחריו ואספו מידע מודיעיני אודות סדר יומו. ההחלטה קרת הרוח לרצוח שר בישראל הייתה ועודנה חצייה של כל הקווים האדומים. זו התקפה נפשעת על מדינת ישראל, סמליה ופגיעה בלתי נסבלת בריבונותה ובשלטון שלה".

"ברמה האישית אני זוכר את הבוקר הנורא ההוא כמפקד מחוז ירושלים. הגעתי במהירות למלון היאט שנמצא דקות ספורות מבניין המטה הכללי של משטרת ישראל וכשהגעתי למקום נחרדתי לגלות ששר בישראל נרצח. זה היה יום טראומטי ונורא במסגרת תפקידי. לאחר מכן ארגנתי את כוחות המרדף יחד עם שירות הביטחון הכללי כדי לתפוס את המחבלים השפלים".

"במהלך השנים מדינת ישראל רדפה את מבצעיו ומתכנניו של פיגוע ההתנקשות ובשנת 2006 במסגרת מבצע הבאת ביכורים סוף סוף שמה ידיה על המרצחים שעמדו להשתחרר מהכלא ביריחו. יש לכך חשיבות עליונה במאבק בטרור ובמשמעויות הקשות של האירוע החמור הזה".

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר כי גנדי "היה יריב חד למול החולקים על דעותיו, בר-פלוגתא משובח ועתיר ידע. לשונו הייתה חדה, שנונה ומושחזת, מיטיבה לשקף את תפישת עולמו. בעולם של מעט שחור, מעט לבן והרבה מאוד אפור – גנדי היה איש של שחור ולבן. הוא לא חשש להילחם על תפיסותיו גם אם הוציאו אותו מלב הקונצנזוס. בצמתים בהם רבים ניצבו וחיפשו כיוון, לגנדי לא היה ספק לאן הדרך צריכה להוביל. שליחותו של גנדי כאן, בין כתליה של כנסת ישראל, ארכה כשלוש-עשרה שנים. גם מעל הדוכן הזה, המשיך גנדי להילחם עם דעותיו ועל דאגתו לארץ ישראל ועתידה".

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אמר: "לפני 20 שנה גנדי נלקח מאיתנו בפיגוע טרור נפשע בירושלים. המאמר האחרון שהוא הספיק לכתוב לפני הירצחו היה על המתקפה נפשעת ב-11 בספטמבר בארצות הברית ולדאבון הלב גנדי עצמו נפל קורבן לטרור הנתעב. מחבלים צמאי דם גדעו את חייו שכהוא בעיצומה של עשייה נמרצת. אבל הטרור לא ניצח אז והוא לא ינצח היום".

"אבל כשאני אומר את זה יש תנאי, והתנאי שנילחם בו במלוא העוצמה, ללא מורא וללא סייג. לצערי הממשלה הנוכחית לא עושה זאת, היא מגלה חולשה תהומית בתחום זה כמו בתחומים רבים אחרים. לירי רקטות על קריית שמונה אין תגובה, מול אש מקלעים למרפסות בשדרות אין תגובה, פשוט לא עושים כלום".

נתניהו תקף: "גנדי היה מזדעק למראה הריצה הבהולה של שרים לאבו מאזן שהסומק חזר ללחייו. גנדי היה מוחה על קיפוח לוחמי צה"ל שלא קיבלו כל תוספת לשכרם בשעה של 53 מיליארד ש"ח הובטחו לרע"ם. גנדי היה תוקף בשצף קצף את מחדלי הקורונה, את הפגיעה בחקלאים, את ההשלמה עם הסכם הגרעין המתגבש עם איראן. גנדי לא היה משלים עם ממשלה שהעומד בראשה בקושי עובר את אחוז החסימה והיא מתקיימת רק בזכות קולות התנועה האסלאמית. גנדי בטוח לא היה משלים עם דיבורי סרק על ממשלה שהיא 10 מעלות ימינה בעוד שהיא בפועל 180 מעלות שמאלה. קולו האישי של גנדי חסר אבל זעקתו מושמעת ע"י המוני אזרחי ישראל".

הכתבות המעניינות ביותר

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
מדינות אדומות ודיגום ביוב: המלחמה בהתפשטות הזן המפחיד של הקורונה
תגלית מרעישה: תמונה חדשה של הריי"צ מליובאוויטש - בליטא
הדולר שקיבל "אלי קיי" מהרבי הגיע למשפחתו של אלי קיי הי"ד
מתפ"ש לועג למנהיג הג'יהאד עם קריקטורה עוקצנית במיוחד
מחרוזת חנוכה עם יצחק מאיר, הראל טל, יהונתן ניצן ויענקי ברוין
חסרת אחריות: נשאית בזן החדש נסעה באוטובוס מהמרכז לאילת
במנגינה של הדלקת נרות חנוכה: החזן מכריז על חודש טבת
דחיות ותקציבים נוספים: מתי תחל פעולתה של הרכבת הקלה בגוש דן?
אירופה מחילה הגבלות; הגל הרביעי מכה בעוצמה ביבשת
הפולנים בתגובה ללפיד: "אנחנו לא מאותתים לפיוס"
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
הצעת חוק חדשה מבקשת "למנוע את מקרה גולדרייך הבא"
הרצוג ומוסי: הנשיא שמקצין לצד השני והח"כ שמאבד את זה / ישראל ארנפלד
מדינות המפרץ מתקרבות לאיראן: "ביידן ערער את הברית האזורית"
מבט חסידי: השליח שסחב ברכבת שקים של חלב / הרב אריאל למברג
סיכומו של שבוע: דודי אמסלם – הסיבה לברית בין החרדים לליכוד / שמואל קרמרסקי
כי אבי ואמי עזבוני והשם יאספני • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו