חשיפה ראשונית: ר' יעקב אסטרייכר שוחרר בערבות למעצר בית

בדקות אלו פסק בית המשפט בבוליביה לשחרר את האסיר היהודי ר' יעקב אסטרייכר למעצר בית בערבות כספית בסך קרוב ל- 15,000$, לאחר כ- 18 חודשים בהם ישב במעצר.

ממש בדקות אלו פסק שופט בית המשפט בבוליביה לשחרר את ר' יעקב אסטרייכר למעצר בית בבוליביה בערבות כספית בסך 100,000 Bolivianos (מטבע מקומי). הבשורה התקבלה בשמחה עצומה בעולם החרדי.

קרא עוד:

[postim]

ר' יעקב אסטרייכר נעצר לפני כשנתיים בחשד להלבנת הון ומאז טורטר בין בית המעצר לבית המשפט לפחות 30 פעם. במהלך הדיונים הרבים לא התקדם שום דבר בעניינו עד לפני כחודש, אז נעצרו 6 שרים מבוליביה, ביניהם, היועץ המשפטי מס' 1 במדינה בחשד לשוחד וסחיטה באיומים.

במהלך מעצרו חלה ר' יעקב במחלת 'פרקינסון' ואושפז מספר פעמים בבית החולים עקב מצבו הרפואי הרגיש.

כאמור, לפני דקות ספורות שוחרר ר' יעקב מבית המעצר למעצר בית בבוליביה, לחיק משפחתו שממתינים לו כבר למעלה מ-560 יום.

ר' יעקב יצא מבית המשפט בערבות כספית בסך 100,000 Bolivianos, השווי בדולרים קרוב ל-15 אלף דולר. והוא נתון תחת אבטחה כבדה בעקבות החשש שיפגעו בחייו.

מכיוון שהחקירה בעניינו טרם הסתיימה, ר' יעקב נאלץ להישאר במעצר בבוליביה עד שינוקה מכל הסעיפים התלויים נגדו.

סנגורו של ר' יעקב, עו"ד יימי מונטנו אמר לאחר פסיקת בית המשפט, כי ר' יעקב יהיה במעצר בית רק בין השעות 22:00 בלילה ל- 6:00 בבוקר, ובמהלך היום הוא חופשי לעשות מה שליבו חפץ זאת כמובן תחת אבטחה כבדה. בנוסף, על ר' יעקב מוטל להגיע מידי 15 יום בפני התובע ע"מ שזה האחרון יראה שהוא אכן עומד בתנאי השחרור.

בהודעה שמסרה אשתו לתקשורת נמסר כי "בדיון שהתקיים היום, שוחרר ר' יעקב מבית המעצר למעצר בית בבוליביה. עד לזיכוי מוחלט מצד התביעה".

חבר בית המחוקקים דב הייקינד שסייע רבות למשפחת אסטרייכר והיה איש סודם בכל תקופת המעצר הגיב לבשורה המשמחת על שחרורו של ר' יעקב ואמר: "לאחר 18 חודשים של מעצר בלתי צודק, בשעה טובה הגענו לשלב של 'תחילת סופו של הסיוט'". הייקינד אמר עוד "אלו החדשות הטובות באמת, הראשונות שקיבלנו מאז נעצר ר' יעקב, כולנו אופטימיים וממשיכים לקוות שבקרוב ממש ר' יעקב יחזור אלינו וישוב לביתו בבורו פארק".

הייקינד אף מסר תודות לכל חברי הקהילה על תמיכתם הרבה והתפילות הרבות שהתפללו לאורך מעצרו של ר' יעקב ואמר כי הוא גאה להיות שייך לקהילה כזאת.

הציבור נקרא להמשיך ולהתפלל לרפואתו השלימה ולזיכויו המלא של ר' יעקב יהודא בן שיינדל בתושח"י.

בתמונה: ר' יעקב ביציאה מבית המשפט

2 תגובות

חסדי השם!!!!!!!!

הודו לה' כי טוב!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *