Yonatan Sindel/Flash90

'סיכון ביטחוני': עוזרת של יו"ר ועדת חוץ וביטחון הצטלמה עם בכירי המסיתים

העוזרת של ח"כ רם בן ברק, סגן ראש המוסד לשעבר, השתתפה בקורס והצטלמה עם שייחים מסיתים בכירים ותומכי טרור - בהם אחד שנחקר רק השבוע במשטרה • "בקואליציה לא רק יושבים עם תומכי טרור, אלא גם מעסיקים את חבריהם"

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
מדינות אדומות ודיגום ביוב: המלחמה בהתפשטות הזן המפחיד של הקורונה
תגלית מרעישה: תמונה חדשה של הריי"צ מליובאוויטש - בליטא
הדולר שקיבל "אלי קיי" מהרבי הגיע למשפחתו של אלי קיי הי"ד
 • "מי ידאג לילדים?" בקשתה האחרונה של מרים ע"ה

  תוכן מקודם

 • "מרים לא פחדה למות" שלמה ברים משתף

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

עו"ד ליניר אבו הזאז (אבו רקייק), העוזרת הפרלמנטרית של ח"כ ויו"ר ועדת חוץ וביטחון רם בן ברק מסיעת יש עתיד, השתתפה בקורס והצטלמה עם אנשי דת מוסלמים מבכירי המסיתים בישראל – כך נחשף בתחקיר בפורסם על ידי אלחנן גרונר ב'הקול היהודי'.

לפי התחקיר, היא הצטלמה בין היתר עם עכרימה סברי, המופתי לשעבר של ירושלים, תומך פיגועי התאבדות ומסית טרור מהבכירים בעולם המוסלמי. סברי נחקר במשטרה ביום ראשון האחרון, יממה בלבד לפני שאבו הזאז פרסמה את תמונתה איתו. הוא נחשד בהסתה והורחק שוב מהר הבית. בעבר הוצאו נגדו צווי איסור יציאה מהארץ עקב חשדות ביטחוניים.

שייח נוסף שהעביר הרצאות בקורס ואף נחשב ממייסדי הקורס ועמו הצטלמה העוזרת הפרלמנטרית הוא נג'אח בכיראת, שייח המזוהה עם ארגון הטרור חמאס ומי שמשמש כבכיר בוואקף. הוא נעצר והורחק מהר הבית פעמים רבות בגין הסתה.

דמות נוספת עמו הצטלמה אבו הזאז הוא שייח ראיד פתחי, בכיר בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצא אל מחוץ לחוק ב-2105 ומי שנחשב כסמן קיצוני בתנועה.

בעקבות החשיפה המטרידה, יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה במכתב ליו"ר ועדת חוץ וביטחון רם בן ברק וביקש לפטר את היועצת, או לפחות להעבירה מתפקידה היות ומדובר בסיכון בטחוני.

בן גביר מסר בתגובה: "בקואליציה לא רק יושבים עם תומכי טרור, אלא גם מעסיקים את חבריהם. מדובר בשערורייה, כשיועצת יו"ר הוועדה החשופה לחומרים מסווגים, רגישים, וביטחוניים מתרועעת עם תומכי טרור, היא מסכנת את בטחון ישראל. מצופה מיו"ר הוועדה לפטר את היועצת, או לפחות להעבירה מתפקידה ולשלול ממנה את הסיווג הביטחוני".

חבר הכנסת רם בן ברק מסר לקול היהודי בתגובה: "עו"ד ליניר אבו הזאז במהלך הפגישה ולפניה לא ידעה על הדברים שמיוחסים להם ואם הייתה יודעת בוודאי שלא הייתה נפגשת עימם. כמו כן, אין במפגש זה להעיד ו/או לתמוך בפעילות תומכת טרור או מעשים לא חוקיים דבר שאינו מקובל ורחוק שנות אור מדעותיה של עו"ד אבו הזאז".

עו"ד ליניר אבו-הזאז עצמה מסרה בתגובה: "בפתח הדברים אציין כי השתתפותי בקורס הינה על דעתי האישית בלבד ונעשתה בסופי שבוע ולא במסגרת תפקידי, ומטרתה הינה העשרת ידע ולימודי ההיסטוריה הרווחת במקום. בנוסף חשוב לי להבהיר, בזמן הפגישה ולאחר מכן במהלך הצילום לא ידעתי על הדברים המיוחסים להם".

על תגובתה זו כותב אלחנן גרונר, עורך התחקיר של הקול היהודי: "אשרי המאמין, אך כל מי שמתמצא ולו במעט ברחוב הערבי יודע שמדובר בכמה מהדמויות הכי מוכרות כיום בעולם המוסלמי בישראל, שכל אחד מהם נחקר ונעצר מספר פעמים".

לאחר פרסום התחקיר כתב בן ברק בחשבון הטוויטר שלו: "‏הקפאתי הערב את פעילותה של עו"ד ליניר אבו הזאז בצוות לשכתי עד לחזרתי מביקור בחו"ל. בחזרתי ארצה אבצע בירור מעמיק מול עו"ד אבו הזאז ומול גורמים נוספים בדבר שאלות שעלו בנוגע להתנהלותה. אקבל את מסקנותיי בהתאם. כיו"ר ועדת חוץ וביטחון אעמיד תמיד את נס ביטחון המדינה לפני כל שיקול אחר".

הכתבות המעניינות ביותר

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
מדינות אדומות ודיגום ביוב: המלחמה בהתפשטות הזן המפחיד של הקורונה
תגלית מרעישה: תמונה חדשה של הריי"צ מליובאוויטש - בליטא
הדולר שקיבל "אלי קיי" מהרבי הגיע למשפחתו של אלי קיי הי"ד
מתפ"ש לועג למנהיג הג'יהאד עם קריקטורה עוקצנית במיוחד
מחרוזת חנוכה עם יצחק מאיר, הראל טל, יהונתן ניצן ויענקי ברוין
חסרת אחריות: נשאית בזן החדש נסעה באוטובוס מהמרכז לאילת
במנגינה של הדלקת נרות חנוכה: החזן מכריז על חודש טבת
דחיות ותקציבים נוספים: מתי תחל פעולתה של הרכבת הקלה בגוש דן?
אירופה מחילה הגבלות; הגל הרביעי מכה בעוצמה ביבשת
הפולנים בתגובה ללפיד: "אנחנו לא מאותתים לפיוס"
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
הצעת חוק חדשה מבקשת "למנוע את מקרה גולדרייך הבא"
הרצוג ומוסי: הנשיא שמקצין לצד השני והח"כ שמאבד את זה / ישראל ארנפלד
מדינות המפרץ מתקרבות לאיראן: "ביידן ערער את הברית האזורית"
מבט חסידי: השליח שסחב ברכבת שקים של חלב / הרב אריאל למברג
סיכומו של שבוע: דודי אמסלם – הסיבה לברית בין החרדים לליכוד / שמואל קרמרסקי
כי אבי ואמי עזבוני והשם יאספני • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו