שִׁירַיִם מסכם שבוע עמוס: פסגת האדמורי"ם במיאמי והמקטרת הקדושה שנחשפה

כמידי שבוע יעקב מלמד מביא תיעודים וסיפורים בלעדיים שיספקו הצצה אל מאחורי הקלעים לנעשה בחצרות הקודש, היכלי הישיבות ובמעונם של גדולי הדור • השבוע: האדמורי"ם שהמריאו לארה"ב והח"כ לשעבר שחגג סיום במעונו של שר התורה

כתבות נוספות בנושא:

בִּנְעָרֵינוּ • מסיבת חנוכה לצעירי הצאן בחצה"ק אלכסנדר
קָבְעוּ שִׁיר וּרְנָנִים • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק אשלג
מָעוֹז צוּר יְשׁוּעָתִי • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק וואסלוי
הַנֵּרוֹת הַלָּלוּ • האדמו"ר מנאראל בהדלקת נרות חנוכה
 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • רוצים להדליק נרות בחנוכייה העתיקה של מרן הגראי״ל שטיינמן? • הקליקו כאן

  תוכן מקודם

 • "כל אחד זקוק לקבל" התובנה הפשוטה שתאיר לכם את החג

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

את המדור הפופולרי ביותר במגזר החרדי פותח 'שיריים' באתנחתא קלה לאחר שבוע עמוס במיוחד. 'שיריים' יודע לספר על רבנים ואדמורי"ם שצפויים להמריא במהלך השבוע הקרוב לתפוח הגדול בארצות הברית זאת בנוסף לכאלה שכבר המריאו במהלך השבוע האחרון. לעת עתה 'שיריים' נשאר בארצנו היפה ולא ממריא לשום מקום עד להודעה חדשה. לטובת הקוראים הרבים יחשוף 'שיריים' כי שליחו המסור לארצות הברית מוכן ומזומן על משמרתו בכדי להביא את החשיפות והתיעודים הכי מעניינים שיש מביקורם של גדולי האדמורי"ם והרבנים במקום, כך שאין לכם מה לדאוג.

מי שהמריא במהלך השבוע האחרון לארצות הברית היה כ"ק מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א אשר כבש את התפוח הגדול. בעודו בנתב"ג ראה 'שיריים' עשרות חסידים מלווים את האדמו"ר בשירה כזו שגרמה לקידוש השם במקום. 'שיריים' ניסה להמשיך וללוות את האדמו"ר עד לפתח המטוס אך הוא נבלם על ידי המאבטחים.


את בנו של הרבי מויז'ניץ אשר התמנה לשמש כאב"ד החסידות באלעד ראה 'שיריים' כיצד הוא רוקד עם חתן ממקורביו בשמחת החתונה בריקוד מיוחד כזה שמתאים לאדמורי"ם גדולים. 'שיריים' שמח לראות כיצד במהירות הבזק הפך הבן להיות אחד מגדולי האבדי"ם בעולם החסידות שזוכים לכבוד עצום.

ופסגה של ממש ראה "שיריים" במיאמי הרחוקה, היה זה בשעת תפילת מנחה כאשר הוא הבחין כי במזרח מתפללים לא פחות משני אדמור"י ארצות הברית: כ"ק האדמו"ר מסאטמאר וכ"ק האדמו"ר מפאפא. 'שיריים' מיהר לתעד את התיעוד שבוודאי יגרום לנייעס עסיסי בעולם החסידות.

'שיריים' התרגש עד עמקי נשמתו שעה שהוא הצטופף בין עשרות בחורים בשערי ישיבת "עטרת ישראל" בעיר מודיעין עילית וקיבל בשירה את ראש הישיבה מרן הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א אשר שב בחסדי שמים לאיתנו לאחר ששוחרר באופן ניסי מבית החולים. 'שיריים' שכידוע מתלמידיו הגדולים של ראש הישיבה, התפלל לאריכות ימיו של גדול ראשי הישיבות בדורנו.

את האדמו"ר מסאטמאר ראה 'שיריים' עולה למטוס פרטי השכם בבוקר בדרכו למנוחה במיאמי שבארצות הברית זאת לאחר ימי חגי תשרי בהם הנהיג הרבי את קהל עדתו ביד רמה בויליאמסבורג.

האדמו"ר מביאלה בני ברק נצפה בטרקלין בנתב"ג כשהוא שקוע בלימוד מעמיק לקראת המראתו לארצות הברית שם הוא ביקר לטובת מוסדות החסידות הענפים בישראל.

האדמו"ר מפיטסבורג אשר המריא במהלך השבוע האחרון לארצות הברית נצפה כשהוא משורר את ניגונו של אביו זיע"א "למקדשך" במהלך ביקור שערך במעון האכסניא של הגאון רבי יחיאל מאיר צוקר שליט"א מאשדוד השוהה במונסי אשר זכה לכבוד גדול מהאדמו"ר. 'שיריים' יודע להגיד שהאדמו"ר הצעיר כבש את ארה"ב בצורה מעוררת השתאות.

הרבי מפינסק קרלין שהמריא אף הוא לבלגיה נצפה מוציא את ספר התורה במהלך התפילה היום. 'שיריים' באמת שוקל להעביר את המשרד אל מעבר לים לאחר שבישראל כמעט ולא נותרו אדמורי"ם.

הרבי הצעיר ממיאלען נצפה כשהוא מעשן מקטרת קדושה שהייתה שייכת לאחד מגדולי האדמורי"ם ונמצאת באמתחתו של הרבי מסקעליא בארצות הברית. במהלך הביקור של הרבי מישראל במעונו של הרבי מסאליע הוציא הרבי את המקטרת הקדושה ונתן לאורחו לעשן בה ולכוון ייחודים וכוונות טמירות ונעלמות.

האדמו"ר מקאפיטשניץ שגם הוא שוהה בארצות הברית נצפה כשהוא גוזז לאחד מילדי החסידות את שערות ראשו. 'שיריים' שלא הספיק להגיע למקום קיבל תיעוד חם היישר מעדשתו של שליח 'שיריים' לתפוח הגדול.

חבר הכנסת לשעבר הרב מנחם אליעזר מוזס חגג השבוע סיום מסכת במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי. 'שיריים' נזכר בימים היפים בהם מוזס היה חבר כנסת ועיניו התמלאו בדמעות, אבל מי יודע אולי הוא עוד ישוב, אולי.

היסטוריה של ממש נרשמה במהלך השבוע האחרון כאשר האדמו"ר מצאנז הגיע לנחם את גיסו שישב שבעה יחד עם אחיו הרבנים הגאונים לבית וייס על פטירת אמם הרבנית ע"ה. האדמו"ר שוחח עם גיסו במשך שעה ארוכה ו'שיריים' באמת התרגש על ההיסטוריה שמתחוללת אל מול עיניו הנדהמות.

רגע לפני סיום 'שיריים' מאחל להמוני קוראיו ולכל בית ישראל אפרילכע'ן שבת ושנזכה לבשר רק בשורות טובות. שבת שלום יהודים.

הכתבות המעניינות ביותר

לֹא אָמוּת כִּי אֶחְיֶה: הזמר המיתולוגי חזר אל הבמה בביתר ונשנק מבכי • צפו
הפרופ' על הזן החדש של הקורונה: "מאוד מדבק - אבל החיסון משפיע"
מבט חסידי: הדלקת נרות שניות לפני שבת מחוץ ללשכת פוטין / הרב אריאל למברג
דעה: הימין כרגיל, מתקפל / ישראל ארנפלד
לְהַדְלִיק נֵר חֲנֻכָּה • האדמו"ר מזוטשקא בהדלקת נרות חנוכה
בְּנֵי בִינָה • מסיבת חנוכה לילדי חצה''ק מכנובקא בעלזא
הדיין מבעלזא הודיע: אסור לשתות את הוודקה המפורסמת מחשש ל"יין נסך"
בנט החליט: קנסות כבדים לנוחתים שלא ייבדקו פעמיים • כל ההחלטות החדשות
הסיעות החרדיות: נקים מטה מאבק משותף נגד הכוונות ההרסניות של הממשלה
בשבת חמים ונעים - בשבוע הבא הגשמים יחזרו • האזינו לתחזית
השיעור השבועי: פרשת מקץ • הרב נתנאל אביסרור
יוגש כתב אישום? במערכת הביטחון סבורים: החסידים לא נכנסו בטעות לרמאללה
ראש המוסד הצהיר: "לאיראן לעולם לא יהיה נשק גרעיני - זו התחייבותי"
דיווח: זהו "פסק ההלכה" שבגינו החליטו בשב"כ לאבטח את השר מתן כהנא
אשדוד: רוכב אופניים נפצע מרכב חולף - פונה לבית החולים במצב קשה
שִׁירַיִם מדליק נרות: מעמד ההדלקה המרטיט בגור והאדמורי"ם שניגנו בכינור
גיור וכיעור, אומיקרון ואוירון: זה מה שהיה לנו – בשיר / חיים אלטמן
הקלות למחוסנים, החמרות לסרבנים: השרים ידונו בשינוי ההגבלות בנתב"ג

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture