שִׁירַיִם מסכם שבוע עמוס: פסגת האדמורי"ם במיאמי והמקטרת הקדושה שנחשפה

כמידי שבוע יעקב מלמד מביא תיעודים וסיפורים בלעדיים שיספקו הצצה אל מאחורי הקלעים לנעשה בחצרות הקודש, היכלי הישיבות ובמעונם של גדולי הדור • השבוע: האדמורי"ם שהמריאו לארה"ב והח"כ לשעבר שחגג סיום במעונו של שר התורה

כתבות נוספות בנושא:

"עוד ג'ובים ובזבוזים": הממשלה תתנפח בסגן ושר נוספים - כמה זה עולה?
מעמד ההיסטורי 'שביעין חביבין' בראשות גדולי ישראל
צבא מקצועי? הוקם צוות לגיבוש מתווה השירות "שיתאים למגוון הקבוצות"
המאמץ הישראלי בשיחות הגרעין: שר הביטחון וראש המוסד בדרך לוושינגטון
 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • למרכז הרפואי במרכז הארץ דרוש/ה מנהל/ת שירות

  תוכן מקודם

 • מרים התחננה אלי: "תן לי לראות את הילדים"

  תוכן מקודם

 • מצמרר: "נשארתי לזעוק את בקשתה האחרונה של מרים ע"ה"

  תוכן מקודם

את המדור הפופולרי ביותר במגזר החרדי פותח 'שיריים' באתנחתא קלה לאחר שבוע עמוס במיוחד. 'שיריים' יודע לספר על רבנים ואדמורי"ם שצפויים להמריא במהלך השבוע הקרוב לתפוח הגדול בארצות הברית זאת בנוסף לכאלה שכבר המריאו במהלך השבוע האחרון. לעת עתה 'שיריים' נשאר בארצנו היפה ולא ממריא לשום מקום עד להודעה חדשה. לטובת הקוראים הרבים יחשוף 'שיריים' כי שליחו המסור לארצות הברית מוכן ומזומן על משמרתו בכדי להביא את החשיפות והתיעודים הכי מעניינים שיש מביקורם של גדולי האדמורי"ם והרבנים במקום, כך שאין לכם מה לדאוג.

מי שהמריא במהלך השבוע האחרון לארצות הברית היה כ"ק מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א אשר כבש את התפוח הגדול. בעודו בנתב"ג ראה 'שיריים' עשרות חסידים מלווים את האדמו"ר בשירה כזו שגרמה לקידוש השם במקום. 'שיריים' ניסה להמשיך וללוות את האדמו"ר עד לפתח המטוס אך הוא נבלם על ידי המאבטחים.


את בנו של הרבי מויז'ניץ אשר התמנה לשמש כאב"ד החסידות באלעד ראה 'שיריים' כיצד הוא רוקד עם חתן ממקורביו בשמחת החתונה בריקוד מיוחד כזה שמתאים לאדמורי"ם גדולים. 'שיריים' שמח לראות כיצד במהירות הבזק הפך הבן להיות אחד מגדולי האבדי"ם בעולם החסידות שזוכים לכבוד עצום.

ופסגה של ממש ראה "שיריים" במיאמי הרחוקה, היה זה בשעת תפילת מנחה כאשר הוא הבחין כי במזרח מתפללים לא פחות משני אדמור"י ארצות הברית: כ"ק האדמו"ר מסאטמאר וכ"ק האדמו"ר מפאפא. 'שיריים' מיהר לתעד את התיעוד שבוודאי יגרום לנייעס עסיסי בעולם החסידות.

'שיריים' התרגש עד עמקי נשמתו שעה שהוא הצטופף בין עשרות בחורים בשערי ישיבת "עטרת ישראל" בעיר מודיעין עילית וקיבל בשירה את ראש הישיבה מרן הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א אשר שב בחסדי שמים לאיתנו לאחר ששוחרר באופן ניסי מבית החולים. 'שיריים' שכידוע מתלמידיו הגדולים של ראש הישיבה, התפלל לאריכות ימיו של גדול ראשי הישיבות בדורנו.

את האדמו"ר מסאטמאר ראה 'שיריים' עולה למטוס פרטי השכם בבוקר בדרכו למנוחה במיאמי שבארצות הברית זאת לאחר ימי חגי תשרי בהם הנהיג הרבי את קהל עדתו ביד רמה בויליאמסבורג.

האדמו"ר מביאלה בני ברק נצפה בטרקלין בנתב"ג כשהוא שקוע בלימוד מעמיק לקראת המראתו לארצות הברית שם הוא ביקר לטובת מוסדות החסידות הענפים בישראל.

האדמו"ר מפיטסבורג אשר המריא במהלך השבוע האחרון לארצות הברית נצפה כשהוא משורר את ניגונו של אביו זיע"א "למקדשך" במהלך ביקור שערך במעון האכסניא של הגאון רבי יחיאל מאיר צוקר שליט"א מאשדוד השוהה במונסי אשר זכה לכבוד גדול מהאדמו"ר. 'שיריים' יודע להגיד שהאדמו"ר הצעיר כבש את ארה"ב בצורה מעוררת השתאות.

הרבי מפינסק קרלין שהמריא אף הוא לבלגיה נצפה מוציא את ספר התורה במהלך התפילה היום. 'שיריים' באמת שוקל להעביר את המשרד אל מעבר לים לאחר שבישראל כמעט ולא נותרו אדמורי"ם.

הרבי הצעיר ממיאלען נצפה כשהוא מעשן מקטרת קדושה שהייתה שייכת לאחד מגדולי האדמורי"ם ונמצאת באמתחתו של הרבי מסקעליא בארצות הברית. במהלך הביקור של הרבי מישראל במעונו של הרבי מסאליע הוציא הרבי את המקטרת הקדושה ונתן לאורחו לעשן בה ולכוון ייחודים וכוונות טמירות ונעלמות.

האדמו"ר מקאפיטשניץ שגם הוא שוהה בארצות הברית נצפה כשהוא גוזז לאחד מילדי החסידות את שערות ראשו. 'שיריים' שלא הספיק להגיע למקום קיבל תיעוד חם היישר מעדשתו של שליח 'שיריים' לתפוח הגדול.

חבר הכנסת לשעבר הרב מנחם אליעזר מוזס חגג השבוע סיום מסכת במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי. 'שיריים' נזכר בימים היפים בהם מוזס היה חבר כנסת ועיניו התמלאו בדמעות, אבל מי יודע אולי הוא עוד ישוב, אולי.

היסטוריה של ממש נרשמה במהלך השבוע האחרון כאשר האדמו"ר מצאנז הגיע לנחם את גיסו שישב שבעה יחד עם אחיו הרבנים הגאונים לבית וייס על פטירת אמם הרבנית ע"ה. האדמו"ר שוחח עם גיסו במשך שעה ארוכה ו'שיריים' באמת התרגש על ההיסטוריה שמתחוללת אל מול עיניו הנדהמות.

רגע לפני סיום 'שיריים' מאחל להמוני קוראיו ולכל בית ישראל אפרילכע'ן שבת ושנזכה לבשר רק בשורות טובות. שבת שלום יהודים.

הכתבות המעניינות ביותר

פגעי הטכנולוגיה, שתי עגלות וחנוכה - תגובה לפוסט של הנדל / הרב יהודה אפשטיין
גנץ טען ש"אין מספיק בנייה לפלסטינים ביו"ש" ועורר זעם בימין
נחשף: תנאי הסף של ארה"ב להענקת פטור מוויזה לישראלים
תוכנית ענק תהפוך את חיפה ל"אזור אוויר נקי"; העיר תחוזק כלכלית
בפייזר הודיעו שה'בוסטר' מגן מפני האומיקרון; מדוע המומחים בישראל אינם רגועים?
משרד הבריאות משנה את ההנחיות לגבי האומיקרון; מדבק במשך זמן ארוך יותר
נחשף בדיונים: הסוהרים בכלא גלבוע מצאו חול - ולא עשו עם זה דבר
הקלטות מנדלביט: ח"כ קרעי דורש להעמיד לדין את היועמ"ש
היועמ"ש על חקירת דרעי: "תיק שחיתות הפך לכלום - לא נולד אפילו עכברון"
איכות סביבה? נציגת ארה"ב נכחה בדיון שבו נדחתה התוכנית לבנייה בעטרות
אורי בץ מעדכן: "רוחות של 80 קמ"ש, גשם ושלג" • התחזית המלאה
אשדוד: ילד בן 6 נפגע מאוטובוס; מצבו בינוני
ירושלים: עשרות פעילי ימין צועדים בשכונת שמעון הצדיק
השר אבידר תקף את בנט: "פאניקה ואיבוד עשתונות זו לא מדיניות ממשלה"
החורף הגיע: שלג יורד בחרמון - רוחות של יותר מ-50 קמ"ש במרכז
טיול ומגורים במצרים • הרב אברהם מימון • צפו
פרוייקטור הקורונה נועד עם רבה של ירושלים: "מתנגדי החיסונים מפיצים כזבים" • צפו
נתניהו במליאת הכנסת: "קואליציה דורסנית - רוצים לסתום לימין את הפה" • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture