ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול בטכס החגיגי לרגל פתיחת הקורס: "מיקומה המרכזי של בית שמש בקליטת עולים חדשים מקור לכבוד לכלל התושבים" | יו"ר הקרן הרב איידנסון: "משפחות רבות שיכלו להצליח קרסו כלכלית בשל חוסר התמצאות, ואת זה באנו להשלים"

בטכס חגיגי שנערך ברמת בית שמש צוין בהשתתפות רבנים ואישי ציבור פתיחתו לראשונה של קורס באנגלית לעולים חדשים, כיצד ואיך מקימים עסקים בארץ ישראל, אתגרים מול יעדים, ולימוד מעמיק על סודות השוק הישראלי.

קרא עוד:

[postim]

מדובר במיזם ראשון מסוגו, ומי שעומד מאחוריו הם אנשי 'בית העולה' של 'קרן רמת בית שמש', ששמו להם למטרה להקל על חבלי הקליטה של העולים החדשים המגיעים לרמת בית שמש מכל קצווי תבל, ובין יתר הפעילויות של 'בית העולה' נמצא גם שילוב נכון של העולים בחיי המסחר בארץ, תוך לימוד מעמיק של הפרוצדורה הישראלית, דבר שעולים רבים מתקשים להתמודד מולה ללא הכוונה מתמדת.

לפיכך יזמו ב'בית העולה' את פתיחת הקורס החדש לציבור העולים, קורס מקצועי שיעובר בשפה האנגלית ע"י מומחי 'מט"י ירושלים' שנרתמו לעניין בשל החשיבות הרבה שרואים במיזם ייחודי זה.

לרגל פתיחת הקורס נערך טכס חגיגי באולם של ישיבת 'לב התורה' ברמת בית שמש, ובו נשאו דברי ברכה והערכה, ראש העיר הרב משה אבוטבול, ראש ישיבת 'לב התורה' הרב בועז מורי, מר אורי שרף, מנכ"ל מט"י ירושלים, מר יהודה ברזון יו"ר ועד 'קן רמת בית שמש', ודובר עיריית בית שמש הרב מתתיהו רוזנצוויג שהנחה את הטכס.

ראש העיר מר משה אבוטבול בירך את 'קרן רמת בית שמש' על היוזמה החשובה, והדגיש כי מיקומה המרכזי של בית שמש כעיר קולטת עלייה, עיר המועדפת ביותר על ידי העולים החדשים הינו מקור לגאווה לתושבי העיר, דבר המלמד יותר מכל כי שמה הטוב של בית שמש נישא לפניה בכל תפוצות ישראל.

יו"ר 'קרן רמת בית שמש' הרב שמואל זלמן איידנסון הרחיב בדבריו על החשיבות שבהקמת הקורס, בציינו שכאחד שמעורב בארגוני רווחה וחסד, הוא יודע וער לכך שמשפחות רבות קרסו מבחינה כלכלית בשל טעות שעשו בתחילת הדרך, ואלמלא היו מקבלים יעוץ נכון הם יכלו להצליח, לפיכך כשמדובר בציבור של עולים חדשים המכירים פחות את הבירוקרטיה הישראלית, פתיחת קורס שכזה הינו דבר נחוץ ביותר שיקל מאוד על כל מי שמשתתף בו ויקבל את ארגז הכלים הנכון.

בתום הכינוס הובעה ערכה להנהלת 'לב התורה' שהעמידה כיתת לימודים עבור הקורס החדש, וכן למר שמואל שני שגישר בין כל הגופים והביא לפתיחתו של הקורס והרישום המוגבר אליו.