הצד היפה שלנו – הסיסמה שהעפילה למקום הראשון בתחרות הבחירות

קרוב ל-1500 איש הצביעו עבור הסיסמה המתמקדת בחצי הכוס המלאה של היהדות הנאמנה / אומנם אנו עם קשה עורף ויש טענות אבל הבה נחשוב על הצד היפה / גל התעניינות בתכני התחרות והתוצאות / כי כולנו חרדים

כתבות נוספות בנושא:

שדרות: כך הצליחו הגנבים הבדואים לגנוב את הכספומט • צפו
תיעוד: החתונה הגדולה ביותר בתולדות איחוד האמירויות
הושלמה בניית האוהל על מצבת הרה"ק רבי אהרן מקופין זי"ע
מזכ"ל סבא"א: "חוששים שאיראן תשיג יכולות גרעיניות דומות לצפון קוריאה"
 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • מתמודדים עם בעיה רפואית? מגיע לכם כסף! / מתמודדים עם מגבלה נפשית? מגיע לכם כסף!

  תוכן מקודם

קהל המצביעים של JDN שהשתתפו בתחרות קמפיין הבחירות הגיע לישורת האחרונה של סיום התחרות, כאשר התוצאה הגדולה ביותר נרשמה עבור הסיסמא של אליעזר כהנא: "הצד היפה שלנו".

קרא עוד:

[postim]

1407 קליקים של 'אהבתי', לא פחות, נמנו עבור סיסמה ייחודית זו המתמקדת בהתבוננות בחצי הכוס המלאה –'בצד היפה שלנו'. כנראה שהרבה מאוד אנשים מעדיפים להתרכז ולחשוב טוב, לראות רק טוב ויפה, ופחות להשקיע מחשבה במה שלא טוב, במה שמפחיד ומעורר דאגה.

נקודה למחשבה למובילי הקמפיין (האמתי…) של יהדות התורה שבחרו משום מה להתמקד בצד המפחיד והפחות יפה שלנו. הם מנסים לעורר את רגשות הפחד והדאגה מפני העתיד השחור הממתין לנו מעבר לגדר אם נמשיך לשבת עליו באדישות ובחוסר אכפתיות.

מה שנכון נכון. אין ספק כי באמת 'כולנו חרדים' מפני הבאות, וכאדם מן הצד שאינו חשוף לכל הנתונים והשקלולים שחברי מטה ההסברה מודעים אליהם, אינני אמור להתערב ולהביע דעה במה שלא התבקשתי. אלא מה? לאור תוצאות התחרות של אתרינו, המקבלת במידה מסוימת תוקף של משהו מעין סקר סיעור מוחות בהלך הרוח של הציבור החרדי, דומה כי חשוב לפלח את הנתונים ולהצביע על המסקנות לתועלת העניין.

ראינו כאן מגמה מעניינת של שינוי הלך מחשבה בקרב קהל נכבד מאוד. לדעתי אין זה סותר בכלל את כיוון המחשבה של הקמפיין הנ"ל, שכן למרות הכול את התשתית מוכרחים להתחיל עם מה שנקרא בלשון גסה 'מסע הפחדה', כדי להוציא מהבית מסות של יהודים משלנו שלצערנו אינם מבינים בעצמם את חומרת המצב של היהדות החרדית. ומעדיפים לטמון את ראשם בחול, ולדגול בשיטת ה'סמוך על סמוך' אין ברירה אלא 'להפחיד' במילים ברורות. כן. 'כולנו חרדים…' 'כולנו חרדים…' 'כולנו חרדים…'.

אולם במחשבה שנייה יש כאן מקום להתעשתות כלשהי ולהחלפת כיוון, במעבר ל-'צד היפה שלנו'. כפי שניתן לראות בהצעת הגרפיקה של הסיסמה המנצחת, דיבורים בסגנון זה נופלים על אוזניים קשובות בהחלט. אנו מדברים אל החרדי הממוצע 'כדבר איש אל רעהו', ולוחשים לו באוזן: אכן עם קשה עורף אנחנו, אומנם ישנן המון טענות והרבה ביקורת על ההתנהלות בממסד החרדי ועל גורמים מסוימים במערכת כל אחד בשמו הטוב יבורך, אך למרות הכל ואחרי הכל שים לב לצד היפה שלנו, למה שכן טוב אצלנו, וקבל את ההחלטה הנבונה לקראת יום הבחירות.

שמעתי פעם בשם אחד מגדולי ישראל שטען, שיש לקרב יהודים חילוניים ולארח אותם בכל הזדמנות באירועים שלנו או לשולחנות שבת וכדומה, לא רק למען המטרה של להחזיר אותם בתשובה, אלא אף אך ורק כדי שהם ייחשפו ל'צד היפה שלנו' ויראו באמת פעם אחת כיצד נראית משפחה חרדית ממוצעת מהזווית הנכונה ולא כפי שתקשורת מציירת את הדברים תדיר. זה כבר מספיק, ובעקבות כך תיסלל לפניהם הדרך לחזרה בתשובה.

לסיכום: 'כולנו חרדים' – מצדיעים לסיסמת 'הצד היפה שלנו' ומקוים שהלקח הנבון יילמד הן סביב השולחנות העגולים של מובילי הקמפיין 'על באמת…' והן אצל כל אחד וחד מאתנו, כפי שכולנו מתעתדים להוכיח ביום הבחירות קבל עם ועדה את 'הצד היפה שלנו' בעזרת ה'

כתבות קשורות

שדרות: כך הצליחו הגנבים הבדואים לגנוב את הכספומט • צפו
תיעוד: החתונה הגדולה ביותר בתולדות איחוד האמירויות
הושלמה בניית האוהל על מצבת הרה"ק רבי אהרן מקופין זי"ע
מזכ"ל סבא"א: "חוששים שאיראן תשיג יכולות גרעיניות דומות לצפון קוריאה"
התלמידים מתל אביב התברכו אצל גדולי ישראל בבני ברק • גלריה
האדמו"ר מצאנז זוועהיל נשא דרשה בישיבה קטנה צאנז קלויזענבורג בורו פארק
מבחן וחלוקת פרסים למאות ילדי רשת מוסדות החינוך של מרכז חסידי ויז'ניץ
האדמו''ר מרחמסטריווקא בקידוש לבנה בעיה"ק צפת
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
פרויקטור הקורונה מזהיר: "הופעת הזן יכולה להביא לגל נוסף"
"מי אתם ימניים שעוד קונים את הדו-פרצופיות של שקד": עימות סוער ברשת
הסקר שמתסיס את מפלגת הליכוד: מי היורש של נתניהו?
גנץ אשם? העימות מול ארה"ב: חילופי האשמות במערכת המדינית
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם אֶחָד • כותרות העיתונים – י"ח בחשון ה'תשפ"ב
הרמב"ם היומי • הלכות איסורי מזבח פרק ד' • צפו
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
בעקבות התארכות הפגישה עם פוטין: בנט יישאר שבת בסוצ'י
"מחכים לתקשורת": בנט הותיר את ידו של פוטין תלויה באוויר • צפו

3 תגובות

 1. לא הופתעתי לשמוע בהחלט שלא.
  אליעזר כהנא הוא גרפיקאי מוכשר מאוד, גרפיקאי עם חשיבה אסטרטגית מעולה.
  ולאלו שעשו תקליקים ידעתם איפה לשים קליק מאמין בכם גם כן
  אגב גם אני עשיתי קליק על פרסומתו של אליעזר הגדול.
  חזקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקק ואמץ אליעזר

 2. אמנם נראה לי שהכותב כאן לא הבין בכלל את המסר של הקמפיין המרכזי "כולנו חרדים", אבל לפחות היטיב להגדיר את הכוונה והמטרה בקמפיין הזה.

  למיטב הבנתי הקמפיין "כולנו חרדים" אינה מיועדת בשביל להפחיד את האנשים, אלא בשביל ללכד את כל החרדים, כולל את האלו החדשים, סביב המטרה.
  ההפחדות הם רק בשביל לחזק ולחדד את המסר שמול אותם גזירות כולנו בעיניהם כחרדים וכולנו (גם אלו החדשים) נסבול מהם אם לא נעמוד מול הגזירות האלו.

  לעומת זאת בקמפיין כאן יש התייחסות הרבה יותר ישירה לאותם חרדים חדשים, פונים אליהם בשפה ישירה שאנחנו מודעים לאי שביעות רצונם, אבל כעת חייבים לפעול ולהבליט את "הצד היפה שלנו".

 3. אני חושב שעצם הדבר שהבחירות הנוכחיות מדבר אלינו החרדים, ולא משדר מסרים לעם שמסביב כבר עשה הרבה מאד, אם עד היום היינו כ"מובנים מאליו" הרי שעכשיו אין הדבר פשוט ומובן כ"כ כלל וכלל.
  צורת הפרסומת "כולנו חרדים" משקף את המשותף בינינו וכי כולנו באותו סירה, הלוואי ואותה תחושת שותפות וערבות ההדדית ימשיך גם אחרי הבחירות, בצורה של עשה טוב ולא רק בסור מרע

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו