רוסיה משלמת ביוקר: המשקיעים בורחים, הבורסה צונחת

בעקבות הזרמת כוחות צבא למוסקבה ומהומות האלפים הגדולות שלא ידעה רוסיה זה שנים, נבהלו המשקיעים והבורסה הרוסית רושמת ירידות חדות. שפל הרובל הנוכחי: 31.228 לדולר

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

הבורסה של רוסיה צונחת עקב ההפגנות במדינה והכנסת כוחות צבא לבירה מוסקווה.

מדד MICEX של בורסת מוסקווה ירד ב-4% – השיעור החד ביותר זה שבועיים. כמו כן נפל הרובל הרוסי בלמעלה מאחוז מול הדולר והגיע לרמה של 31.228 רובל לדולר. זוהי הנפילה החדה ביותר של הרובל זה כמעט חודש. על פי נתוני סוכנות הידיעות "בלומברג", ירדה הבורסה של רוסיה השנה בלמעלה מ-12 אחוזים.

אלפי שוטרים וחיילים של משרד הפנים הוצבו היום (ג') במוסקווה לאחר ההפגנה נגד השלטון שהתקיימה אמש בבירה, בה נעצרו למעלה מ-300 מפגינים. עוד הפגנה נוספת מתוכננת להתקיים הערב, אף כי לא קיבלה אישור של הרשויות. בהפגנה שנערכה אמש במרכז מוסקווה נכחו בין 5,000 ל-10,000 מפגינים שהאשימו את ראש הממשלה ולדימיר פוטין והנשיא דמיטרי מדוודב בזיוף תוצאות הבחירות.

מפלגת השלטון ברוסיה אמנם הצליחה לשמור על המקום הראשון בבחירות לפלרמנט שנערכו שלשום, אך ספגה מכה יחסית קשה, לאחר שהצליחה לגרוף "רק" 49.3% מהקולות, לעומת 64.3% בבחירות שנערכו לפני ארבע שנים. גם נתון זה, כך טוענים המפגינים, שקרי ואינו משקף את הלך הרוח והבחירה הציבורית.

"המשקיעים חוששים שהמצב הזה יידרדר להתקוממות עממית המונית", אמר ג'וליאן רימר, סוחר במניות רוסיות בחברת CF גלובל טריידינג בלונדון, לבלומברג. "במדינה עם היסטוריה כמו של רוסיה, רצוי לעקוב אחר התפתחויות מסוג זה, אך יש לשמור עדיין על פרספקטיבה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell