מי שנפטר ללא ילדים, מה עובר על הנשמה שלו?

בכל יום נפטרים עוד זוגות חשוכי ילדים, שלא הצליחו להותיר זכר או מי שיאמר עליהם קדיש. כל נשמה יהודית זקוקה לעילוי נשמה - מי יעשה זאת עבור הגלמודים שנעלמו ואף אחד אינו יודע מ(אי) קיומם?

"הם חיו בעולמנו, הסתובבו ברחובותינו", כותב במכתב רווי דמע קרוב משפחה של זוג שנפטר ללא ילדים,  לראש כולל שומע תפילה, כולל מופלא בפעילותו הייחודית מול הכותל המערבי עבור חשוכי בנים. "הלכו בצידי הדרכים, התפללו יחד עימנו, אך על פניהם נסוך היה דוק ועצב תמידי, העצב הגדול ביותר בעולם. צער איום וממוסס של חשוכי בנים.

"הם חיו כאן בעולמנו חלקם חיים ארוכים, חלקם פחות, ולאחר כך וכך שנותיהם – הם עלו ונתעלו לעולם שכולו טוב, לעולם ששם מקבלים תשובות על כל השאלות, ומתברר חשבון שמים לאשורו, למה ומדוע.

"הם אמנם חיו בעולמנו שלנו, חלקם אף היו מוכרים היטיב לציבור הסובבים, אך בגזירת שמים וכדרכו של עולם הם נשכחו עם השנים, לא היו ילדים ששימרו את יום ה"יארצייט" שלהם, ושמם אבד בתהום הנשייה".

חסד של אמת כפשוטו!

"כל זה היה נכון, עד להקמת הפרויקט חסד של אמת – המיזם המרכזי והמהותי בכולל שומע תפלה בראשות הרה"ג רבי ראובן צבי כהנא שליט"א, בן כ"ק האדמו"ר מספינקא ירושלים זצוק"ל.

יוזמה מבורכת מבית כולל שומע תפילה הפועל מזה כמה שנים סמוך לכותל המערבי, החלה בלימוד משניות לעילוי נשמתם של ערירים שאין להם מכר וגואל, שלא זכו לזש"ק, ערירים חיו וערירים נפטרו לעולמם.

בכולל שומע תפלה לומדים משניות מדי ערב, מדליקים נרות ואומרים קדיש לעילוי נשמתם, במטרה אחת בלבד: חסד של אמת, חסד שאין בו שום תשלום ושום גמול, אלא עשיית חסד לטובת אלו הזקוקים לכך נואשות.

חסד לשם חסד.

5 תגובות

ואני מוכן לומר קדיש

באמת חסד של אמת, איש יקר הוא הרב כהנא שליט"א!

אשריהם ואשרי חלקם!!!!!!!!

אשריכם כל הכבוד באמת חסד של אמת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *