מי ייקח לדנקנר את אי.די.בי?

כמה מהמשקיעים הפרטיים בחברתו של נוחי דנקנר פנו אל בית המשפט בתביעה: "בחברה שלא מחזירה את חובותיה בעלי השליטה האמיתיים הם בעלי החוב"

נוחי דנקנר, שרק לפני תקופה קצרה שמו הופיע בעיתונות הכלכלית מידי יום כשהצלחותיו מתוארות בפרוטרוט, ממשיך לתפוס את הכותרות אבל הפעם בהקשרים חיוביים פחות.

קרא עוד:

[postim]

התארגנות המשקיעים הפרטיים באי.די.בי אחזקות פנתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לדחות את הבקשה לפירוק אי.די.בי פתוח ולמנות מטעם בית המשפט "נציג בעל ניסיון שישמור על האינטרסים של בעלי החוב בחברה". בנוסף, יוצאים בהתארגנות במסר חריף כנגד מה שהם מכנים, "משא ומתן בין קרן יורק לנוחי דנקנר מאחורי גבם של כלל בעלי החוב", כך פורסם בפורבס.

בהתארגנות, אותה מוביל אוהד אלוני, יוצאים במתקפה חזיתית כנגד קרן יורק שלטענת ההתארגנות מבקשת לפרק את אי.די.בי פתוח, ובמקביל לפגוע בשאר בעלי החוב לקבוצת אי.די.בי. לטענת ההתארגנות מתנהלת יורק במטרה להשתלט על אי.די.בי פתוח למרות יכולתה של החברה להחזיר את חובותיה.

בבקשה לבית המשפט כתבה ההתארגנות כי "קשה שלא להשתחרר מהרושם כי הבקשה, הנושאת את הכותרת 'בקשה להבראת החברה', הינה תחפושת לניסיון השתלטות על קבוצת אי.די.בי על ידי מחזיקי האג"ח בהנהגת קרן יורק".

במסגרת פעילותה מרכזת ההתארגנות בעלי אג"ח פרטיים בעלי היקף אחזקה של כ-91 מיליון שקל, המהווים כ-40% מכוח ההצבעה (7% מסך בעלי החוב) בכל החלטה שמתקבלת באי די בי אחזקות.

בנוסף, בהתארגנות כתבו המשקיעים הפרטיים כי עקב המשבר הכלכלי יוכל תקדים זה להוות עילה להשתלטות של קרנות זרות רבות על חברות נוספות במשק, אשר נמצאות במצב דומה.

התארגנות המשקיעים מציינת בנוסף כי "על פי רוב, ההון העויין שמייצגת קרן יורק אינו יעצור בהמרת החוב להון, אלא ימשיך את פעולתו בדילול מאסיבי של יתר בעלי מניות החברה עליהן השתלט. זאת באמצעות שלל פעולות פיננסיות מורכבות שמשקיע חוב נורמטיבי אינו מודע לקיומן ובכל מקרה הוא חסר היכולת והכלים להתגונן מפניהן".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *