המרוויחים הגדולים של התספורות

המשקיעים מוחקים מיליארדי שקלים מהונם והסדרי חוב נחתמים בזה אחר זה אבל יש מי שדווקא מרוויחים לא רע מכל החגיגה: עורכי הדין החתומים על ההסכמים מרוויחים מיליונים מהפסדיהם של אחרים

חברת אי.די.בי נתבעת בבית המשפט על שלוש חברות שלה חייבת אי.די.בי כסף. יורק, פסגות והפניקס מבקשות למנות נאמן לאי.די.בי פיתוח וליישם תוכנית הבראה לחברה, ועם תחילת הדיון בעניין התייצבה צמרת הפרקליטים הישראלית באולם בית המשפט. לחברותיו של נוחי דנקנר נושים רבים וכמעט כל הבנקים הפועלים בישראל, בנקים מקומיים וזרים, עלולים להיות מושפעים מתוצאות ההליך המשפטי ומשכך הופכים להיות צד לו.
לא יודע מה יהיה בסופו של הליך אבל מה שברור הוא שעורכי הדין המעורבים בו יעשו לביתם סכומי כסף גדולים, לצד היוקרה המתווספת למי שמרצה את טענות מרשו במשפט מסוקר כמו זה.

קרא עוד:

[postim]

הבקשה היא בקשה משפטית תקדימית במשפט הישראלי, שהשפעתה צפויה להיות ארוכת טווח. לראשונה, נושים של חברה מבקשים להשתלט על מניות של בעל השליטה, כשהם סבורים שבעל השליטה לא יוכל לעמוד בהחזר חובות החברה כלפיהם. גם אם הבקשה תידחה, זו עדיין עשייה משפטית פורצת דרך, שכרוכה בהעלאת טענות יצירתיות והתמודדות עמן.

ניתן לומר כי באופן כללי, למעט החברות שדרשו את מינוי הנאמן מטעמן, שאר הבנקים והחברות שהעלו את טענותיהן בדיון התנגדו עקרונית להליך, כל אחד מסיבותיו הוא.

כלל עורכי הדין שהשתתפו בדיון מייצגים חברות שונות שחובה הכללי של אי.די.בי. לכולן גם יחד עומד על יותר מ 10 מיליארד שקלים.

מי שבלט בהיעדרו מהדיון היה נוחי דנקנר בעצמו. הוא יוצג כמובן על ידי עורכי הדין שלו ובאולם בית המשפט נכחו אף כמה מבכירי החברות שבבעלותו אולם הוא בעצמו לא הופיע לדיון הראשון שעוד נכון לו המשך ארוך ודיונים רבים שיתקיימו בעקבותיו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *