מענק מקום: הקבלנים יקבלו, קבוצות הרכישה – לא

משרדי האוצר והשיכון שיגרו הוראות מעבר לבנקים לצורך היערכות לקראת ביטול מענקי המקום לרוכשי דירות חדשות | על פי ההוראות רוכשי דירות מקבלן יוכלו לקבל את המענקים במידה וחתמו על חוזה רכישה | אך קבוצות הרכישה לא יקבלו את המענקים אם אין ברשותם היתר בניה

ממשלת ישראל הפרה את התחייבותה לרוכשי הדירות בהר יונה, בחריש ובמקומות נוספים והיא הודיעה על ביטול מענקי המקום עליהם החליטה זה לא מכבר, לפני קצת יותר משנה. אבל כעת מתברר כי הביטול חל באופן שונה על רוכשים שונים וכי הוא מבדיל בין רוכשי דירות מקבלן לבין רוכשי דירות על ידי התאגדות בקבוצת רכישה.

קרא עוד:

[postim]

הוראות המעבר קובעות כי רוכשי דירה מקבלן לא יצטרכו להציג היתר בניה לבניין כתנאי לקבלת המענק, אלא יסתפקו בחתימה על חוזה רכישה עד לתאריך 1.7.2013, כלומר, עד ליום ראשון הקרוב ועד בכלל. על הרוכשים להציג לרשויות המס הצהרת רוכש זכות במקרקעין, וגם זאת עד לתאריך הנ"ל – אלו הם התנאים לקבלת מענקי מקום לרוכשי דירה מקבלן.

אלו הנמנים על קבוצת רכישה לעומת זאת, יאלצו להציג היתר בניה חתום עד לאותו תאריך, תנאי המוציא את רוב רוכשי הדירות בהר יונה ובחריש מחוץ למעגל הזכאים לקבלת המענק האמור – גם אם הם רכשו את הקרקע לפני תאריך 22.05.2013 – מועד ההחלטה על ביטול המענק.

מאחר ורבים מבין רוכשי הדירות נמנים על קבוצות רכישה למיניהם, ואלו אינם מסוגלות להציג היתר בניה עד למועד האמור, הרי שמאות רבות של רוכשים שתלו תקוות במענק ולעיתים הוא היה הסיבה שבגינו מיהרו לרכוש דירה, ימצאו את עצמם בפני שוקת שבורה וללא כל מענק כספי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן