הכינוס יערך באולמי "בניסטל" באשדוד ויתחיל בשעה 17.30 בתפילת יום כיפור קטן | במהלך הערב ישמיעו דברי חיזוק אדמו"רים, רבנים, ראשי ישיבות ודיינים של"ע חוו על בשרם את השכול הנורא | שידור חי יועבר לנשים באולם הסמוך

היום בערב יערך כנס יסוד ויום עיון של ארגון "חזקו", המיועד לבוא לעזר וסיוע להורים שאיבדו את יקיריהם, באולמי "בניסטל" באשדוד, בראשות כ"ק אדמורי"ם, ראשי ישיבות, דיינים ויושבי על מידין.

הכל החל לפני כחודש כשבעיתון המודיע פורסם טור כאוב ונוקב שקרא להקים ארגון שכל תפקידו יהיה לעמוד לימין ההורים השכולים שאיבדו את היקר להם מכל, כשהורים אלו מתמודדים עם קשיים לא פשוטים ואין להם את הכלים המקצועיים להתמודד עם אסון כה קשה שנחת על משפחתם לפתע פתאום.

הורים שכולים מכל רחבי הארץ אמרו פה אחד כי מדובר בארגון חשוב ונחוץ מאין כמותו, והרב אברהם קלוגר שליט"א מבני ברק החליט לקחת את היוזמה ולהצעיד את הארגון לפסים מעשיים.

ואכן, בתוך כחודש ימים הצליח הרב קלוגר להקים את הארגון, ובעצה אחת עם הורים שכולים ורבנים הוחלט לקיים את כינוס היסוד באשדוד. הכינוס נקבע להיום, ערב ראש חודש אלול, והוא יתחיל בשעה 17.30 בתפילת יום כיפור קטן.

לאחר מכן ישא דברים הרה"ג ר' מנחם שטיין, שיספר לנוכחים מזווית אישית כיצד מנסים להתמודד עם אסון כה נורא המתרחש לפתע פתאום במשפחה. לאחר מכן ישאו דברים, הרה"ג ר' עזריאל טואבר שהגיע במיוחד מארה"ב והרב מנחם אינבגר, יועץ חינוכי מפורסם שיסביר על דרכי התמודדות במשפחה במקרה טראגי שכזה. כמו כן ישא דברים הרב אברהם יוסף ברנשטיין, ששיכל את בנו ר' אריה ז"ל ובני משפחתו בתאונת הרכבת המפורסמת לפני כשלוש שנים.

בשעה 20.30 יכנסו לאולם כ"ק האדמו"רים והרבנים, שבעצמם שיכלו ל"ע את צאצאם, וכ"ק האדמו"ר ממעליץ שליט"א ישא דברים בפני המשתתפים. לאחר מכן ישא דברים הרה"צ רבי יחזקאל שרגא ברוך שליט"א, הרב הצעיר של קרית צאנז בנתניה, והרה"ג ר' יוסף צבי רכצינר רב בית המדרש 'בית פנחס' דחסידי בעלזא באשדוד.

במהלך הערב ינעים הבעל מנגן ר' משה צבי ויינטרוב מנעימותיו. שידור חי יועבר לנשים באולם הסמוך. יצויין, כי בחודשים הקרובים יערכו כינוסים דומים בשאר ערי הארץ, ולאחר מכן יוחלט על דרכי הפעילות של הארגון – בשיתוף פעולה מלא עם ההורים השכולים.