מחאה חוצה מגזרים נגד הקמפיין של מרצ בירושלים

קמפיין של 'מרצ' ו'העבודה' בירושלים הצליח להכעיס תושבים חילוניים, דתיים וחרדים, שלא נותרו אדישים והחליטו להיאבק בכל הכוח. הסיפור המלא שמסעיר את עיר הקודש

בימים האחרונים נחשפו תושבי ירושלים לקמפיין מכוער וגזעני מבית היוצר המשותף של מפלגות מרצ והעבודה הקורא להילחם בחרדים המתגוררים בירושלים, אך ורק בשל השתייכותם למגזר החרדי.

לפרויקט 'דוסים', הנלחם בהסתה נגד חרדים ברשת, הגיעו פניות רבות מאזרחים מודאגים, תושבים חילונים, דתיים וחרדים שהזדעזעו מקמפיין ההסתה וביקשו לבחון אפשרויות משפטיות לאכוף את הסרת הקמפיין הקורא למנוע מתושבים חרדים את הזכות להתגורר בירושלים.

קרא עוד:

[postim]

יאיר טיילור מפרויקט 'דוסים' הבהיר כי במקביל לבדיקה המשפטית המתנהלת על ידי צוות משפטנים המלווה את הפרויקט, חשוב להבין את המשמעות החמורה של קמפיין זה.

"לא יעלה על הדעת כי מפלגות המתיימרות לשאת את דגל העזרה לחלש ולנרדף, תהיינה נושאות הדגל של רדיפת ציבור שלם אך ורק בשל אמונתו הדתית", אומר טיילור, "אני קורא למפלגות להתעשת ולהוריד את הקמפיין הפוגעני והמסית. זהו קמפיין נלוז המזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה היהודית, נפעל בכל דרך למנוע את המשך קמפיין ההסתה".

אזרח ירושלמי שפנה לפרויקט 'דוסים' ציין: "כאזרח יליד ירושלים, העיר המאופיינת בסובלנות רבה בין תושביה, אני נחרד לראות את ניסיונותיהם של פוליטיקאים קטנים שבהעדר הישגים להציג לבוחריהם מנסים לקדם את עצמם באמצעות שנאה לזר ולשונה. אני בטוח כי הציבור הירושלמי השפוי יוכיח לאותם פוליטיקאים כי ירושלים אומרת לא לגזענות! לא לשנאת האחר!".

חיליק בר מתנער

בתגובה לפנייה משותפת של פרויקט 'דוסים', פורום מתייעצים ומרכז תדמי"ת, הצטרף גם סגן יו"ר הכנסת ומזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ חיליק בר למחאה כנגד קמפיין ההסתה, והבהיר כי העומדת מאחוריו זו מפלגת מרצ שניצלה את החבירה המשותפת בירושלים להכתים את שם מפלגת העבודה בקמפיין זה.

תגובת מרצ

דוברת מרצ התייחסה לפנייה של 'דוסים'. "מזכ"ל מרצ דרור מורג מסר כי מרצ אינה פועלת נגד החרדים, אלא נגד התחרדותה של ירושלים, נגד הדרת הנשים שהפכה לעניין שבשגרה ונגד דחיקתו של הציבור החילוני בעיר.

"זהו מאבק על דמותה של בירת ישראל, ועל זכותו של הציבור החילוני והחופשי לשמור על אורחות חייו ולחיות על פי תפיסת עולמו. מרצ נאבקת על חופש הדת והחופש מדת מיום היווסדה, והצליחה להביא לפתיחתם של בתי קולנוע, בריכות ציבוריות, מוסדות תרבות ומסעדות בסופי השבוע. כמו גם למנוע סגירתם של מוסדות אחרים. מרצ תמשיך להוביל את המאבק נגד כפיה דתית והדרת נשים בירושלים בפרט ובמדינת ישראל בכלל ולהיות הבית הפוליטי של הציבור החופשי בישראל.

"מורג התייחס לדבריו של מזכ"ל העבודה חיליק בר ואמר כי מדובר בתגובה תמוהה, בייחוד לאור העובדה שמפלגת העבודה היא שביקשה להצטרף לרשימת מרצ ולהיאבק לצידה למען עתיד העיר ונגד התחרדותה".

טיילור: "התגובה תמוהה"

יאיר טיילור, מפרויקט דוסים, לא נותר חייב. "קיבלנו את תגובתך התמוהה", כותב טיילור במענה לתשובה של דוברות מרצ, "מעניין האם יחס זה הוא שהיה מתקבל מאת מפלגת מרצ כתגובה לקמפיין בו קריאה לעצור את ההשתלטות הערבית על נצרת עילית, או לחלופין ההשתלטות האפריקאית על דרום תל אביב. מסתבר, כי הליברליות, הפתיחות וקבלת השונה המאפיינת כביכול את מפלגת מרצ, הינה מצג שווא העושה שימוש ציני בערכים כמו זכויות מיעוט והגנה על נרדפים לצרכים פוליטיים.

אנו תקווה, כי כעת, כאשר בחרתם לחשוף את ערוותכם לעיני כל, ישכיל הציבור הירושלמי המתון, הדוגל באמת בהגנה על זכויות מיעוטים לבחור בחלופות ראויות של מפלגות שאינן בוחרות לעשות שימוש נלוז בדמגוגיה 'יש עתידית' של שנאה ורדיפת האחר".

2 תגובות

אני תושבת ק. היובל מודיעה למרץ ולעבודה, שאנו חבורה גדולה של אנשים
מסירים את תמיכתנו בכם בעקבות הקמפיין הגזעני.
אתמול מזרחים היום חרדים , אתיופים וערבים
מה רוצים אתם את ירושלים לבנה וחופשית מאנשים שלא הולכים לסינמטק?

שנאתם תרופה היא לנו!
לבל נתבולל בחלאתם וצחנתם!

תודה לך מלך עולמים
על שנאה תהומית מבורכת זו!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *