הנשמה היהודית שזכתה לחזור ולהיקבר בקבר ישראל

ה"חברה קדישא" שע"י בית חב"ד בז'יטומיר, פעל הבוקר להביא לקבורת ישראל אשה יהודיה שנקברה שלא כדת בחצר בית רפואה • מניין יהודים ליווה את ארונה ולאחר אמירת פרקי תהילים אמרו אחריה קדיש יתום

ארגון ה"חברה קדישא" שע"י בית חב"ד בעיר ז'יטומיר, הפועל רבות במערב אוקראינה, פעל הבוקר לקבורת אשה יהודיה בקבר ישראל. המקרה המיוחד התרחש לאחר שנודע בבית חב"ד כי אשה יהודיה שהייתה מתגוררת באחד מפרברי העיר ז'יטומיר, נפטרה בבית הרפואה המקומי. והצוות הרפואי במקום קברו אותה בקבורה שלא ע"פ הדת יהודית.

קרא עוד:

[postim]

מיד עם היוודע הדבר לשליח ומנהל בית חב"ד הרב נחשון רובין, המנהל גם את ה'חברה קדישא', החל לפעול להעברת ולהסדרת קבורה יהודית לנפטרת. השליח המסור יצר קשר מיידי עם המשפחה של הנפטרת, להם היה צריך להסביר את חשיבות העניין של קבורה יהודית. לאחר שהסביר להם את החשיבות שבדבר והצער של נשמה יהודית שלא זוכה להקבר כדת ועל פי ההלכה המסורה, הסכימו בני המשפחה לשתף פעולה. עם קבלת ההסכמה מצד המשפחה פעלו בבית חב"ד להסדיר מקום קבורה בבית החיים היהודי המקומי.

היום בבוקר הוצאה ארונה מחצר בית הרפואה ע"י פעילי ה"חברה קדישא", ולאחר לוויה יהודית מרגשת זכתה להגיע לקבר ישראל. את ארונה ליווה מניין יהודים שקראו במהלך הלוויה המרגשת פרקי תהילים ואמרו אחריה קדיש יתום.

מקרה זה מצטרף לשרשרת הפעילות הענפה והברוכה שנעשית בעיר ז'יטומיר וגלילותיה, וכן ב"כפר החינוך אור אבנר במערב אוקראינה" הסמוכה לעיר. הפעילות התמידית נמצאת תחת הנהגתו של השליח הראשי ורב מערב אוקראינה הרב שלמה וילהלם ומלאה בפעילות של חינוך מגוון ובהם בית יתומים גדול, בית ההארחה והדאגה לכשרות לכל יהודי האזור והמטיילים הרבים המגיעים לקברי הצדיקים במערב אוקראינה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *