מערך אשפוז הבית של "יד שרה" אשר הושק לאחרונה, מאפשר לכל חולה להתאשפז בביתו, קרוב לבני משפחתו, עם מיטב האבזור והשכלולים ובפיקוח צוות קופ"ח העומד לרשותו | ביקושים רבים לקראת החגים שבפתח

פניות רבות התקבלו השבוע בבית יד שרה, ממשפחות אשר רוצות להביא את יקירן הביתה, שיחגוג במחיצתן את ימי החגים והימים הנוראים. מערך אשפוז הבית של "יד שרה" מאפשר לכל חולה להתאשפז בבית, קרוב למשפחה, עם מיטב האבזור של יד שרה ובפיקוח אחיות קופ"ח.

קרא עוד:

[postim]

מערך אשפוז בית כולל : מיטת בית חולים מתכווננת, כורסא סיעודית, מנוף להרמת חולה, מזקק חמצן וציוד ומכשור נוסף לפי הצורך. הציוד מסופק ישירות לביתו של החולה ומשמש אותו בכל תקופת ההחלמה. יד שרה מפעילה שבעה רכבי שירות להעברת הציוד ישירות לבית החולה, מוקד פניות ומוקד שירות הכולל טכנאים וסיירת ביקורים. כבר בשנת 2012 נעזרו בשירות 7,000 איש.

באירוע ההשקה תיאר מייסד ונשיא יד שרה הרב אורי לופוליאנסקי את הסיבות להרחבת שירות השאלת הציוד ולהקמת מערך אשפוז בית:

"מצוקת האשפוז הולכת ומחריפה משנה לשנה, ואלפי חולים מתים מידי שנה כתוצאה מההידבקויות בבתי החולים. יחידות האשפוז הביתי מאפשרות אשפוז בסביבה בריאה ותומכת. לפני כשלוש שנים התחלנו במהלך, והיום אני יכול לבשר שהשלמנו את ההצטיידות של למעלה מ – 4,000 יחידות אשפוז, ויד שרה היא למעשה בית החולים הביתי הגדול בישראל".

במסגרת ההשקה הוצג השלב הבא של ה – ‘Housepital’ – אשפוז בית: חיבור החולה בביתו עם הממשק המיחשובי בבתי החולים ובקופות החולים להמשך תהליך הטיפול בבית. לכל חולה יוצמד מערכת טלמדיצין, הכוללת את הטכנולוגיה המתאימה ללקיחת המדדים הרפואיים הנדרשים כמו מד לחץ דם, דופק, חום, מד סיטורציה וסוכר בדם. כל המידע ינותב למוקד רפואי שיעקוב וייתן את המענה הנדרש להמשך הטיפול בכל שעות היממה. לופוליאנסקי קרא לראשי מערכת הבריאות בישראל, לראשי בתי החולים וקופות החולים לפעול יחד כדי לתפעל את מערך "אשפוז בית" במהירות.