ספר בישול חדש מאת אפרת ליבפרוינד 'מתכונים מיוחדים לאירוח משולם' מסדרת אפרת מגישה בבית | בספר מגוון עשיר של מתכונים לאירוח מושלם, המתאימים להכנה במטבח הביתי ומאופיינים בהגשה מוקפדת ובפרזנטציה יוצאת דופן.

לאחר הצלחת ספר הביכורים שלה "אפרת מגישה", אשר קנה את מקומו על מדף ספרי הבישול של כל עקרת בית ובשלנית, ספר אשר גם תורגם לאנגלית והפך לרב מכר בארצות הברית. כעת, מוציאה השף-קונדיטורית אפרת ליבפרוינד את ספרה השני, "אפרת מגישה בבית", הכולל מגוון עשיר של מתכונים מיוחדים לאירוח מושלם.

הספר כולל את כל סוגי המנות הנדרשות לארוחה בחלוקה ידידותית וברורה מאוד – מנות ראשונות, מנות עיקריות, תוספות, פרק המוקדש לחגים ובו מתכונים ייחודיים לכל חג וחג המשלבים רכיבים ממאפייניו, ומגוון מנות אחרונות הנחלקות לשלושה פרקים: פרק כדורים המציע שלל קינוחים עגולים ומהודרים, פרק קינוחים בכוסות, שלהכנת מתכוניו המרהיבים אין צורך באביזרי אפייה או בתבניות מיוחדות, ופרק שלם על טארטים במגוון טעמים וצורות הגשה מקוריות, המשלבים ניחוחות מהעולם הגדול.

המתכונים המופיעים בספר, המנוסחים בלשון בהירה ומבוססים על חומרי גלם זמינים, הנם כשרים למהדרין. הגשה מוקפדת ומעודכנת ופרזנטציה יוצאת דופן, שנהפכו לסימן ההיכר של ליבפרוינד, באות לידי ביטוי גם בספר החדש, המתהדר בתמונות עוצרות נשימה של הצלמת שירן כרמל. במטרה לאפשר לכל אחת להכין במטבח הביתי מנות שאינן נופלות ברמתן מיצירותיהם של השפים הגדולים, לצד פירוט אופן ההכנה מדגימה ליבפרוינד בתמונות את השלבים המורכבים ולעתים מציעה שתי צורות הגשה – פשוטה או מהודרת.

לדבריה, "לא אחת אני נתקלת בתגובות של נשים רבות שאומרות 'אין שום סיכוי שאצליח להכין את המנה הזאת ולהגיע לתוצאה שבתמונה'. הבנתי מכך כי הקהל מצפה למתכונים קלים לביצוע שמבטיחים תוצאות ברמה גבוהה, וכדי לעודד אנשים לנסות מתכונים חדשים יש להציג אותם בליווי הסבר מפורט, בתמונות הממחישות צעד אחר צעד את הדרך לתוצאה המושלמת ולגלות את כל הטיפים והסודות הקטנים. וזה הייחודיות של הספר, ההנגשה של המתכונים בפירוט השלבים צעד אחרי צעד, עד לתוצאה מושלמת, טעימה ומעוררת התפעלות".

אפרת מגישה בבית – מתכונים מיוחדים לאירוח מושלם. מאת: אפרת ליבפרוינד. צילומים: שירן כרמל. דני ספרים הוצאה לאור. 148 עמ'. מחיר: 128 ₪. להשיג בחנויות 'דני ספרים' ובכל חנויות הספרים המובחרות.