"לאחרונה קמו רשעים, כלבים, שרוצים 'לאכול' את היהדות", זעק האדמו"ר מנהמת ליבו • האדמו"ר פנה אל תושבי חו"ל וביקשם לסייע למוסדות התורה, "אלו שנתנו עד עתה שיתנו 'כפל כפליים' • "אנו נמצאים ב'בראך' גדול" אמר האדמו"ר

אלפי חסידי בעלזא עשו את חג שמחת תורה בצל הקודש כ”ק אדמו”ר מבעלזא שליט”א בקרית בעלזא בירושלים, שיא החג הוא כמידי שנה בצאת חג שמחת תורה אז מוסר האדמו”ר את ה’שטייעדיגע תורה’ – דברי מוסר מעומד, כשהשנה האדמו"ר התבטא בתקיפות נגד מחריבי הדת.

 

קרא עוד:

[postim]

תחילה ברך האדמו”ר את כל הקהל הקדוש שהגיע להסתופף בצל הקודש, ולאחר מכן עורר על פגעי האינטרנט. האדמו”ר גם הוסיף וביקש מהאברכים שיש ברשותם אינטרנט מוגן ומכשירים מסוננים שיראו לא להוציא זאת בבית מדרש.

בהתייחסות לחרב הקיצוצים האכזרי שהניפו שרי הממשלה, זעק האדמו"ר מנהמת ליבו "לאחרונה קמו רשעים, כלבים, שרוצים 'לאכול' את היהדות", פנה האדמו"ר לתושבי חו"ל וביקשם לסייע למוסדות התורה; הכוללים, הישיבות, התלמודי תורה ובתי הספר לבנות.

האדמו"ר התבטא בתקיפות נגד שרי הממשלה שנותנים יד בניסיון להרוס את היהדות כאן בארץ הקודש. "היו כאלו שלא לקחו כסף מהממשלה, מחשש שיתערבו בתכני הלימודים, אך שיטתנו שאנו לוקחים את הכסף שמגיע לנו, הכסף ששייך לנו" אמר האדמו"ר והוסיף, "אותם רשעים קמו להרוס את יהדות הפורחת כאן באר"י, והחלו לקצץ את תקציבי עולם התורה, בתקווה שכך יצליחו ח"ו להרוס את היהדות", האדמו"ר אמר כי בשנים האחרנות הקמנו מוסדות לשם ולתפארת, אבל יש לזה מחיר "אנו עומדים במצב קשה! תאמינו לי לא ידעתי איך לגשת נושא".

האדמו"ר אמר כי אנו עוברים ימים קשים, "בישיבות כבר מרגישים חזק את מה שעוללו הרשעים האלו, וגם אברכי הכוללים מרגישים זאת היטב". כאן ביקש האדמו"ר את את עזרת תושבי חו"ל להוסיף ולתרום לעולם התורה, "ב"ה עשינו השתדלויות שונות, אבל כל אלו לא מספיקים, אנו צריכים לעשות עוד השתדלות, ואלו שנתנו עד היום יתנו 'כפל כפליים', כאן הוסיף האדמו"ר ואמר, עושה לי רושם שתושבי חו"ל לא קלטו עדיין את ה"בראך" הגדול, בו נקלענו, וכן אני יוצא בקריאה לתושבי חו"ל שיסייעו ויתמכו בעולם התורה". האדמו"ר אמר שכל אחד יכול לגשת לעסקנים ולשמוע מהם עד כמה המצב קשה.

וסיים האדמו"ר במילים אלו: "בטוח אני שהקב"ה יעזור, תמיד ביקשתי ממכם לסייע, וכעת אני מבקש שתתנו יותר. אנו שרויים בבעיה קשה. בורא עולם יעזור שיושפע שפע ברכה והצלחה ושתוכלו לעזור לאחרים גם ברחניות וגם בגשמיות".

הקהל ב’שטייעדיגע תורה’ בשנת תשע"ג