מהלומה נוספת לעולם הישיבות: התקציב עבור תלמידי חו"ל בוטל

הביטול יכנס לתוקף מתחילת שנת הכספים הבאה אך משרד החינוך אינו מסתפק בכך וכבר החל מאתמול הופחת התקציב ב־ 30 אחוז • אישי ציבור: "החלטה זו תגרום רק להפסדים למדינה ואין כל הגיון בביטול התמיכה"

מהלומה נוספת מעת ממשלת הזדון נכנסת לתוקף: מסמך רשמי ששיגר אתמול עמוס צייאדה מנהל האגף החרדי במשרד החינוך, למנהלי הישיבות, תחת הכותרת "תיקון מבחני תמיכה", מודיע צייאדה, כי בימים האחרונים, חתם שר החינוך שי פירון, על תיקון למבחני התמיכה בלימוד תורני ובפעולות מיוחדות למוסדות תורניים.

קרא עוד:

[postim]

בתיקון שפרטיו מופעים במכתב, נמצאים הגזירות הבאות: ביטול התמיכה בתלמידי ישיבות תושבי חו"ל מתחילת שנת 2014, ועד סוף השנה הכספים הנוכחית תינתן תמיכה מופחתת לתלמידי ישיבות תושבי חו"ל בשיעור של 30% ממה שניתן לתלמיד תושב ישראל. והחל משנת 2014, תיפסק התמיכה באופן גורף.

מפלגת 'הבית היהודי', השותפה המלאה לפשע, הצהירה והתהדרה מעל כל במה אפשרית, בתקופה שלפני החגים, כי לאחר מאמצים מרובים הצליחו שמשרד החינוך יבטל תיקון זה, כעת מתברר שמדובר בתרמית.

כפי שצוין הביטול יכנס לתוקפו משנת הכספים הבאה אך משרד החינוך אינו מסתפק בכך וכבר החל מאתמול הופחת התקציב ב־ 30 אחוז.

אישי ציבור אמרו אתמול, כי החלטה זו תגרום רק להפסדים למדינה ואין כל הגיון בביטול התמיכה, ומי שמתעמק רואה בבירור, כי הלהיטות להתעמר בציבור החרדי ולפגוע בעולם התורה והישיבות מעבירה את שרי הממשלה על דעתם, והם פועלים ללא שיקול דעת. לדבריהם, "המדינה כורתת את הענף עליו היא יושבת. באותו זמן שמדינת ישראל משקיעה סכומים אסטרונומיים לעידוד התיירות בישראל בכדי לסייע לכלכלת המדינה, יד ימין אינה יודעת מה שעושה יד שמאל. אלפי תלמידי הישיבות מחו"ל תורמים לכלכלת ישראל בדיוק כמו כל תייר אחר המגיע לארץ ואף יותר.

"הם מגיעים לכאן כתיירים, מכניסים מטבע זר, צורכים מוצרי צריכה ושוכרים דירות. משפחותיהם מגיעות לבקר אותם. כל זה מכניס מיליוני שקלים למשק במשך השנה.

"החלק של המדינה מסתכם בתמיכה זעומה של כמה מאות שקלים בחודש למוסד בו הם לומדים ובסך הכל 35 מיליון ש"ח בשנה, וגם את זה הולכים כעת לבטל. לבוא כעת ולבטל
את התקצוב שלהם ובכך להפסיק את הגעתם לארץ, זה לכרות את הענף עליו אנחנו יושבים בלי שום סיבה הגיונית", אמרו אישי הציבור בכאב.

מה שעוד יותר מקומם, העובדה כי משרד האוצר יעביר היום 65 מליון שקל, ורובם יעוברו לישיבות הציונות הדתית וישיבות הסדר.

3 תגובות

למשפחתינו יש מפעל מסוים בארה"ב שחלק נכבד מתוצריה מיותר בארץ ישראל. הסכום המדובר הינו כמליון וחצי דולר לשנה!
סבורני שאיננו היחידים ואף ידוע לי על עוד הרבה מפעלים המקיימים פעילות כלכלית גדולה בארץ.
כעת לאחר שהמדינה מתייחסת כך לבנינו, אין ספק שנקול העברת הפעילות למדינות אחרות.
אחינו בני ישראלהתאחדו יחדיו לחרם בינלאומי על מדינת ישראל!

גם אני מצטרף, המדינה המבודדת הולכת ונאבדת בתהום הנשיה במהרה בימינו עד הגאולה השלימה במלכות ה' ומשיחו, היום הזה לא רחוק איך שארה"ב תעזוב גם היא את הברית עם הציונים ואז הסוף יהא מהר מדי

אני מנהל עסק שמגלגל מליוני שקלים בשנה ולמדינה יש מזה רווחים עצומים אולי אני יצטרף ביחד עם "חרם" שכתב שיש למשפחתו אשמח מאוד. רק כשהוא התעורר מהחלום אני יקום כמה דקות אחרי זה ויחלום שאכלתי מרשמלו ואני יראה שאין לי כרית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *