מועצת חכמי התורה של ש"ס: "כל חברי הממשלה אחראים למצב"

הערב (ד') התכנסה מועצת חכמי התורה של ש"ס, לישיבה ראשונה מאז פטירתו של נשיא המועצת - מרן הגר"ע יוסף זלה"ה • בתום הישיבה פרסמו הרבנים מכתב בו נכתב סיכום הדברים שעלו בישיבה.

מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס התכנסה הערב (ד') בחדר הישיבות שבמשרדי התנועה בהר חוצבים.

קרא עוד:

[postim]

הישיבה החלה בסביבות השעה 19:15, כאשר משתתפים בה חברי המועצת – הגר"ש כהן, הגר"ש בעדני, הגר"מ מאיה, וכן החבר החדש הגר"ד יוסף שליט"א.

עם תחילת הישיבה קיבלו הרבנים סקירה מקיפה מיו"ר התנועה ח"כ הרב אריה דרעי. על אשר מתרחש במערכה נגד הגיוס. כמו"כ הציג דרעי בפני הרבנים את המניעים להחלטה להגשת העיעור ע החלטת בית המשפט המחוזי בסוגיית הבחירות בית שמש.

לאחר מכן הצטרפו שאר חברי הכנסת של הסיעה, והרבנים השמיעו בפניהם את דעת המועצת בנוגע לשלל הנושאים העומדים על סדר היום של התנועה וכלל הציבור החרדי.

בתום הישיבה פרסמו הרבנים מכתב בו נכתב סיכום הדברים שעלו בישיבה.

לשון המכתב של "מועצת חכמי התורה בארץ ישראל":

בראש ובראשונה מעלים אנו את זכרו הטהור של מורינו ורבינו עטרת תפארת ישראל, אביר הרועים שר התורה רבן של כל ישראל מרן רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, אשר נסתלק מאתנו ועלתה נשמתו בסערה השמימה.

מרן זצוק"ל ייסד והנהיג את תנועת ש"ס מיום הקמתה, ומאז הסתלקותו מאתנו נוצר חלל גדול בתוכנו, ואין לנו חליפתו ותמורתו, ומחובתנו להמשיך את דרכו ולדאוג למען המשך מפעליו הגדולים והכבירים להחזיר עטרה ליושנה.

 

א. מועצת חכמי התורה בארץ ישראל שמעה בדאגה מיו״ר התנועה הקדושה הרב אריה דרעי הי״ו ומנציגי התנועה על מצב החקיקה האנטי דתית המתגבר בימים אלה ובפרט בנושא הגיוס ובנושא חינוך ילדי ישראל, ומודיעה בזאת כי היא מתנגדת נחרצות לכל פשרה בנושא גיוסם של לומדי התורה ודורשת מהממשלה להסדיר מיידית את מעמדם, על מנת שיוכלו להמשיך ולשקוד על דלתות התורה הקדושה, אשר כל קיומו של העם בארץ ישראל תלוי בה, וכדברי רבינו סעדיה גאון: ״אין אומתנו אומה אלא בתורותיה״  וכמה צער נצטער אותו צדיק מרן רבינו הגדול רבי עובדיה יוסף זצוק"ל על כך עד ימיו האחרונים ממש.

אוי לנו שכך עלתה בימינו, שדווקא בארץ הקודש מאיימים להשליך לבית האסורים את לומדי התורה, אשר הם עתידים להיות ממשיכי מורשת היהדות והנחלתה לדורות.

כמו כן, בנושא חינוכם הטהור של ילדי ישראל, המועצה מסמיכה ומחזקת את ידי יו״ר התנועה ואת ידי מנהלי רשת "מעיין החינוך התורני בני יוסף", להמשיך ולשמור על חינוך ילדי ישראל בדרך ישראל סבא, כפי המסורת המסורה לנו מדור דור, וכפי שהיה נהוג ברשת מיום היווסדה בהתאם להחלטתם של מרן זצוק"ל ויבדלחט"א חברי מועצת חכמי התורה.

ב. מועצת חכמי התורה מחזקת את ידיו של ראש העיר בית שמש הרב משה אבוטבול  ומורה לתושבי בית שמש ובפרט לציבור הספרדי להתלכד סביבו ומאחלת לו הצלחה רבה במאבקו למען הציבור בעיר.

ג.  מועצת חכמי התורה מביעה צער רב על המצב הכלכלי הקשה, כאשר עקב מדיניות הממשלה, מאות אלפי משפחות כורעות תחת הנטל ואין באפשרותם להתקיים בכבוד ולהביא לחם ומזון לפי הטף, "עוללים שאלו לחם פורש אין להם". ואלפי קשישים מתקשים להמשיך בחייהם ונאלצים לחזר על הפתחים בשביל להתקיים.

הדבר ברור כי ממשלה אשר איננה יודעת לנהוג בכבוד הראוי כלפי תורת ישראל ומסורת ישראל, לא תדע לנהוג ברגשי כבוד וחמלה כלפי קשישים, ילדים ושכבות המצוקה, אשר משוועים לעזרה. וזהו שאמר רבי אלעזר בן עזריה (אבות פ"ג מי"ז): "אם אין תורה, אין דרך ארץ". ואמר שלמה המלך (משלי כא, יג): "אוטם אזנו מזעקת דל גם הוא יקרא ולא יֵעָנֶה"

 מועצת חכמי התורה רואה בכל חברי ממשלת ישראל אחראים למצב קשה זה. המשך הישיבה והשותפות בממשלה זו אשר מנהיגה מדיניות חסרת חמלה כלפי החלשים ובני התורה כמוה כפשע, ועל כל החברים בה מוטלת האחריות באופן שווה.

 

3 תגובות

אלי ישי. היה בישיבה?

מה הוחלט?

מישהוא הבין למה התכנסו ומה החליטו לעשות? לראות שהממשלה אחראית לא צריך מועצת

עוד יוסף חי, בן פורת יוסף, חזק וברוך

כן יעזור ה' הלאה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *