האדמו"ר מצאנז בנאום חוצב להבות אש בענייני השעה | האזינו

בועידת החינוך שננעלה היום במלון ניר עציון נשא דברים חוצבים להבות אש כ"ק אדמו"ר מצאנז שליט"א שבמשך שעה ארוכה עורר את אנשי החינוך בדברים העומדים על הפרק ובמיוחד בחומרת הזלזול באמנות חכמים | האזינו לנאום המלא

6 תגובות

אני חושב שדוקא בדור זה, שקמים וצצים להם אדמור"ים ממינים שונים, שאין רוח חכמים נוחה מהם, אפשר לראות שיש כמה אדמור"ים יחידים ממש עם ריח של פעם, לא שאני מזלזל בעוד אדמור"ים אחרים אבל גדולים ממש כמעט אינם נמצאים בנינו כמו פעם, ואת זה אנחנו רואים את חכמתם וגדולתם של כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א ועוד אדמור"ים כמו האדמו"ר מבעלז ועוד, שתמיד כיבדו את גדולי ישראל מכל החוגים והעדות ולא הצטמצמו בעדתם, וידעו תמיד שאמנם הם מנהיגים קהל, אבל לא הפריזו, ידעו שיש תלמידי חכמים אחרים ופוסקי הדור האחרון דוקא לא נמנו על קהל החסידים, ואין זה לבזיון כשמכירים בזה שכל אחד בתחומו, וכך יודעים להעריך את כבוד התורה, ולגדל תלמידי חכמים גם בתוך עולם החסידיות, שזוהי תופעה שמתרחבת דוקא בחסידיות שמכבדות תורה, וד"ל.

תודה לאתר הנפלא על הבאת הדברים במלואם

הרבי מצאנז ממשיך בדרכי אביו, לכבד כל אדם ובפרט תלמידי חכמים. ידוע כמה כיבד את גדו"י גם בני גילו (ואפילו צעירים ממנו), כמו הרב אלישיב והגר"ע יוסף. ככה זה שהפוליטיקה הורסת את היהדות.

ירידת הדורות הוא גם אצל תלמידי החכמים וגדולי התורה שמצד הליטאי של כלל ישראל. אין לאדמורי"ם מה להתבייש בפניהם!

דור דור דורשיו. עדיין דעת התלמידי חכמים היא דעת תורה! וכבוד התורה לא בטיל! ולשיטתך בענין ירידת הדורות, תעשה ק"ו, שדעת בעלי בתים גם ירדה לשפל.

התגובה שלי היה כלפי תגובתו של מוש שהיה בו זילזול כלפי האדמורי"ם שליט"א, ולא התכוונתי לבטל דעת תורה וכבוד התורה אלא לומר שלמנהיגי העדה החסידיים יש דעת תורה כמו מנהיגי העדה הליטאים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *