משה דוד ווייסמאן מגיש: עבודה שבלב 2

הצלחת אלבומו הקודם של הרב וייסמאן גוררת הצלחה נוספת ♪ אלבום חדש ומסקרן: עבודה שבלב 2 ♪ אלבום של לחני תפילה זכה הנוגעים ללב, בביצוע אישי יחד גדולי זמרי הרגש

בימים אלה רואה אור אלבומו השני והחדש של ווייסמאן – עבודה שבלב 2. שלוש-עשרה רצועות מכיל האלבום החדש, בו מתארחים הזמרים שלמה כ"ץ, יצחק מאיר, ארי גולדוואג, ירחמיאל זיגלר, אריה סימון ודוד דומברובסקי. במלאכת העיבודים נטל חלק לייזר לויד ועל המיקסים הופקד עמית גולן, שהאלבום הוקלט באולפניו. מגוון סגנונות מרכיבים את השירים באלבום; שירי שבת שמחים (לכה דודי, כי אשמרה)– אותם מבצע ווייסמאן בעצמו, ניגון כינור האינסטרומנטלי, פריילאך (סימן טוב, ובנה), שירי נשמה (אנו משכימים, יברכך, עבודת השלמות) ועוד.

הרב משה דוד ווייסמאן מקדיש את רוב זמנו ללימוד התורה, במסגרת הכולל בביתר עילית, בראשותו הוא עומד בעשור האחרון. במקביל הוא מלחין ניגונים חדשים, חלקם ראו אור לפני כשנה וחצי במסגרת אלבום הבכורה– עבודה שבלב שזכה לתשבחות רבות.

מאז יצא האלבום הראשון, החל לעבוד במרץ על אלבום חדש, ממנו שחרר בחודשים האחרונים שני סינגלים; השיר ישימך – ברכת הבנות, והשיר עבודת השלמות, שהופיעו באלבום טעימות מיוחד אותו חילק לבחורי ישיבות, כדי שיוכלו לטעום מלחניו ולהתחזק בעבודת ה' ובלימוד התורה.

"הניגונים האלו הם באמת 'העבודה שבלב' שלי, אני מתפלל איתם ומתחזק על ידם. אני מקווה שהדברים היוצאים מהלב שלי יכנסו אל לב השומעים, ייהנו מהם וימצאו בהם תועלת בעבודת ה'." – אומר הרב ווייסמאן.

האזינו למיקס האלבום

אחד השירים המעוררים באלבום הוא השיר 'עבודת השלמות' שמקורו בישיבת אוהל תורה בברנוביץ' של הרב אלחנן וסרמן זצ"ל הי"ד, באירופה לפני מלחמת העולם השנייה. התלמידים נהגו לשיר ניגון אודות העבודה שיהודי צריך לעשות כדי להגיע לשלמות. כל צעד בדרך הוא 'עבודה' – בשני המובנים – גם עמל וגם עבודת ה'. המסירות נפש של יהודי בשאיפתו לשלמות רוחנית, הם כמו קרבנות שמקריב מעצמו על המזבח. משה דוד שמע את המילים מהר"מ של הבן שלו, ששמע אותם מתלמיד שלמד בברנוביץ'. הבן שלו ביקש ממנו להלחין ניגון חדש למילים והרי התוצאה לפניכם, לחן המתחבר לימים עברו ולערכים שהדריכו את צעירי הצאן לפני שנות דור.

האזינו ל'עבודת השלמות'

מאחורי הקלעים של הקלטת האלבום

כתבות קשורות

1 תגובות

נשמע מעניין ומרענן

הקליפ מאד לא מובן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *