דרייבר חרדי מלונדון נעקץ על ידי נוכל בעל חזות חרדית שביקש ממנו לבצע שליחות עבורו, והסתבך עם הרשויות • רבנים בלונדון: "להסגיר אותו למשטרה ולפרסם את הסיפור" • בפנים: הסיפור המלא

אברך חסידי תושב לונדון (ר.ש. – פרטיו שמורים במערכת), המתפרנס מהסעות ושליחויות, נעקץ על ידי אדם בעל חזות חרדית, והסתבך עם הרשויות.

הסיפור החל לפני מספר חודשים, כאשר קיבל קריאה מאדם בעל חזות חרדית, שביקש ממנו לרכוש עבורו זהב באחד הבנקים הגדולים בעיר. הדרייבר קיבל כרטיס אשראי ודרכון של האדם שהזמין את שירותיו, והלך לבצע את השליחות.

מספר ימים לאחר מכן, הנוכל פנה לחברת האשראי וטען כי מעולם לא ביצע את העסקה. בדיקה קצרה של חברת האשראי העלתה את הממצאים החמורים: הכרטיס והדרכון היו מזויפים.

חקירת החברה העלתה עוד, כי לא מדובר במקרה הראשון, וכי לאחרונה התרבו המקרים בהם אנשים מדווחים על עסקאות מהסוג הזה, רכישת זהב באמצעות כרטיסי אשראי ודרכון מזויפים.

לפני מספר ימים, חוקרי המשטרה עלו על עקבותיו של הדרייבר שנפל למלכודת, אחרי שהוכיחו כי הוא זה שביצע את הרכישה בבנק.

לאחר שהוזמן לחקירת משטרה, השליח פנה מיד למזמין השליחות והטיח את האשמות כלפיו. "מה עוללת לי", הוא שאל בבכי. "איך אני יוצא מזה עכשיו".

לתדהמתו, מזמין השליחות אמר לו: "אל תעיז להסגיר אותי למשטרה. תן להם שם של אדם שהיה גר בעבר בלונדון והיום עבר לגור במדינה אחרת". הוא לא רק איים כי לא יסגיר אותו, אלא נתן לדרייבר החשוד בגניבה חמורה שם של אדם שהוא לא מכיר.

האברך החסידי שראה את עולמו נחרב מולו, פנה מיד לפוסקי הדור שליט"א ושאל אותם כיצד לפעול, האם הוא רשאי להסגיר את מזמין העסקה. רבנים מקומיים אמרו לו כי עליו להסגיר את השולח, מאחר שהוא אינו הראשון שנופל לפח, ומסתבר שהנוכל עקץ כבר כמה אנשים.

אחד העסקנים בלונדון שנכנס לעובי הקורה, סיפר ל-JDN כי הוא מכיר אישית את הנהג, ומעיד עליו שהינו אדם ישר "כמו סרגל".

לדבריו, "הוא נפל למלכודת של נוכל בעל חזות חרדית, לכן לא חשד כלל. על פי הוראת הרבנים, יש לפרסם סיפור זה כדי שאנשים יבינו את חומרת העניין ולא ייפלו למלכודות מן הסוג הזה".