ההסכם שלווה ע"י חה"כ יעקב ליצמן ושנחתם הערב (חמישי) בין ארגון איחוד הצלה ובין מד״א, קובע כי כלל קריאות ההצלה בישראל יופנו למוקד של מד״א בקו החירום 101, וכונני איחוד הצלה יוזנקו גם הם לכל זירה | על מנת לאפשר את הפעילות המשותפת, נקבע כי כונני איחוד הצלה יפעלו תחת הנחיותיו המקצועיות של משרד הבריאות, ובהתאם לדעת רבני איחוד הצלה בסוגיות ההלכתיות

הערב (13.3) נחתם הסכם שיתוף פעולה מלא בין מד״א, הפועל כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, ובין ארגון איחוד הצלה.

על פי ההסכם שנחתם הערב במעמד ח"כ יעקב ליצמן וראשי שני הארגונים, נקבע כי ארגון איחוד הצלה ימשיך לפעול בכפיפות לרבני הארגון, בעוד הסמכות הרפואית והמקצועית תהיה בכפוף להנחיות משרד הבריאות. עוד נקבע, כי כלל קריאות החירום וההצלה יופנו למוקד הלאומי של מד״א (מוקד 101). כוחות ההצלה בשטח יפעלו בשיתוף פעולה מלא, וכונני שני הארגונים יוזנקו יחד לכל זירה במידת הצורך.

במד״א מדגישים כי החתימה על ההסכם נעשתה מתוך רצון להמשיך ולפעול למען אזרחי ישראל ולפעול בכל דרך להצלת חיים.

חה"כ ליצמן: "פעלתי לשלום בית כשהייתי סגן שר הבריאות. בימים של פירוד בין חילונים לחרדים, טוב שאפשר להתאחד כשמדובר בהצלת נפשות. אני מקווה שלא יהיו ויכוחים גם בהמשך"

נשיא איחוד הצלה, אלי ביר: "אני שמח שהגענו לרגע הזה, אני מברך ומקווה שמתחילה כאן ידידות מופלאה להצלת חיים, אני באמת חושב שהיום הזה הוא בשורה טובה, בעיקר למתנדבים שעושים את זה לשם שמים, פנינו לעתיד עם כוחות משותפים ועם אחדות מלאה".

מנכל איחוד הצלה, זאב קשש: "אנו מברכים על הסכם שיתוף הפעולה אשר המרוויחים הגדולים ממנו הם אזרחי ישראל שיזכו לטיפול מקצועי ומסור משני הארגונים".

עם חתימת ההסכם החשוב, אמר מנכל מד"א, רמ"ג אלי בין: ״מד״א, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מחויב לפעול למען הצלת חיים בכל מקום, בכל זמן ובשיתוף כל הכוחות המקצועיים היכולים לסייע. במד"א מברכים את מתנדבי איחוד הצלה שיהוו חלק בלתי נפרד מהפעילות למען הצלת חיים בישראל. הארגון מצטרף לפעילות לצד כוחות מד״א, ואין לי ספק שיחד נעשה ונצליח״.

חתימת ההסכם בין ארגון איחוד הצלה ומדא - צילום דוברות מדא 13.3.14