קבינט הדיור אישר את הצעת לפיד לפטור ממע"מ. החרדים בחוץ

קבינט הדיור אישר אחר הצהריים פה אחד את תוכניתו של שר האוצר למתן פטור ממע"מ לרוכשי דירה מיד ראשונה לזוגות צעירים ששירתו בצה"ל. בנוסף אישר הקבינט את הצעתו של שר השיכון אורי אריאל, לפרסום מכרזי "מחיר מטרה", שיאפשרו הוזלת מחירי הדיור בכעשרים אחוזים. תוכנית מפורטת של מכרזים אלו תפורסם לאחר חג הפסח. כתבנו לענייני כלכלה […]

קבינט הדיור אישר אחר הצהריים פה אחד את תוכניתו של שר האוצר למתן פטור ממע"מ לרוכשי דירה מיד ראשונה לזוגות צעירים ששירתו בצה"ל.

בנוסף אישר הקבינט את הצעתו של שר השיכון אורי אריאל, לפרסום מכרזי "מחיר מטרה", שיאפשרו הוזלת מחירי הדיור בכעשרים אחוזים. תוכנית מפורטת של מכרזים אלו תפורסם לאחר חג הפסח.

כתבנו לענייני כלכלה צבי טסלר מוסר, כי נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג תמכה בדיון בקבינט בהצעתו של שר השיכון ואמרה כי קביעת מחיר מטרה לדירה תסייע להגדיל את היצע הדירות בשוק וישלח מסר אמין לציבור שהממשלה פועלת להורדת מחירים גם במחיר איבוד הכנסות.

שר השיכון אמר בדיון, כי הצעתו של לפיד להפחית את המע"מ לרוכשי דירה ראשונה בלבד לא תפתור את מכלול בעיות הדיור. בנוסף אמר השר אריאל, כי בהצעתו של לפיד לא הוכנסו אוכלוסיות שונות, אבל בחקיקה נגיע להבנות, כדבריו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן