הרב ברוך הימל מנכ"ל האגודה: "לקראת חג הפסח מתקיימת פעילות אדירה והתארגנות של ממש בכל האגפים כדי שכולם ירגישו כבני חורין" • היערכות שיא ב"רפואה וחיים" לקראת קייטנת שבת הגדול המסורתית שתיערך השבת למאות ילדים מיוחדים עם צוות ענק ומתוגבר במושב חמד • מבצע ענק של חלוקת סלי מזון למשפחות חולים ונזקקים • מסיבות ליל הסדר ואירועי שמחה בחול המועד במרכזים רפואיים

הימים השמחים והמאירים בפתח, ימי חג הפסח והחירות באים עלינו לששון ולשמחה. כולם טרודים בהכנות האחרונות לחג, באה שבת המלכה בשבת הגדול – באה מנוחה ושמחה, פסק הזמן הקצר עומד לרשות ההורים לטעון את הכוחות כדבעי לקראת ליל התקדש החג.

ההורים של הילדים המיוחדים עסוקים מעל ומעבר, קייטנות השבת של רפואה וחיים משך כל השנה עוזרים להם בהחלט, אך בשבת הגדול מדובר במשהו חיוני ומתבקש ואפי' קריטי, קייטנות שבת הגדול המסורתיות מעניקות להם את הכח והיכולת לקראת היציאה לחירות הנפש ככל הניתן, הילדים המיוחדים ייצאו לשבת של מנוחה והנאה. ויזכו גם ההורים ובני משפחתם לשבת של רוגע והרפיה בתפקיד המתיש והמיוחד.

המנכ"ל הרב ברוך הימל שיחי' אומר כי לקראת חג הפסח הקרוב והבא עלינו לטובה ולאור הפניות הרבות שהגיעו למשרדי האגודה, הוחלט להכפיל את מספר החניכים שישתתפו בקייטנת ענק זו. ומוסיף כי ככל שמתוודעים למקרי הצלת הנפשות והמשפחות של הילדים שנמצאים בקייטנות הללו מבינים עד כמה גדולה היא הזכות להוציא ילדים אלו מפעם לפעם מבתיהם ולאוורר אותם ואת הוריהם בפרט בימים לחוצים וטרודים אלו.

מנהל אגף החניך המיוחד הרב נפתלי ויינברגר הי"ו וזוגתו, הממתיקים את המרור בכל השנה, ומארגנים את השבתות והנופשונים במסירות שלא ניתן לתאר כלל במילים, מציינים כי הקייטנה תתקיים בקומפלקס החינוכי הגדול והמפואר במושב חמד. כאשר במהלך השבת יתארחו במקום צוות מקצועי נרחב שיעניק תמיכה רפואית ומאות מתנדבות שילוו את הילדים המיוחדים הזקוקים להשגחה צמודה ולעין בוחנת בכל שעות היממה ויעשו הכל כדי להנעים עליהם את חווית קייטנת השבת כשבמוצש"ק ישובו הילדים לביתם מלאי שמחה וחדווה לקראת חג החירות והגאולה.

במבצע לוגיסטי ענק עוסקים כעת באגודה, פרויקט חלוקת מאות סלי מזון למשפחות חולים ונזקקים המתמודדים עם מצבים סוציאליים קשים במשפחתם כדי להביא גם לביתם את שמחת חג הפסח, ושיחושו אף הם כבני חורין.

אגף השמחה הפועל באינטנסיביות כל השנה בניצוחו של היו"ר הרב יצחק רוט שיחי' מתגבר את כוחותיו לרגל החג ומידי יום בחול המועד יוצאים צוותות מתוגברים לעשרות מקומות אשפוז וסיעוד לתשושי נפש כמו גם למחלקות סופניות ל"ע בבתיה"ח. מסיבות החג ילוו במיטב הנגנים והכליזמרים להכניס את אור ושמחת החג גם לנפשות הכבויות ביותר. מתנדבים רבים עוזבים את משפחתם וביתם בימי החג כדי להצטרף למעגל החסד והשמחה בימי חול המועד – זמן חירותנו.

רפואה וחיים אגף השמחה (1)

רפואה וחיים אגף השמחה (2)

רפואה וחיים אגף השמחה (3)

קייטנת שבת רפואה וחיים (1)

קייטנת שבת רפואה וחיים (2)

קייטנת שבת רפואה וחיים (3)

קייטנת שבת רפואה וחיים (4)