סגן השר לשירותי דת: הזמנתי עזרה ראשונה – איחוד הצלה הגיעו ראשונים

סגן השר לשירותי דת ח"כ הרב אלי בן-דהן בביקור באיחוד הצלה: "שילוב מרשים של רפואה, טכנולוגיה והלכה" • סגן השר התפעל מהרמה הרפואית המקצועית הגבוהה תוך הקפדה על כללי ההלכה • חבר ועדת הרבנים הגר"א דביר לסגן השר: המוקד של הארגון וכלל הפעילות נעשית בהכוונה הלכתית מלאה של ועדת הרבנים וגדולי ישראל • נשיא הארגון אלי ביר עדכן על הקמת יחידות של הארגון בקהילות יהודיות רבות ברחבי העולם.

סגן השר לשירותי דת אלי בן-דהן הגיע השבוע לביקור במטה איחוד הצלה.

סגן השר נפגש עם הנהלת הארגון: נשיא איחוד הצלה, אלי ביר ויו"ר איחוד הצלה, זאב קשש. הם הציגו בפני בן דהן את פעילות הארגון ברחבי הארץ ובקהילות יהודיות שונות ברחבי העולם על אלפי מתנדביו: רופאים פרמדיקים וחובשים אשר יוצאים בכל יום, שעה ומזג אוויר על מנת להציל חיים.

ח"כ בן-דהן סייר במוקד החירום של איחוד הצלה הפועל 365 ימים בשנה, בימי חול ובשבתות- תחת פיקוח רבני ובהתאם להלכה. הרה"ג אריה דביר מרבני הארגון שהשתתף בסיור הדגיש בפני ח"כ בן דהן את הכללים הנהוגים במוקד החירום והניתנים למתנדבים בשטח- העוסקים בפיקוח נפש- ומצילים חיים בכל יום ויום. כמו כן ביקר במרכז הציוד הראשי והתרשם מהציוד המשוכלל הניתן למתנדבים- כל אחד לפי הכשרתו- הכולל את כל הציוד הנמצא על אמבולנס. הוא התפעל מהאופנולנסים הרבים שבעזרתם מצליחים להגיע במהירות לאירועי חירום.

במהלך הביקור, אמר סגן השר לשירותי דת ח"כ אלי בן-דהן: "שילוב מרשים של רפואה, טכנולוגיה והלכה בארגון אחד, שיש בו אלפי מתנדבים מכלל המגזרים המצילים חיים מדי יום. גם פה, סוד הקסם הוא באנשים ובאחדות. אני שמח על ההדרכה ההלכתית שמלווה את כל המתנדבים אשר מקיימים את מצוות הצלת חיים, והקפדה על הציווי "לא תעמוד על דם רעך" בצורה הטובה ביותר. שתזכו בעז"ה לברכה והצלחה בכל מעשיכם וכן תגדילו את פעילותכם."

סגן שר הדתות, סיפר במהלך הביקור על כך שנחשף לאחרונה באופן אישי לפעילות מתנדבי איחוד הצלה אשר הגיעו ראשונים ובזמן קצר ביותר לאירוע בו הוא עצמו הזמין עזרה ראשונה לאדם שהתמוטט ברחוב. הוא הביע את הערכתו על מודל הצלת החיים – בו בעזרת פריסת מתנדבים רחבה ומערכות טכנולוגיות משוכללות – מגיעים לכל אדם הזקוק לעזרה בזמן הקצר ביותר.

בסיום הביקור העניק נשיא הארגון אלי ביר לסגן השר תעודת כבוד והערכה על עמידתו לימין הארגון.

יו"ר איחוד הצלה, זאב קשש מסר בסיום הביקור: "אני מודה לסגן השר ח"כ הרב אלי דהן על ביקורו בבית איחוד הצלה ותמיכתו האיתנה בארגון ובמתנדבי איחוד הצלה אשר מטפלים באלפי בני אדם מידי שבוע בכל רחבי הארץ- אשר מגיעים ראשונים- ובכך מצילים חיים".

צילומים: משה אסולין – דוברות איחוד הצלה

אלי בן דהן איחוד הצלה (1)

אלי בן דהן איחוד הצלה (2)

אלי בן דהן איחוד הצלה (3)

אלי בן דהן איחוד הצלה (4)

אלי בן דהן איחוד הצלה (5)

אלי בן דהן איחוד הצלה (6)

אלי בן דהן איחוד הצלה (7)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו