הראשל"צ ביקר במעמד מבחן הגמר של 'יביע אומר' חלק ט' שנערך בקהילת 'חסדי שמואל' בשכונת הר חומה בירושלים • במעמד חולקו למצטיינים מלגות בגובה עשרות אלפי שקלים

"הצוואה של אבא מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל הייתה שילמדו את ספריו, וכשבני התורה לומדים את ספריו- יש לאבא זצוק"ל נחת רוח גדולה בשמים" כך התבטא הראשל"צ רבי יצחק יוסף במהלך מעמד מבחן הגמר של 'יביע אומר' חלק ט' שנערך בקהילת 'חסדי שמואל' בשכונת 'הר חומה' בירושלים.

מעמד הגמר נערך עבור אברכים ובחורים בני תורה אשר במשך חודשים עמלו וייגעו בלימוד ספר 'יביע אומר' שחיבר מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל בפלפולא חריפתא על כל פסקא ופסקא בחלק ט' -אורח חיים. פרויקט שנוסד על ידי הגר"א עמרמי רב קהילת 'חסדי שמואל' ומרבני שכונת הר חומה בירושלים לעילוי נשמתו של מרן הגר"ע יוסף עוד בימי חוליו של מרן, כשמאות בחורי ישיבות ואברכים למדו את ספרי מרן לרפואתו השלמה, ולאחר פטירתו המיזם נהפך להיות לעילוי נשמתו.

במהלך יום מבחן הגמר 'יביע אומר' גדשו עשרות אברכים ובני תורה את בית המדרש המרכזי שבראשות הגר"א עמרמי רב קהילת 'חסדי שמואל' ומרבני שכונת הר חומה בירושלים בהר חומה משעות הבוקר המוקדמות ונבחנו במבחן המקדים ספר 'יביע אומר', לאחר מכן נערכה סעודת מצוה לכבודה של תורה ונבחרו 10 חתנים שעלו לשלב הגמר במעמד הראשל"צ רבי יצחק יוסף, ומתוכם נבחרו 3 חתני 'יביע אומר'. הפרס הראשון- האברך ר' שלמה בוחבוט 20,000 אלף שקלים, פרס שני- האברך ר' יוסף רביע 10,000 אלף שקלים, פרס שלישי- האברך ר' שילה לב 5,000 שקלים, ובנוסף, כל העשרה שעלו לשלב הגמר ולא זכו בשלושת הפרסים הראשונים, קיבלו פרס של 1,000 שקלים.

הגר"א עמרמי רב קהילת 'חסדי שמואל' ומרבני שכונת הר חומה בירושלים: "זכינו וראינו את השמחה על פניהם של האברכים ובחורי הישיבות שזכו ללמוד את הספר ('יביע אומר חלק ט'), ואף על פי שלא כולם עלו לשלב הגמר, כולם הודו ושבחו תהילות א-ל עליון על שזכו ללמוד את הספר הקדוש ואנו בטוחים כי מרן זצוק"ל ימליץ טוב בעדם ובעד הדור היתום שנשאר בודד לאחר פטירת אביו הרוחני".

הרב עמרמי ביקש להודות לכל אישי הציבור בעיריית ירושלים המסייעים לפיתוח ושגשוג הקהילה בכל ימות השנה ואף בשעות לא שגרתיות- ובהם, סגני ראש העיר מר קובי כחלון, מר מאיר תורג'מן, הרב יוסף דייטש, הרב ישראל קלרמן והרב צביקה כהן. כמו כן, לחבר המועצה הרב מיכאל מלכיאלי.

הראשלצ הרב יצחק יוסף במבחן על יביע אומר (2)

הראשלצ הרב יצחק יוסף במבחן על יביע אומר (3)

הראשלצ הרב יצחק יוסף במבחן על יביע אומר (4)

הרב טולידאנו נואם

מאיר תורגמן סגן ראש עיריית ירושלים נואם

מיכאל מלכיאלי חבר מועצת העיר ירושלים עם הראשון לציון

צביקה כהן עם הרב עמרמי