ערנותו של תושב אחת השכונות בבני-ברק הביאה ללכידתן של עשרות תבניות ביצים, מוחתמות בחותמות מזויפות, ובכך נמנעה מכירתן לתושבים חסרי ידע בנושא

תושב עירני הבחין בשוני בחותמות ובגדלים לא אחידים לביצים שקנה, נורה אדומה נדלקה במוחו של היהודי האכפתי, זאת לאחר ששמע על ביצים בחותמות מזוייפות שנתפסו בחברון, הוא פנה אל ר' ישראל משה פרידמן, חבר הנהלת עיריית בני ברק וסגן יו"ר השירותים הווטרינריים של גוש דן,

בעקבות זאת, פנה פרידמן לד"ר אבי שפירא, וטרינר עירוני וסמנכ"ל השירותים הוטרינריים גוש דן, כדי לשלוח וטרינר לבדיקת הביצים, ואכן בבדיקה נמצאו החותמות מזוייפות.

ד"ר אבי שפירא, סמנכ"ל השירותים הוטרינריים הדגיש, כי בביצים בלתי מוחתמות ישנם שני סוגי סכנות: ישנה סכנה לזיהומים חמורים שנמצאים בגוף התרנגולת כחיידקי סלמונלה, שפעת העופות, או בהפרשות הנמצאות בלול גם אם התרנגולת עצמה בריאה. סכנה אחרת היא מהצטברות אנטיביוטיקה הניתנת לתרנגולות או חומרי הדברה, שהינם חומרים כימיים המצטברים בביצים, והם עלולים להגיע, חלילה, להצטברות בכבד של הצורך אותן.

במסגרת המדיניות של הרב חנוך זייברט, ראש העיר לתיאום קבוע בין האגפים והמחלקות של העירייה, לצורך שיפור השירות לציבור, נשלחו גם פקחים לבדוק בקרב תושבים והוברר שתושבים נוספים קנו כמויות גדולות של ביצים מהרוכל שמכר את הביצים המוחתמות בזיוף.

ראש העיר ר' חנוך זייברט, ור' ישראל משה פרידמן, חבר הנהלת העירייה וסגן יו"ר השירותים הוטרינריים גוש דן יצאו בקריאה לתושבי העיר שלא להשתמש בביצים שנרכשו במקורות חשודים, וכמו"כ להקפיד להבא להימנע מרכישת ביצים מרוכלים וממקורות בלתי מורשים ולרכשן רק ממקורות אמינים ובטוחים ולא להיכנס, חלילה, לסיכונים בריאותיים חמורים.

כך נראו הביצים המזוייפות
ביצים (1)

וכך אמורה להיראות ביצה מפוקחת
ביצים (2)