את פתח לו • נפאל: סדר פסח הגדול בעולם

ליל הסדר הגדול בעולם בהשתתפות אלפי ישראלים החוגגים בקטמנדו, נפאל • בית חב"ד בהנהלת הרב יחזקאל ליפשיץ מנהל מבצע לוגיסטי מורכב בכל שנה ושנה • תמונות הסדר צולמו לפני כניסת החג

סדר הפסח בבית חב"ד קטמנדו, נפאל, מחזיק בתואר 'סדר הפסח הגדול בעולם', הסדר נחגג קרוב ל-30 שנים ואלפי מטיילים משתתפים בו.

הסדר הראשון התקיים בשנת תשמ"ז, ע"י התמימים החב"דים היוצאים לכל הקהילות בעולם לערוך עבורם את הסדר.

בשנת תשנ"ט מונו שלוחים קבועים לקטמנדו, נפאל, הרב יחזקאל ליפשיץ ורעייתו. מיום הגיעם, היה להם ברור שליל הסדר יהיה גולת הכותרת של פעילות בית חב"ד בנפאל.

האתגר טמון בפרויקט לוגיסטי מורכב ובעיות שונות ומשונות הנפתרות בניסים שנפאל – אחת המדינות הבלתי מפותחות בעולם – זקוקה להם. וכמובן ישנו גם העול הכספי העצום הכרוך בעריכת סעודת חג לאלפי אנשים.

לקראת חג הפסח נשלחת מישראל מכולה עם אלפי בקבוקי יין, אלפי קציצות גפילטע-פיש, טון מצות, מאות קופסאות שימורים, מוצרים חד פעמיים כשרים לפסח ועוד… השנה, בעקבות שביתת משרד החוץ היה חשש כי המכולה לא תספיק להגיע בזמן, אך לא שליחי חב"ד המלומדים בניסים יתייאשו, הרב ליפשיץ שלח בקשות דחופות לאנשי משרד החוץ לזרז את העברת המשלוח ובמקביל החלו בגיוס משלוחים ממקומות אחרים. בסופו של דבר שוחררה המכולה מהנמל בבוקרו של ערב הפסח וכך הספיקה להגיע במועד המיועד.

אווירת החג ניתנת למישוש כבר בשבוע שלפני פסח, אלפי תרמילאים ישראלים מתזמנים את שהותם בליל הסדר כדי להבטיח את השתתפותם בסדר המפורסם. צוות בית חב"ד עובד בכל הכוח להספיק להכשיר את כל מתחם בית חב"ד לפסח, ולהכשיר את המלון בו מתקיים ליל הסדר. המטיילים אף הם מושיטים יד לעזרה בהכנת הארוחות ובכל המתבקש.

בסדר הפסח עצמו, המנוהל ע"י הרב יחזקאל ליפשיץ ועוזריו, זוכים יהודים מישראל לטעום את אור היהדות בסבר פנים יפות, לחלקם זו הפעם הראשונה שהם שומעים על תוכנו המיוחד של החג וההתלהבות והשמחה מרקיעות שחקים

צילום: AFP

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *