בקבוקי תבערה הושלכו לעבר בית כנסת באוקראינה

המתיחות באוקראינה פוגעת גם בקהילה היהודית: בית כנסת באוקראינה ניצל בשבת האחרונה מהצתה לאחר שאלמוני תועד כשהוא משליך שני בקבוקי תבערה לעבר המבנה. בנס אין נפגעים.

תחושות קשות בקרב בני קהילה היהודית בניקולייב, אשר גילו בבוקר יום השבת, כי לעבר בית הכנסת המרכזי בעיר, הושלכו בקבוקי תעברה. אחד מהם גרם לדליקה שכובתה על ידי עובר אורח אוקראיני וכך לא נגרם נזק לבית הכנסת.

קרא עוד:

[postim]

בשבת בבוקר, עם הגעתם של ראשוני המתפללים לבית-הכנסת, הם נחרדו לגלות ניסיון של הצתת בית הכנסת בעיר.

מיד בצאת השבת, בדקו ראשי הקהילה את התיעוד של מצלמות האבטחה, שם גילו כי בשעה 02:08 בליל שבת קודש, ניסה גוי אוקראיני להצית את בית-הכנסת. בהתחלה הוא נראה ניגש ומצית את דלת הכניסה הראשית של בית הכנסת שהתחיל לעלות בלהבות ומיד לאחר-מכן זרק בקבוק תבערה נוסף לתוך אחד מהחלונות בית הכנסת שהתחיל לבעור. בנס גדול הבקבוק לא חדר פנימה לתוך אולם בית-הכנסת עצמו.

"במשך דקות הכל בער ולאחר זמן קצר, עצר רכב שחלף במקום", מספר רבה הראשי של הקהילה היהודית בניקולייב, הרב שלום גוטליב, "נהג הרכב יצא והחל לכבות את האש בזריזות וביעילות, וברוך השם עלה בידו לכבות במהירות את האש".

רב הקהילה כינס במוצאי השבת האחרונה את ראשי הקהילה לדיון מיוחד על המצב החמור החדש שנוצר ולהחלטה על דרכי פעולה להגברת הביטחון האישי והכללי של יהודי אוקראינה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו