ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה כללי במערכת הבריאות הציבורית

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה כולל במערכת הבריאות • יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן: "אני קורא למשרד האוצר ולמשרד הבריאות לפתור את המשבר"

יושב ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן הודיע היום על סכסוך עבודה כולל במערכת הרפואה הציבורית בישראל.

הסכסוך יחול על עובדי כל בתי החולים ועובדי קופות החולים כללית ומאוחדת.

הודעת ההסתדרות באה בעקבות המשבר במערכת הבריאות הציבורית– הבא לידי ביטוי בסכנת פירוק ארגון הדסה והשבתת בתי החולים בהפעלתו וחשש מהותי לפגיעה בתפקודם של יתר המרכזים הרפואיים הציבוריים וקופות החולים בישראל.

קרא עוד:

[postim]

אבי ניסנקורן אמר: "ההתנהלות של משרד האוצר בנושא של הדסה, הובילה את כל המערכת למשבר עמוק. לא ייתכן כי מי שישלם בסוף את מחיר המחדלים יהיו אלה העובדים הפשוטים ותושבי ירושלים. אני קורא למשרד האוצר ולמשרד הבריאות לפתור את המשבר".

ההודעה על סכסוך העבודה לא הגיעה בהפתעה, אתמול, במהלך דיוני ועדת הכספים בנושא בית החולים הדסה, התעמת ניסנקורן בדברים עם משה בר סימן טוב.

ניסנקורן: “יש כתובת אחת לפתרון”. בר סימן טוב: “משלם המיסים הישראלי”.

ניסנקורן לבר סימן טוב: “הרסתם את הרפואה הציבורית בישראל ולהגיד שאתם לא אחראים להדסה זה ציניות, זו רפואה ציבורית לכל דבר ועניין. הקפאת ההליכים שכפה האוצר היתה טעות דרמטית. כבר לפני שנה ביקשתי לפתוח במו”מ לפתרון המשבר ונדחיתי. מאות עובדים כבר הלכו ועוד ילכו, זה לא דבר פשוט. הסכמנו לצעדים קשים מנשוא ואפילו בנושא השכר.

כל יום של הקפאת הליכים זה נזק אדיר להדסה. התהליך המשפטי מתנהל לכיוון פירוק ואנחנו בסיטואציה משברית, אחרי שסיימנו מו”מ”. אמר ניסנקורן "אנחנו רואים בהדסה חלק מהרפואה הציבורית ויש גבול לכמה שניתן לקחת מהעובדים. בתום דיון הוועדה אני אכריז על סכסוך עבודה בכל מערכת הרפואה הציבורית בישראל".

כאמור, היום מומש האיום, וההסתדרות תכריז על סכסוך עבודה בבתי החולים הציבוריים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן