חרב הסגירה מונפת על גוף התקשורת ששולח ידיו עמוק לכיסי האזרחים • רשות חדשה תקום כשההבדל המהותי היחיד הוא השתתפות החרדים במימון התקשורת שתסית נגדם

לפעמים היתרון שלך הוא בכך שאין לך מתחרים, ולמרות שיש הקוראים עליך תיגר- הם לא באמת מתחרים, כי גם להם, אין באמת מה להציע.

כזה הוא גם ראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו, שנהנה בסקרים משיעור גבוה של הסוברים כי הוא מתאים לתפקיד ראה"מ. מיקומו כראשון בטבלה נובע מכך שאין אחריו ולא כלום, הרצוג, לבני, לפיד ודומיהם מגרדים את רצפת עשרת האחוזים ומותיריםלנתניהו את זכות ההובלה.

אבל בכנסת של פופוליסטים המנוהלת ע"י קואליציה של פופוליטיקאים אתה חייב להציג סקופים משלך, וכך יוצג היום בוועדת השרים לענייני חקיקה 'חוק השידור הציבורי הישראלי' המבטל את 'אגרת רשות השידור' החוק זוכה כמובן לתמיכתו של שר-על האוצר נתניהו המגבה כל צעד פופוליסטי בממשלתו.

לנו כחרדים אין זה אומר הרבה, אך בציבור הכללי שוררת תחושת מיאוס ב'אגרת רשות השידור'. אגרה שנואה זו בסך 345 ש"ח בשנה, מוטלת על כל מי שקנה מכשיר המסוגל לקלוט מדיה ויזואלית, ואין הבדל בין מי שצורך את התקשורת הממלכתית או שהוא ניזון מערוצים מסחריים אחרים.

הסיבה העיקרית לשנאה כלפי האגרה היא דרך הטיפול באזרח שלא שילם את חובו: רשת עורכי דין שנשכרה לשם כך, "מטפלת" בנוקשות ובאטימות לב בחייבים עד כדי הוצל"פ, וכבר קרה בעבר שעובדי הרשות הקימו מחסומי דרכים וליסטמו בהם את הנהגים שהתחמקו מלשלם את האגרה הדרקונית.

כללו של דבר, תקציב הרשות העומד על כמיליארד שקלים ואשר רובו נגבה מהאזרחים בצורה ברוטאלית, עומד להיבטל ולעבור מן העולם. בשעה טובה. בהחלט.

אז איפה הקאץ'? הנה הקאץ': גוף חדש בשם 'משדר ציבורי' יוקם על חרבותיה של רשות השידור, גם בגוף זה תפשה השחיתות הציבורית, גם בגוף זה יעמוד ממוצע המשכורת על 20,000 ש"ח, גם בגוף זה תקבל הכתבת הצבאית שכר הגבוה משל הרמטכ"ל. אך לשם שינוי ו"ייעול" ייאלצו החרדים להשתתף בנטל העלות. שהרי עפ"י הצעת החוק החדשה, במקומה של הגביה הפיראטית תזכה רשות השידור או בשמה המכובס 'המשדר הציבורי', לתקציב ממשלתי קבוע בגובה מאות מליוני שקלים, וידוע ברבים חוק כלים שלובים הקובע כי על כל תקציב ממשלתי חדש- ייגבו מיסים חדשים.

השר ישראל כץ הודיע כי יתנגד להצעת החוק בטענה כי החוק החדש יאלץ את משרד התחבורה להעלות את גובה 'אגרת הרדיו' [ידעתם? גם עד היום שילמתם על סעיף זה בכל שנה 145 ש"ח הכלולים באגרת הרישוי.] אך סביר כי החוק יעבור בלעדיו, שרי הממשלה יחגגו על הפטור מהאגרה, וישלחו את ידם לכיס האחורי של האזרחים בהעלאת מיסים נוספת, ובדרך, גם החרדים-משלמי המיסים, ישתתפו במימון חגיגות השכר בטמבלויזיה הממלכתית וגרורותיה.