ופרצת • ספריית חב"ד מרחיבה את אוהלה ברכישת הבניין הסמוך

ספריית חב"ד השוכנת בבניין ברח' איסרן פארקוויי 766, רכשה את הבניין הסמוך-760 שיצורף לשטחי הספריה • הוראת הרבי בחיי הרוכשים: "כמובן, אין למכור ביתם וידורו בו לאויוש"ט"

הרב יהודה קרינסקי, יו"ר המרכז לענייני חינוך של חב"ד, ומזכיר אגודת חסידי חב"ד, הודיע כי אתמול נסגרה עיסקה לרכישת הבנין באיסטרן פארקוויי 760. מדובר בבניין הסמוך לאיסטרן פארקוויי 766, כתובתה של ספריית חב"ד כיום.

המבנה החדש יצורף לבניין הותיק, ויאפשר את הרחבת האוסף האדיר של הספריה.

קרא עוד:

[postim]

בית מספר 760, הוצע למכירה על-ידי בני משפחת החסיד הרב מאיר איטקין ע"ה, שהתגורר בבית מאז תשכ"ז, ומזה כשנה נוצרו מגעים לרכישתו.

בזכותם של נדיבי עם שהתגייסו לצורך המטרה הנעלה, נרכש אמש הבית ב-760. על-פי התוכנית, הבניין יצורף לבית הסמוך (766) ויהווה חלק אינטגרלי מספריית 'אגודת-חסידי-חב"ד' בניהולו של הספרן הותיק הרב שלום-בער לוין והספרן הרב יצחק וילהלם.

ספריית חב"ד

בספריית חב"ד מעל רבע מיליון כותרים! רובם של הספרים הם באידיש ועברית וכחמישים אלף בשפות אחרות. ספרים רבים בספרייה הם עתיקים ונדירים וערכם נאמד בעשרות אלפי דולרים לכותר.

בין הספרים הנדירים ביותר, נמצא "סידור הבעל שם טוב" השמור במקום מיוחד ומלבד הספרן הראשי, אין לאיש גישה אליו.

בבניין הספרייה שלוש קומות. שתי הקומות הראשונות שבו משמשות לאחסון הספרים ואילו המשרד ממוקם בקומה העליונה, יחד עם חדר קריאה ותערוכה מיוחדת של חפצי הקודש של אדמו"רי חב"ד.

כאמור, אמש נסגרה העיסקה לרכישת בניין 760, ובכך נוצר רצף של חמישה בניינים השייכים להנהלה העולמית של אגודת חסידי חב"ד.

צילום מכתב ברכה מאת הרבי מליובאוויטש עם כניסתו של ר' מאיר איטקין לבית ב-760.

760 ברכה

צילום מענהו של הרבי מליובאוויטש אודות שאלתם האם למכור את הבית לאגודה. עפ"י הוראת הרבי לא נמכר הבית בחיי הרוכשים.

לא למכור בחייו

צילום הבית: Google Street View

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו