ספרה החדש של הסופרת שושנה חן, בהוצאת מכון "גנזך קידוש השם", "את נשארת שם" הופיע ויצא לאור • מכתבים על אמונה, גבורה וניצחון, אל האחות שנספתה בטרבלינקה • סיפור אישי היסטורי ומרתק על החסידות בפולין שלפני מלחמת העולם השנייה

רשת 'אור החיים' מבשרת על הופעת הספר המותח והמטלטל "את נשארת שם" מאת הסופרת הגב' שושנה חן, בהוצאה מיוחדת של "גנזך קידוש השם" – מכון לתיעוד מחקר והנצחה, המנציח ומתעד את קורות עמידת גבורת הנפש היהודית בשואה. ספר חדש הפותח צוהר ושואב את הקורא לתוך הטרגדיה הגדולה ביותר באנושות, לימים עברו עת חווה עם ישראל את הקשות שבמאורעותיו שואת יהדות אירופה.

זהו סיפור רווי סבל וייסורים אך גם מלא אמונה ותקווה, שמתחיל בחיים החסידיים התוססים בפולין שלפני מלחמת העולם השנייה, עובר במדורי הגיהנום של השואה, ומסתיים – ובעצם מתחיל מחדש – בישראל..

בגיל שמונה גילתה שושנה שנקר (חן) שהיא לא בת יחידה, לאמה הייתה בת, שרה'לה, שנרצחה בשואה והיא בת ארבע וחצי. גם לאביה היו אישה וילדים וכולם נרצחו. אמה, בלה בר לבית שרפהרץ, שכלה אחים ואחיות עוד בהיותה נערה. במלחמה – אחרי שנלקחו ממנה גם בתה, בעלה והוריה על ידי הנאצים בגטו ורשה – עברה את המרד, ואחר כך את המחנות: מיידנק, אושוויץ ו"צעדת המוות". בעזרת אמונה ותעצומות נפש מיוחדות במינן שרדה ויכלה לכל תלאות חייה.

בספרה "את נשארת שם" מספרת שושנה, עיתונאית כלכלית ובת "דור שני" גאה, את סיפור חייהם של אביה מרדכי בר, אמה ומשפחותיהם לדורותיהן, את סיפור "מחתרת הלומדים" ואת סיפור הדור השני. מכתבים על אמונה, גבורה וניצחון, אל האחות שנספתה בטרבלינקה, המכתבים חושפים סיפור אישי היסטורי ומרתק על החסידות בפולין שלפני מלחמת העולם השנייה, על מדורי הייסורים בשואה והתחלה מחדש- בארץ ישראל.

וכפי שהטיבה לתאר זאת הרבנית אסתר פרבשטיין חוקרת השואה, "שרה'לה, אחותי היקרה – פנייה זו מהדהדת בזכרוני זמן רב לאחר שסיימתי את קריאת הספר 'את נשארת שם' ]…[ ייחודו של הספר בשילוב המופלא בין תחקיר היסטורי רציני לבין סיפור משפחתי, בין הווי חיים לפני השואה לבין השבר של השואה, בין גילויי גבורה מעוררי השתאות בשעות הקשות ביותר, לבין ערכים של הווה שינקו מאותה גבורה".
"את נשארת שם" ספרה החדש של הסופרת הגב' שושנה חן בהוצאת מכון גנזך קידוש השם, ניתן להשיג בכל סניפי רשת "אור החיים" ובחנויות המובחרות.